انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/02/06

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Цена на медь обновила рекорд 2011 года

قیمت مس رکورد 2011 را شکست

داده های بازار در روز دوشنبه 26 آوریل 2021 نشان می دهد که قیمت مس، در میان کاهش ارزش دلار و نگرانی در مورد تأمین منابع از شیلی، رکورد سال 2011 را شکست.
از ساعت 7:58 به وقت مسکو، هزینه معاملات مس ماه جولای در بورس (Comex) با 94/0% رشد به 3842/4 دلار در هر پوند (حدود 45/0 کیلوگرم) خواهد رسید. در اوایل روز دوشنبه، این رقم به 3943/4 دلار رسید که بالاترین سطح از ابتدای آگوست 2011 بوده است.
در بورس فلزات لندن (LME)، هزینه هر تن مس با تحویل در سه ماه، تا پایان معاملات روز جمعه با 6/1 % افزایش، به 5/9551 دلار، آلومینیوم – با 06/0 درصد، به 5/2364 دلار، روی – 1/05 ٪، حداکثر 2852 دلار در هر تن شده است.
شاخص دلار (نرخ مبادله دلار در برابر سبد ارزهای شش کشور- شرکای اصلی تجاری ایالات متحده) هم اکنون 17/0 درصد کاهش یافته و به 7/90 واحد رسیده است. که پایین ترین سطح از ابتدای ماه مارس است. دلار ارزان تر، باعث در دسترس قرارگرفتن کالاها، از جمله مس در صورت خرید با ارز دیگر می شود.
بازرگانان همچنین به وضعیت شیلی توجه ویژه ای دارند زیرا کارگران بنادر این کشور که حدود یک چهارم مس جهان را تشکیل می دهند، اعتصاب کرده اند.

منبع: www.ria.ru

Половина россиян хочет перейти на гибридный режим работы

نیمی از روس ها تمایل به کار ترکیبی دارند (حضوری- آنلاین)

بیش از نیمی از روس ها تمایل دارند به کار ترکیبی روی بیاورند تا خودشان انتخاب کنند که آیا در خانه فعالیت کنند یا در محل کار. در حالی که 16% از شهروندان اعتقاد دارند که کار اداری مناسب تر است.
«بیماری همه گیر کوید-19 نگرش روس ها را نسبت به قالب های کاری تغییر داده است. 51٪ اظهار داشتند که برنامه کاری ترکیبی، یعنی هنگامی که آنها حق انتخاب کار از خانه یا دفتر را دارند برای آنها مناسب تر است. کارشناسان دریافتند که بیشتر حمایت کنندگان این قالب کاری، در مناطق جنوبی فدرال، خاور دور و قفقاز شمالی قراردارند».
در همان زمان، 18٪ از پاسخ دهندگان گفتند که ماهیت کار آنها اجازه نمی دهد از خانه کار کنند. 16٪ از روس ها معتقدند کار اداری مناسب تر از کار از خانه است و برعکس، 14٪ از پاسخ دهندگان معتقدند که بهتر است فقط از خانه کار کنند.
منبع: www.ria.ru

Россияне назвали необходимый для достойной жизни доход

درآمد لازم برای یک زندگی مناسب از دیدگاه روس ها

«بانک آتکریتیه» مطالعه ای در مورد نیاز روس ها به درآمد کافی ماهانه برای یک زندگی مناسب انجام داده است. در این مطالعه مشخص شد که از بین شرکت کنندگان دراین نظرسنجی، تنها 11% گفته اند که شغل فعلی آنها درآمد مناسبی را فراهم می کند. بیشتر این افراد خوش شانس، در مسکو و مناطق اطراف مسکو کار می کنند، تعداد کمی نیز در شرق دور و همچنین در سن پترزبورگ و منطقه لنینگراد زندگی می کنند. این بانک در تاریخ 19 تا 23 آوریل مطالعه ای را بر روی هزار روس 18 تا 65 ساله در شهرهایی با جمعیت بیش از 100 هزار نفر انجام داده است.
تحقیقات نشان داده است که اکثر روس ها توقع نسبتاً کمی دارند. بیش از یک سوم پاسخ دهندگان یعنی حدود 38٪ اظهار داشتند که درآمد ماهیانه 50-80 هزار روبل را برای یک زندگی مناسب می دانند. 11 درصد دیگر درامد کمتر از 50 هزار روبل، 28 درصد از پاسخ دهندگان 80-120 هزار در هر ماه ، 15 درصد از 120 تا 200 هزار روبل و 9 درصد دیگر از پاسخ دهندگان معتقدند بیش از 200 هزار روبل در ماه برای زندگی، مناسب و معقول است.
طبق داده های بانک آتکریتیه، بیشتر شرکت کنندگان در این مطالعه شغل و درآمد دائمی داشتند، که به میزان 70% است. بیشترین درصد پاسخ دهندگان با اشتغال دائم در این کشور در منطقه مسکو و منطقه مرکزی فدرال و کمترین میزان در قفقاز شمالی و منطقه فدرالی شمال غربی ثبت شده است. به طور متوسط ، 8٪ از پاسخ دهندگان در روسیه بیش از یک شغل دارند، اما در قفقاز شمالی سهم آنها به 15٪ می رسد.
اکثر روس ها کار نیمه وقت را واقعی ترین راه برای افزایش درآمد خود به سطح مناسب می دانند. 70٪ از شهروندان آمادگی کار در شغل دوم دارند. فقط 10% گفتند که به مشاغل نیمه وقت احتیاج ندارند و 10٪ دیگر از نظرسنجی ها اظهار داشتند که نمی توانند به دنبال شغل پاره وقت باشند، زیرا انرژی زیادی را برای شغل فعلی خود صرف می کنند.

منبع: www.rg.ru

 отдыхающим в России гражданам предложили продлить отпуск

شهروندانی که در روسیه تعطیلات خود را سپری کنند، می توانند تعطیلات خود را تمدید کنند

سلطان خامزایف، نماینده مجلس، پیشنهاد داد: برای شهروندانی که تفریحگاه های روسیه را به عنوان محل تفریح خود انتخاب می کنند، تعطیلات آنها از 28 روز به 35 روز افزایش یابد.
وی گفت برخی از شرایط تمدید تعطیلات شامل این باشد که هر شهروند یک کوپن توریستی خریداری کند یا هزینه یک هتل در یکی از مناطق گردشگری را برای مدت ده روز یا بیشتر پرداخت کند.
خامزایف به این علت که سالانه میلیون ها روس به استراحتگاه های خارجی سفر می-کنند و ده¬ها میلیارد روبل در آنجا هزینه می کنند این پیشنهاد را ارائه کرد.
روسیه در حال حاضر در مرحله سوم برنامه حمایت از گردشگری داخلی با هزینه-های جزئی است که از 17 – 18 مارس آغاز شده و فرصت خریداری بلیط تا 15 ژوئن و امکان مسافرت تا 30 ژوئن می باشد.
شرایط سفر به این صورت است که، مدت زمان تور یا اقامت در هتل باید حداقل دو شب باشد، مبلغ بازپرداخت 20٪ هزینه تور است، اما بیش از 20 هزار روبل نباید باشد.
منبع: www.ria.ru

Россиянам назвали способ купить квартиру с 30-процентной скидкой

خرید آپارتمان با 30 درصد تخفیف برای روس ها

وادیم زایکوف، کارشناس بازار املاک و مستغلات مسکو گفت: در روسیه تقاضا برای آپارتمان های قدیمی که نیاز به تعمیرات دارند در حال افزایش است، یعنی املاکی که مالک قبلی آن را اندکی تخریب کرده و به حراج گذاشته است. به گفته وی، خرید اینچنین آپارتمان هایی با 30% زیر قیمت بازار امکان پذیر است.
این متخصص خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول سال 2021، علاقه به آپارتمان های توقیف شده در مسکو نسبت به شاخص های ابتدای سال 2020 یک سوم افزایش یافته است. وی توضیح داد، شهروندان به دلیل افزایش شدید قیمت مسکن، به طور فزاینده ای این روش را برای حل مسئله مسکن انتخاب می کنند. «دومین عامل توسعه و محبوبیت سایت های اینترنتی، برای فروش خانه های توقیفی است. خریداران نهایتا ترجیح می دهند حتی با وجود برخی مشکلات، آپارتمانی را خریداری کنند که به بلحاظ قیمتی نسبت به قیمت بازار به صرفه تر باشد».
وی همچنین افزود: در مورد هر خانه ای باید بازرسی انجام شود، اسناد اولیه و ملکیت خانه مورد بررسی قرار بگیرند.
روش های دریافت یک آپارتمان رایگان در روسیه قبلا ذکر شده است. کارشناسان یادآوری کردند، شهروندی که وضعیت مالی پایین و نیاز به شرایط مسکن بهتری دارد، با ثبت قرارداد، حق دریافت مسکن رایگان از دولت را دارد. علاوه بر این، قضات و پرسنل نظامی، پزشکان و معلمان در مناطق روستایی، شهروندان ساکن در آپارتمان ها و خانه های فرسوده، یتیمان و معلولین می توانند تقاضای املاک رایگان کنند.
منبع : www.lenta.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *