انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/02/13

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Названы профессии, которые могут исчезнуть в ближайшем будущем

مشاغلی که ممکن است در آینده ای نزدیک از بین بروند

الكساندر سافونوف، معاون رئیس دانشگاه مالی زیر نظر دولت روسیه، در مصاحبه با «روسکایا گازتا» گفت كه چه حرفه هایی ممکن است در ده سال آینده از بین بروند.
به گفته این کارشناس، کارکنان حوزه حمل و نقل مانند راننده اتوبوس یا راننده مترو در معرض خطر خواهند بود.
در حال حاضر سیستم های هدایت‌کننده اتوماتیک در بسیاری از کشورها در حال آزمایش هستند. این امر نه تنها به دلیل پیشرفت «مغزها» برای ماشین ها، بلکه شامل یک سیستم موقعیت یابی است که با ارتباطات تلفن همراه تعامل دارد. به عنوان مثال، می توانید بدون دخالت انسان، مترو را کاملاً خودکار کرده و طی مسیر کنید. همین مورد را می توان برای لوکوموتیوهای دیزلی، لوکوموتیوهای برقی، تراموا، واگن برقی و اتوبوس ها نیز انتظار داشت. نمایندگان این مشاغل اکنون باید به این فکر باشند که اگر الکترونیک جای آنها را بگیرد، چه کاری می توانند انجام دهند.
او همچنین متخصصین پرواز هواپیما را مثال زد که قبلا از پنج نفر تشکیل می شد، با پیشرفت سطح اتوماسیون مدرن، تنها دو خدمه کافی شد و به زودی با امنیت بیشتر، فقط یک نفر قادر به پرواز هواپیما خواهد بود.
همچنین این متخصص اظهار نظر کرد که حرفه حسابداری از بین نخواهد رفت، اما بسیار تغییر خواهد کرد. به هر حال، یک حسابدار فقط یک حسابدار هزینه و درآمد نیست، بلکه شخصی است که اثربخشی هزینه ها را بر قیمت تمام شده برخی اجناس ارزیابی می کند. وی به عنوان بازرس یا مشاور مالیاتی، به طور فزاینده ای نقش برجسته ای خواهد یافت. این متخصص اضافه کرد که برنامه های ویژه رایانه ای نمی توانند جایگزین کار حسابدار شوند.
منبع: www.ria.ru

Новые правила покупки автомобилей вступят в силу во второй половине года

قوانین جدید خرید خودرو از نیمه دوم سال لازم الاجرا می شود

نمایندگان وزارت دارایی فدراسیون روسیه در گفتگو با «اتونیوز» گزارش دادند: قوانین جدید ثبت معاملات خرید و فروش خودرو کارکرده در روسیه از نیمه دوم سال 2021 لازم الاجرا می شود.
پیش از این مقرر شده بود که قوانین جدید، از اول ماه می اجرایی شود. با اعمال این تغییرات، ضروری است که تنظیم قرارداد خرید و فروش یک خودرو کارکرده از طریق درگاه «خدمات دولتی» (Госуслуги) صورت پذیرد.
وزارت دارایی فدراسیون روسیه گزارش داد که امکان ثبت چنین قراردادهای خرید و فروش خودرو کارکرده در نیمه دوم سال محقق خواهد شد. پیش از آن – در ژوئن سال 2021 – قرار بود امکان عقد قرارداد از راه دور برای ارائه خدمات تلفن همراه نیز آغاز شود.
برای انجام معامله خرید و فروش وسیله نقلیه از طریق پورتال خدمات دولتی، به یک حساب کاربری تایید شده در پورتال نیاز خواهید داشت. پس از پایان معامله، خریدار باید گواهی ثبت نام وسیله نقلیه را از پلیس راهنمایی و رانندگی دریافت کند.

منبع: www.regnum.ru

Центр Чумакова произведет 7,5 миллиона доз “КовиВака” до конца года

مرکز چوماکوف 5/7 میلیون دوز واکسن (КовиВак) تا پایان سال تولید خواهد کرد

آیدار ایشموخامیتوف (Айдар Ишмухаметов)، مدیر کل مرکز چوماکوف، گفت: مرکز تحقیقات و توسعه فدرال چوماکوف تحت نظر آکادمی علوم روسیه، قصد دارد تا پایان سال 2021 حداقل 5/7 میلیون دوز واکسن کوید-19 (KoviVac) خود را توزیع کند.
وی گفت:«من معتقدم تا پایان سال، حداقل حدود 5/7میلیون دوز واکسن تولید خواهد شد». وی افزود: «در واقع ما در انتظار تکمیل این پروژه هستیم، که قبلاً آن را راه اندازی كرده ایم. رویكرد دوم ایجاد سایت های بیشتر تولید در قلمرو خودمان است».
واکسن (KoviVac) اصطلاحاً واکسن کامل شده  ویریون (whole-virion vaccine) است. این واکسن مبتنی بر ویروس سارس است که به طور خاص پردازش شده، به طوری که خاصیت عفونی خود را از دست داده، اما در عین حال توانایی القا پاسخ ایمنی را نیز حفظ می کند. چنین واکسن هایی حاوی کل پروتئین های ذره ویروسی هستند و بر این اساس انتظار می رود پاسخ ایمنی آن ها کامل تر باشد. اساس واکسن (KoviVac) ویروس کرونا بوده و از یکی از بیماران بیمارستان کامونارک مسکو گرفته شده است. تولید صنعتی (KoviVac) به طور رسمی از 25 مارس آغاز شده است.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *