انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/02/18

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В России зарегистрировали вакцину от коронавируса «Спутник лайт

واکسن ضد ویروس کرونا به نام «اسپوتنیک لایت» در روسیه ثبت شد

واکسن کرونا در روسیه
واکسیناسیون عمومی کرونا در روسیه

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) گفت، واکسن ضد ویروس کرونا با نام «اسپوتنیک لایت» (Sputnik Light) با اثرگذاری 79.4٪ در روسیه ثبت شد. به گفته معاون نخست وزیر «تاتیانا گولیکووا» (Tatyana Golikova)، این واکسن برای افراد 18 تا 60 ساله استفاده می شود. انتظار نمی رود که هزینه آن در خارج از کشور بیشتر از 10 دلار باشد.
معاون نخست وزیر تاتیانا گولیکووا در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، اعلام کرد که از واکسن «اسپوتنیک لایت» برای افراد 18 تا 60 ساله استفاده خواهد شد. وی خاطرنشان کرد که این واکسن پس از ثبت قیمت و سایر مصوبات لازم، می تواند مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.
وزیر بهداشت روسیه میخائیل موراشکو گفت: استفاده از واکسن اسپوتنیک لایت باعث افزایش سرعت ایمنی جمعیت در برابر ویروس کرونا می شود. وی گفت ثبت چهارمین واکسن روسی، انبارهای موجود داروهای پیشگیری از کووید 19 را گسترش می دهد و تشکیل ایمنی پایدار گله ای را تسریع می کند.
اسپوتنیک لایت به شرایط خاصی برای ذخیره سازی و تدارکات نیاز ندارد و قیمت مقرون به صرفه آن کمتر از 10 دلار است. برنامه کاربردی آن با یک تزریق باعث می شود تا در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی از افراد در مقابل ویروس کرونا ایمن شوند و پیک اپیدمیولوژیک را پایین آورند. این دارو مجاز است از تاریخ 1 ژانویه 2022 وارد گردش بازار شود.
منبع: www.kommersant.ru

Россияне назвали самый важный праздник в году

مهمترین جشن های سال از دید روس ها

روس ها «روز پیروزی» را مهمترین جشن سال خواندند. طبق نظرسنجی خدمات «سوپر جاب» 95 درصد از رای دهندگان، درباره اهمیت این جشن ها صحبت کردند.
81 درصد روس ها جشن «روز پیروزی» را بدون شک مثبت توصیف کردند. جایگاه دوم جشن ها با 94 درصد رای به سال نو میلادی تعلق می گیرد.
پاسخ دهندگان علاوه بر موارد مذکور، «روز جهانی زن» و «روز دفاع از میهن» را مثبت ارزیابی کردند. این امتیاز برای «روز روسیه» 81 درصد و برای «روز وحدت ملی» 75 درصد بود.
این نظرسنجی از 4 تا 6 ماه می سال جاری در میان روس های بالای 18 سال انجام شده است. در این مطالعه 1600 نفر مشارکت نمودند.

منبع: www.lenta.ru

»Газпром« заявил о планах бесплатно провести газ в дома до 300 кв метров

«گازپروم» از برنامه های خود برای تأمین گاز رایگان خانه های کمتر از 300 متر مربع خبر داد

سرگئی گوستوف (Sergei Gustov)، مدیر کل شرکت گاز پروم (Gazprom) گفت: در چارچوب گازرسانی و اتصال گاز رایگان برای خانه های شخصی که مساحتشان بیش از 300 متر مربع نباشد، در دسترس خواهد بود.
مسئولیت اپراتور گازرسانی منطقه ای، نصب تمامی خطوط لوله انتقال گاز تا ابتدای ورودی منازل است.
در عین حال، هر مصرف کننده، هزینه نصب شبکه گاز داخل سایت را به طور مستقل پرداخت خواهد کرد. همانطور که در این گزارش آمده است، استفاده رایگان برای مصرف کننده هایی است که حداکثر مصرف ساعتی گاز آنها از هفت متر مکعب بیشتر نباشد.
منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *