انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/02/21

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Раскрыта реальная эффективность одной дозы вакцины

اثر واقعی یک دوز واکسن کرونا

واکسیناسیون کوید 19 در روسیهیک دوز واکسن باعث افزایش محافظت در برابر انواع مختلف ویروس کرونا، فقط برای کسانی که قبلاً به کوید 19 مبتلا شده اند می شود. اثر واقعی واکسن توسط دانشمندان کالج امپریال لندن که مقاله آنها در مجله Science)) منتشر شده است، آشکار شد.
متخصصان پس از اولین دوز واکسن فایرز به کارمندان بهداشت در بیمارستانهای بارتز و رویال فری نمونه های خون گرفته شده از آنها را تجزیه و تحلیل کردند. سطح ایمنی «آنتی بادی ها، سلول های حافظه B و سلول های کشنده T» در برابرانواع مختلف این ویروس که شامل: SARS-CoV-2))، همچنین نوع کنت «کرونای انگیسی» که در انگلستان و آفریقای جنوبی است، ارزیابی شد.
محققان دریافتند افرادی که قبلاً عفونت خفیف یا بدون علامت داشتند، پس از یک بار تزریق واکسن RNA، سیستم ایمنی آنها محافظت در برابر انواع کرونای آفریقایی و انگلیسی را به میزان قابل توجهی بالا برده است. با این حال، کسانی که قبلاً کوید-19 نداشتند پس از اولین دوز پاسخ ایمنی ضعیف تری داشتند، که باعث میشود به طور بالقوه آنها در معرض خطر ابتلا به انواع جدید ویروس قرار گیرند.
هنوز دقیقاً مشخص نیست که سلولهای Tتا چه سطحی میتوانند از بدن محافظت کنند. جهش در کرونای کنت «انگلیسی» و آفریقای جنوبی بسته به تفاوت ژنتیکی بین افراد، می تواند ایمنی سلول T را کاهش دهد، آن را تقویت کند یا به هیچ وجه بر آن تأثیر نگذارد.
منبع: www.lenta.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *