انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/02/26

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Правительство одобрило генеральные схемы развития газовой и нефтяной сфер

تصویب برنامه توسعه حوزه های گاز و نفت روسیه

براساس وب سایت کابینه وزیران، دولت روسیه پیش نویس طرح های کلی برای توسعه صنایع نفت و گاز روسیه را تا سال 2035 تصویب کرد.
در این پیام آمده است: « تصویب پیش نویس طرح کلی توسعه صنعت نفت روسیه برای دوره تا 2035 ،تصویب پیش نویس طرح کلی توسعه صنعت گاز در فدراسیون روسیه برای دوره تا 2035».
هدف از توسعه اولین طرح کلی، تعیین جریانات مناسب اقتصادی برای توسعه صنعت نفت است. این سند، چشم انداز آتی توسعه صنعت نفت در فدراسیون روسیه را مشخص می کند، همانطور که در استراتژی انرژی تا سال 2035 مشخص شده است.
همچنین هدف از توسعه طرح کلی گاز، تعیین مسیرهای اقتصادی ممکن برای توسعه صنعت گاز جهت اطمینان از تأمین قابل اعتماد گاز به مصرف کنندگان فعلی و احتمالی آینده، انجام تعهدات تحت توافق نامه های بین دولتی و انعقاد قرارداد تامین گاز و همچنین اجرای اقدامات برای گسترش و تأمین منابع جدید گاز به بازار خارجی. همچنین، چشم انداز هدف توسعه آینده صنعت را که در استراتژی انرژی 2035 تنظیم شده، بطور خلاصه بیان می کند.
همانطور که در پیش نویس به روز شده طرح کلی گاز در ماه آوریل ذکر شد، تولید گاز در روسیه تا سال 2035 بسته به برنامه پیش بینی شده ممکن است از 838.3 میلیارد متر مکعب تا 1.048 تریلیون متر مکعب باشد کم، متوسط یا زیاد. صادرات گاز از روسیه (شامل انتقال خط لوله و تجهیزاتLNG) ممکن است تا سال 2035 در حدود 330 تا 472 میلیارد متر مکعب باشد.
در برنامه پیش بینی حداقل سطح مصرف گاز طبیعی در روسیه تا سال 2035 به 535.9 میلیارد متر مکعب خواهد رسید، در برنامه میانی – 562.1 میلیارد متر مکعب، و در برنامه حداکثر – 603.5 میلیارد متر مکعب.
علاوه بر این، وزارت نیرو پیش بینی می کند با توجه به برنامه ای که مد نظر دارد، حجم كل تجهیزات LNG روسیه باید تا سال 2035از میزان 88.2 تا 156.5 میلیارد مترمكعب برسد. سهم LNG در کل صادرات گاز روسیه تا سال 2035 ممکن است از 1/26 تا 6/32 درصد باشد.
منبع: www.ria.ru

Тур по усадьбам Подмосковья

گشت و گذار در حومه مسکو

سفر به املاک قدیمی در شمال منطقه مسکو راهی دلپذیر و مهیج برای گذراندن تعطیلات آخر هفته است. دو روز برای گشت و گذار در سه یا چهار مکانی که نویسندگان، آهنگسازان و دانشمندان مشهور در آن زندگی می کرده اند کافی است. قدم زدن در پارک های خوش منظره و طبیعت زیبا لذت خاصی دارد. اما باید کجا برویم و چه چیزهایی را ببینیم؟
جالب است بدانید که لرمانتوف و استولیپین در اینجا زندگی می کرده اند.
تنها با طی مسافت 35 کیلومتری شمال مسکو شما در یک منطقه و ملک زیبا به نام سردنیکووا Serednikovo خواهید بود. این بنا در قرن هجدهم به سبک کلاسیسیسم روسی ساخته شده است. پولینا کنیازوا، راهنمای گردشگران این منطقه می گوید: این نمونه یکی از معدود مواردی است که به خوبی حفظ شده است.
این ملک دارای یک مجموعه کامل از ساختمان های آجری شامل، اسطبل اسب، دو مدل گلخانه و کارگاه های ساخت مبلمان است که برخی از آنها محافظت شده اند. او می گوید:« اسب ها در اینجا پرورش داده می شدند، و بهترین آن ها به اصطبل های سلطنتی فرستاده می شدند».
گفتنی است، الکساندر بلوک و پتر چایکوفسکی برخی از مهمترین آثار خود را در این املاک به رشته تحریر درآورده اند. اکنون در قلمرو این املاک قدیمی می توانید قدم بزنید، اسب سواری کنید و در کافه ای میان وعده میل کنید. این گردش، سفری ساده و دلنشین خواهد بود و جاده ای خوبی نیز دارد.
منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *