انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/02/27

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Минсельхоз оценил ситуацию на российском рынке сахара

وزارت کشاورزی وضعیت بازار شکر روسیه را ارزیابی کرد

وزارت کشاورزی فدراسیون روسیه وضعیت بازار شکر روسیه را ثابت ارزیابی می کند، تولید شکر پیش بینی شده در سال جاری پاسخگوی نیازهای بازار داخلی خواهد بود.
اداره امور اراضی نیز گفت: «وضعیت فعلی در بازار شکر پایدار ارزیابی می شود. شرایط توافق نامه برای حداکثر قیمت فروش و خرده فروشی این محصولات توسط همه شرکت ها به طور کامل در حال اجرا است».
این وزارتخانه خاطرنشان می¬کند که حفظ بیشتر قیمت های پایدار شکر با سهمیه واردات آن با نرخ عوارض کاهش یافته و همچنین گسترش سطح زیر کشت چغندر قند – تقریباً 15 درصد در مقایسه با سال گذشته ، تسهیل می شود و به 06/1 میلیون هکتار خواهد رسید.
وزارت کشاورزی افزود: «با در نظر گرفتن این موضوع، تولید چغندر در سال جاری حداقل 40 میلیون تن خواهد بود که از این مقدار استحصال حدود 6 میلیون تن شکر امکان پذیر است. این حجم برای تأمین نیازهای بازار داخلی و سهم ذخایر کافی خواهد بود».

منبع: www.ria.ru

цифровое образование – это не цель, а новое средство

پیشرفت قابل توجه دانشگاه خاور دور روسیه

نیكیتا آنیسیموف (Nikita Anisimov)، رئیس دانشگاه فدرال خاور دور (ДВФУ- FEFU) گفت: با وجود چالش های سال گذشته در رابطه با اپیدمی کرونا، دانشگاه های روسیه همچنان به توسعه علوم و راه اندازی برنامه های جدید آموزشی ادامه می دهند.
این دانشگاه به تازگی به دلیل حمایت از دستاوردهای علمی و تقویت اعتبار دانشگاهی در سطح بین المللی، جایزه تحقیقات عالی روسیه 2021 را دریافت نموده است. این جایزه، نتیجه کار کل تیم بزرگ دانشگاه، همکاری نزدیک این دانشگاه با موسسات آکادمی علوم روسیه و شبکه گسترده ای از مشارکت های بین المللی در کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه است. من عامل دیگر موفقیت را در این واقعیت می بینم که ما با ایجاد کنسرسیوم های بین دانشگاهی در حال توسعه تعامل شبکه ای با دانشگاه های مناطق مختلف روسیه هستیم. به عنوان مثال، با دانشگاه ایالتی کانت و سواستوپول.
دانشگاه (FEFU)، به عنوان نهادی برای توسعه کل منطقه، فن آوری های سطح بالای علمی را به عنوان اصلی ترین عامل توسعه شرق دور ترویج می کند. دانشگاه ما بر توانایی های «دیجیتال» و توسعه محصولات نرم افزاری برای گذار به اقتصاد دیجیتال، گسترش انرژی«سبز»، صرفه جویی در منابع، اقیانوس شناسی، پزشکی تخصصی و سایر تحقیقات مرتبط متمرکز است. سراسر شرق دور روسیه می تواند افتخار کند که علم ما به بخش قابل مشاهده ای از تحقیقات جهانی برای جامعه تبدیل شده است.
پردیس مدرن این دانشگاه درست در اقیانوس آرام و در منطقه ای با محیط زیست بسیار پاکیزه واقع شده است. در این منطقه خوابگاه های دانشجویی، ساختمان های آموزشی و آزمایشگاهی و تکنوپارک وجود دارد که به طور مشترک با بنیاد اسکالکووا (Skolkovo)، مرکز پزشکی FEFU و یک کلینیک مطابق با استانداردهای بین المللی سطح بالا افتتاح شده است.
در اینجا دانشجویانی از روسیه و سایر کشورها تحصیل می کنند و دوست می شوند. آنها می توانند استارتاپ خود را بر اساس تکنوپارک «روسی» بسازند. یک محیط انگلیسی زبان در این منطقه ایجاد شده است؛ همچنین دارای زمین های ورزشی، سالن بدنسازی و باشگاه بین المللی جودو است که همکاری مشترک با دانشگاه توکیو دارد.
علاوه بر این، هر ساله دانشگاه به بستری برای رویدادهای بین المللی در مقیاس های مختلف تبدیل می شود. اینجا بزرگترین مجمع اقتصادی شرق است، جایی که دانشجویان به عنوان داوطلب شرکت می کنند و تجربه ارزشمندی را در یک فضای بین المللی پویا کسب می کنند.
در آینده، ساخت مرحله دوم پردیس برنامه ریزی شده است. همچنین، تا سال 2026 ، آنها قصد دارند مکانی را جهت سنکروترون (synchrotron RIF) در جزیره روسکی (Русский) بسازند – یک منبع فوتون روسی، که توانایی تحقیقات این دانشگاه را به یک سطح کاملا جدید در مقایسه با بزرگترین مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی در سطح جهان می رساند.
منبع: www.na.ria.ru

гегемония “Зенита

هژمونی تیم «زنیت»

لژیونر در روسیهمسابقات قهرمانی فوتبال روسیه در فصل 2020-2021 روز یکشنبه 16 ماه می با برگزاری مسابقات دور سی ام به پایان رسید.
تیم «زنیت سن پترزبورگ» برای سومین بار متوالی قهرمان روسیه شد. تیم سرگئی سماک این فصل را با چهار پیروزی پیاپی آغاز کردند و برای نخستین بار در دیدار برابر «دینامو مسکو» در دور پنجم شکست خورد. سپس رویارویی تیم های پایتخت «لوکوموتیو» و «اسپارتاک» و همچنین تیم «اورال» یکاتیرینبورگ انجام شد، اما این مسابقات نیز مانع از حفظ برتری تیم «زنیت» در جدول رده بندی لیگ برتر روسیه نشد. «زنیت» هیچ تردیدی نداشت که یک سر و گردن بالاتر از رقبا است و به حق قهرمان کشور شد.

منبع: www.rsport.ria.ru

• لازم به ذکر است که «سردار آزمون» فوتبالیست مطرح ایران نیز در کسب قهرمانی این تیم تاثیر گذار بوده است.

ФАС согласовала предельную отпускную цену на Спутник Лайт

تصویب قیمت نهایی واکسن «اسپوتنیک لایت»

تولید واکسن کرونا توسط ایران

اداره منع انحصار با حداکثر قیمت فروش واکسن ضد کرونای «اسپوتنیک لایت» به قیمت 36/342 روبل موافقت نمود. این واکسن چهارمین واکسن ضد کرونایی تصویب شده در کشور روسیه است.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *