انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/02/28

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Миноборнауки упростит пребывание в России иностранных студентов

تسهیل اقامت موقت دانشجویان خارجی در روسیه

آموزش مجازی در روسیه در زمان کرونا

معاون وزارت آموزش و علوم فدراسیون روسیه اصلاحاتی در خصوص تسهیل اقامت دانشجویان خارجی در این کشور را به وزارت کشور فدراسیون روسیه ابلاغ نمود. در این اصلاحات ذکر شده است که وزارتخانه از اقامت موقت دانشجویان خارجی در فدراسیون روسیه پشتیبانی می کند.
وزارت آموزش و علوم معتقد است که روش اقامت موقت دانشجویان خارجی در فدراسیون روسیه تحت شرایط عادی باید بیش از حد تسهیل شود.
وزارت آموزش و علوم موافق پذیرش دانشجویان خارجی در فدراسیون روسیه در شرایط اپیدمی با حداکثر تسهیلات بوده است.

منبع: www.ria.ru

Владимир Путин подписал указ о создании президентского фонда культурных инициатив

ایجاد صندوق ریاست جمهوری برای ابتکارهای فرهنگی و هنری

رئیس جمهور روسیهولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه فرمانی در مورد ایجاد صندوق ریاست جمهوری برای ابتکارهای فرهنگی امضا کرد.
این صندوق با عنوان «حمایت از پروژه های فرهنگی، هنری و صنایع خلاق» ایجاد شده است. در این سند ذکر شده است: « صندوق مجری، به کمک صندوق کمک های مالی ریاست جمهوری برای توسعه جامعه مدنی بنیانگذاری شده است». ایشان طی سخنرانی خود در مجمع فدرال نیز از ایجاد صندوق ریاست جمهوری برای ابتکارهای فرهنگی خبر داده بود.
بنا به اظهارات رئیس دولت، 5/3 میلیارد روبل برای فعالیت های صندوق در سال 2021 هزینه خواهد شد. «ما از طریق کمک های مالی از بیش از 1500 تیم خلاق پشتیبانی خواهیم نمود». در عین حال، رئیس جمهور دستور تخصیص 24 میلیارد روبل جهت بازسازی خانه های فرهنگ، کتابخانه ها و موزه ها در شهرهای کوچک و مناطق روستایی را صادر نمود.
منبع:www.gazeta.ru

Вильфанд предупредил россиян о рекордной жаре за всю историю наблюдений

رکورد گرمای بی سابقه در روسیه

رومن ویلفاند (Roman Vilfand)، مدیر علمی مرکز هواشناسی گفت: دمای هوا در مرکز قسمت اروپایی روسیه می تواند رکوردی را در کل تاریخ مشاهدات هواشناسی بشکند.
وی توضیح داد: «در مرکز اروپایی روسیه هوا بسیار گرم خواهد بود، پیش بینی می شود دما در همه 143 سال مشاهدات هواشناسی بالاتر از مقادیر ثبت شده باشد. دمای پیش بینی شده از 30+ تا 32+ درجه سانتیگراد خواهد بود».
بنا به گفته این کارشناس، آخرین رکورد 1/29 درجه سانتیگراد بوده که در اواخر قرن 19 ثبت شده است. ویلفند تأکید کرد که درجه حرارت بالا نه تنها در روز، بلکه در شب نیز ادامه خواهد داشت.
منبع: www.gazeta.ru

Умерла известный автор детективов и женских романов Екатерина Вильмонт

«یکاترینا ویلمونت» نویسنده مشهور روس چشم از جهان فرو بست

یکاترینا ویلمونت نویسنده آثار پلیسی و زنان و مترجم مشهور روس در 76 سالگی درگذشت.
یکاترینا ویلمونت در 24 آوریل 1946 در مسکو متولد شد. در سال 1995 او اولین کتاب خود را با عنوان «سفر یک فرد خوش بین» منتشر کرد. وی به عنوان نویسنده داستان های پلیسی برای نثر کودکان و زنان شناخته شده است و در کل چند ده رمان نوشته است که تیراژ کل آنها به میلیون ها نسخه می رسد. هر یک از آثار او بیش از یک بار به فیلم تبدیل شده اند. از معروف ترین آثار او می توان به «بچه گربه سیاه» و «کارگاه+عشق» اشاره کرد. طبق نتایج نظرسنجی خدمات کتاب صوتی استوری تل، ویلمونت یکی از پنج نویسنده محبوب آثار مردم پسند در بین روس ها است.

منبع:www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *