انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/02/29

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

 .19мая в Русском музее откроется выставка, посвященная династии Романовых

افتتاح نمایشگاه «سلسله رومانف ها» در تاریخ 19 می در موزه روسیه

در تاریخ 19 ماه می ۲۰۲۱، موزه دولتی روسیه نمایشگاه دائمی مختص سلسله رومانوف ها را افتتاح می کند. این نمایشگاه در اتاق های تازه بازسازی شده قلعه میخائیلوفسکی برگزار می شود که از سال 1950 تا 2018 برای بازدیدکنندگان غیرقابل دسترس بود. این نمایشگاه کتابخانه مرکزی نیروی دریایی را نیز در خود جای داده است.
در تالارهای بازسازی شده، گالری «تابلو پرتره های عالی ترین افراد خانواده رومانوف ها» از آثار متعلق به موزه روسیه وجود دارند. ایده ایجاد گالری در اصل متعلق به تزار نیکلای اول بود. در پایان سال 1844، تابلو پرتره تمامی رومانوف های حاکم، همسران و فرزندان آنها در سالن های کنار باغ معلق در ارمیتاژ کوچک قرار گرفت. این نقاشی ها از کاخ های کشور، انبارهای ارمیتاژ، آکادمی هنر و اقامتگاه های مسکو گرفته شده است؛ متخصصین، پرتره های گمشده را یافته و از اشخاص خریداری کرده اند. در نمایشگاه موزه روسیه، اکثر پرتره های خانوادگی در قاب های معتبری که صرفا برای این گالری ساخته شده اند، به نمایش گذارده می شوند.
تمامی اتاق ها و سالن ها و باغ های این مجموعه با بهترین مواد و نزدیکترین حالت به اصل خود بازسازی شده اند.
منبع: www.culture.ru

В Госдуме одобрили упрощение доступа малого бизнеса в Арктическую зону

تسهیل دریافت امکانات کسب و کارهای کوچک در منطقه قطب شمال

کمیته سیاست اقتصادی دومای دولتی از تصویب لایحه دولت و تسهیل شرایط کسب و کارهای کوچک جهت فعالیت در منطقه قطب شمال فدراسیون روسیه حمایت کرد.
این سند برای متقاضیان سکونت و کسب و کارهای کوچک در منطقه قطب شمال، سرمایه گذاری در ساخت، نوسازی یا بازسازی املاک و مستغلات را شامل نمی شود. همچنین، کابینه وزیران باید لیستی از انواع خاصی از فعالیت های اقتصادی را که مشمول این الزامات نیستند، تنظیم کند.
میخائیل میشوستین، نخست وزیر فدراسیون روسیه، پیشتر توضیح داده بود که علاوه بر این تسهیلات، شروط بیش از حد سختگیرانه ساکنان آینده قطب شمال برای فعالیت های انحصاری در محل ثبت نام دولت لغو خواهد شد.
به این معنا که اگر یک شرکت یا فرد کارآفرین به طور رسمی در منطقه قطب شمال ثبت نام کرده باشد، در این صورت آنها می توانند در چندین شهر همزمان با شرایط ترجیحی کار کنند. رئیس کابینه وزیران گفت: این به آنها کمک می کند درآمد بیشتری کسب کنند و بازار را گسترش دهند.

منبع: www.ria.ru

»Лента« купит сеть супермаркетов »Билла« за 215 миллионов евро

«لنتا» سوپرمارکت زنجیره ای به نام «بیللا» را به قیمت 215 میلیون یورو خریداری می کند

یکی از بزرگترین خرده فروشان روسی به نام «لنتا» (Lenta) تمامی سوپرمارکت های داخلی «بیللا» (Billa) را خریداری می  کند. مبلغ معامله 215 میلیون یورو (19.3 میلیارد روبل با نرخ فعلی ارز) است.
این شرکت امیدوار است که بتواند با دستیابی به فروشگاه های بزرگ با موقعیت مناسب و تراکم بالای فروش، توسعه خود را در مسکو تسریع نماید.
این گزارش می افزاید: انتظار می رود این معامله در تابستان 2021 منوط به گرفتن تأییدیه لازم از سرویس ضد انحصار فدرال (FAS) روسیه به اتمام رسد.
در نتیجه، لنتا با 161 فروشگاه خرده فروشی از نظر تعداد سوپرمارکت در پایتخت به دومین زنجیره بزرگ تبدیل خواهد شد و Billa روسیه دیگر وجود نخواهد داشت.
منبع: www.ria.ru

В России придумали, как сделать авиадвигатели экологичнее

اختراع سوخت سازگار با محیط زیست برای هواپیماها

دانشمندان دانشگاه سامارا جایگزینی برای نفت سفید اختراع کرده اند که برای موتورهای هواپیما قابل استفاده است. همچنین این سوخت سازگار با محیط زیست است و میزان کمتری مواد سرطان زا در جو منتشر می کند.
در دانشگاه سامارا به نام کارالیوف، جایگزین نفت سفید برای هواپیما حتی دقیق تر از نمونه های خارجی ایجاد شده اند. دانشمندان سامارا نفت سفید را به این دلیل که به طور گسترده در هواپیماهای کشوری و حمل و نقل به عنوان سوخت اصلی استفاده می شود، انتخاب کرده اند.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *