انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/03/03

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Утверждены правила поддержки проектов в сфере искусственного интеллекта

تصویب آیین نامه حمایت از پروژه های هوش مصنوعی

به نقل از خبرگزاری ریانووستی، نخست وزیر روسیه، میخائیل میشوستین آیین نامه ای را در حمایت از پروژه های هوش مصنوعی تصویب کرد.
شرکت ها می توانند برای اجرای پروژه های آزمایشی خود در زمینه استفاده از هوش مصنوعی در بخشهای مختلف اقتصاد از حمایت دولت برخوردار شود. آیین نامه ارائه چنین یارانه هایی توسط نخست وزیر روسیه میخائیل میشوستین تصویب شد.
در این خبر آمده است مبالغی که قرار است براساس مسابقات به برندگان آنها اهدا شود، می تواند صرف خرید نرم افزارها و تجهیزات، پرداخت حق الزحمه برنامه نویسان، اجاره محل کار و نگهداری از آن شود. میزان کمک هزینه برای هر دریافت کننده نباید از 100 میلیون روبل بیشتر باشد. در کل، 5.26 میلیارد روبل برای این اهداف تا سال 2024 اختصاص داده می شود.
دولت همچنین در نظر دارد آیین نامه های را تصویب کند که بر اساس آن به برنامه هایی که در چارچوب آن دانش آموزان و دانشجویان بتوانند پروژه های خود را در زمینه هوش مصنوعی توسعه دهند، یارانه تعلق بگیرد. بهترین پروژه ها از حمایت های تخصصی و مشاوره ای برخوردار می شوند که از جمله آن به تیم ها این امکان را می دهد که پروژه های خود را برای ارائه به بازار آماده کنند.
علاوه بر آن، در این سند در زمینه آموزش تخصصی تکمیلی نیز اعتباراتی در نظر گرفته شده است. افراد بسیاری می توانند گواهینامه گذراندن دوره های هوش مصنوعی را دریافت کنند. برای این حمایت 1.23 میلیارد روبل تا سال 2024 اختصاص می یابد.
منبع: www.ria.ru

Названы наиболее востребованные в России профессии

مشاغل پرتقاضا در روسیه اعلام شد

به نقل از خبرگزاری ریانووستی، سوتلانا بساراب، عضو کمیته کار و سیاست اجتماعی دومای دولتی در خصوص مشاغل مورد نیاز امروز روسیه صحبت کرد.
وی در گفتگو با پورتال URA.RU گفت: «این مشاغل شامل پیک موتوری، راننده، حسابدار، طراح پروژه های هنری و طراح وب خواهند بود».

والنتینا کابانووا، معاون رئیس کمیته دومای دولتی روسیه در امور کار، سیاست اجتماعی و کهنه سربازان نیز در این زمینه گفت: «در آینده ای نزدیک، متخصصان فناوری اطلاعات و رباتیک و همچنین سازندگان و کارکنان حوزه خدمات حمل و نقل عمومی بدون سرنشین بیشتر مورد نیاز خواهند بود».

این عضو پارلمان در ادامه افزود: « و یافتن شغل برای آن دسته از افرادی که در رشته حقوق یا رشته مدیریت دولتی و شهرداری تحصیلات خود را گذرانده اند، دشوارتر خواهد شد».

پیشتر نیز، ولادیمیر پیروژکوف، مدیر مرکز مهندسی و نمونه سازی تجهیزات پیچیده صنعتی «Кинетика» در این خصوص گفته بود که مشاغلی چون متخصص ژنوم انسانی، طراح ایمپلنت، متخصص تغذیه مولکولی و مشاور سالمندان در آینده بیشترین تقاضا را خواهند داشت.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *