انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/03/04

В Краснодарском крае рассказали о планах на ПМЭФ

برنامه های منطقه کراسنودار در مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ

مقامات منطقه کراسنودار در اطلاعیه ای اعلام کردند که این منطقه قصد دارد در مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) چندین تفاهم نامه سرمایه گذاری را در زمینه استراحتگاه ها به ارزش بیش از 70 میلیارد روبل منعقد کند.

این منطقه قرار است در چارچوب این همایش که دوم لغایت پنجم ژوئن امسال برگزار می شود، تفاهم نامه ای را در مورد ساخت هتل های هیلتون در آناپای کراسنودار تا سال 2024 منعقد کند.
بنیامین کندراتیف فرماندار منطقه به خبرنگاران گفت که منطقه ما، یک منطقه پیشرو در ناحیه فدرال جنوبی در جذب سرمایه گذاری است.
وی در این خصوص گفت: «صنعت آبگرم در این منطقه طی سالهای گذشته رشد داشته است و ما شاهد یک روند ثابت برای توسعه گردشگری داخلی هستیم. این منطقه بسیار مورد توجه هتل های زنجیره ای از جمله هتل های جهانی است. اکنون حدود 40 هتل در این منطقه وجود دارد و سطح ارائه خدمات در اطراف این هتل ها در حال افزایش است؛ رقابت با غول های جهانی باعث می شود نمایندگان این کسب و کارها رشد و توسعه بیشتری یافته و کیفیت بالاتری از خدمات را ارائه بدهند.»

طبق گفته مقامات، اکنون 22 تفاهم نامه با حجم سرمایه گذاری 29.1 میلیارد روبل در دست است. الکساندر روپل معاون فرماندار در این زمینه گفت: «در سال 2021، تفاهم نامه ای در خصوص ساخت یک واحد بزرگ در سوچی به مبلغ 7.3 میلیارد روبل امضا شد. در چارچوب این پروژه ها، هتل های بزرگی، از جمله با نام تجاری هتل های بین المللی AccorHotels ساخته می شوند. اکثر این هتل ها 3 تا 5 ستاره هستند.»
وی همچنین خاطر نشان کرد که در چارچوب اجرای پروژه های سرمایه گذاری، امسال دو مجتمع هتل جدید در آناپا افتتاح شد. تا پایان سال ، دو مجتمع دیگر در منطقه تواپسینسکی و نووراسیسک ساخته می شوند.

امسال به دستور فرماندار در حال توسعه مفهوم سرمایه گذاری برای منطقه هستیم. یکی از موارد آن حوزه آسایشگاه ها و استراحتگاه ها است. ما در حال تجزیه و تحلیل تجربه سایر مناطق روسیه و مراکز بزرگ گردشگری جهان هستیم. برای این کار از کارشناسان و انجمن های مشترک علمی و تجاری کمک گرفته ایم. در نتیجه، ما یک نقشه راه مشخص برای بهبود فضای سرمایه گذاری در منطقه کراسنودار خواهیم داشت که منطقه را به سطح جدیدی از توسعه می رساند.

منبع: www.ria.ru

Минфин отметил, что экономика РФ растет выше ожиданий

رشد اقتصادی روسیه بالاتر از حد انتظار

درآمد شهرهای کشور روسیه

ولادیمیر کولیچف، معاون وزیر دارایی فدراسیون روسیه معتقد است که اقتصاد روسیه نشان می دهد که رشد بالاتر از حد انتظار بوده است و عرضه از تقاضا عقب افتاده است.
وی به خبرنگاران گفت: «به طور کلی از نظر درآمد، هم در سه ماهه چهارم و تا حدودی هم در سه ماهه سوم سال گذشته شاهد رشد بوده ایم. اقتصاد کشور سیر روند نویدبخش تری را از پیش بینی های دولت دنبال می کند.»
به گفته وی، درآمدهای غیرنفتی و گازی «رشد نسبتاً خوبی» دارند. اگر با سال 2019 مقایسه کنیم که همه گیری ویروس کرونا به هیچ وجه بر درآمد بودجه تأثیر نگذاشت، در نتیجه مالیات های اساسی باید در سال 2021 5-10درصد نسبت به سال 2019 افزایش داشته باشد. این افزایش مربوط به کلیه مالیات های کلیدی، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد است. مالیات بر درآمدهای شخصی، حق بیمه و مالیات بر سود درآمدها نیز با سرعت متوسط 5-10 درصد خواهد بود که این یک سرعت جدی است و نشان می دهد که اقتصاد بهبود یافته است. حتی برخی علائم، اگر بازارگرمی تلقی نشود، نشان دهنده پیشی گرفتن تقاضا از عرضه است و این را ما در روند رشد تورم در سه ماهه اول و دوم سال جاری شاهد بوده ایم.
کولیچف همچنین خاطر نشان کرد که کسری بودجه فدراسیون روسیه در پایان سال 2021 از 2.4 درصد تولید ناخالص داخلی پیش بینی شده در قانون بودجه کمتر خواهد بود. وی افزود: «بله، کمتر، و فقط به دلیل قیمت متغیر نفت است. این یک عامل شمارش است. مهم است که ما یک معیار عملیاتی، یک توازن اولیه ساختاری در زمان پایداری قیمت نفت داشته باشیم. ما سعی خواهیم کرد آن را حفظ کنیم. امسال 1.3٪ از تولید ناخالص داخلی را، به علاوه 0.8% با توجه به دوره انتقال بهبود پس از همه گیری، برنامه ریزی کرده ایم.»
معاون وزیر در آخر توضیح داد: «مکانیسم کار در واقع تخصیص درآمدهای اضافی غیر نفتی و گازی به برخی از برنامه های هزینه بر جدید است. دولت قصد دارد اقداماتی را در چارچوب اصلاحات و غیره نیز انجام بدهد.»
منبع: www.interfax.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *