انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/03/09

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В МВД уточнили новые правила выдачи загранпаспортов

مقررات جدید صدور گذرنامه در روسیه

به نقل از ریا نووستی، آیین نامه جدید اداری برای صدور گذرنامه در روسیه از امروز 30 می به اجرا در می آید.
در قوانین جدید “دایره متقاضیانی” که می توانند گذرنامه بگیرند، مشخص شده است که از جمله آن می توان به کسانی که در خارج از روسیه زندگی می کنند، اشاره کرد. همانطور که در آیین نامه آمده است، اگر روس هایی که در خارج از کشور زندگی می کنند، بخواهند مدارکی را در روسیه دریافت کنند، لازم است شخصاً به اداره امور مهاجرت مراجعه یا بصورت یک سند الکترونیکی از طریق پورتال خدمات دولتی (Единый портал) یا از طریق مراکز چند منظوره خدمات دولتی و شهرداری اقدام کنند.
در این آیین نامه همچنین آمده است که در صورت منقضی شدن گذرنامه روسی یا مدرک «حاوی اطلاعات الکترونیکی»، لازم است شخص یک «گذرنامه شهروندی فدراسیون روسیه که هویت شخص در خاک روسیه را تأیید میکند، دریافت کرده و آن را به عنوان سند تأیید هویت ارائه دهد.»

آیین نامه تعیین شده مورخ 31 مارس در وزارت کشور، از جمله، زمان انتظار در صف را تغییر خواهد داد: اکنون، هر نوع مراجعه ، 15 دقیقه بیشتر زمان نخواهد برد، اگر چه پیشتر نیز، در صورت نام نویسی از قبل و یا برای دریافت گذرنامه نمی بایست به ترتیب بیش از پنج و ده دقیقه طول بکشد.
همچنین در محل هایی که گذرنامه صادر می شود ، باید تابلوهایی با نمونه فرم های پر شده و لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت خدمات وجود داشته باشد.
پیش از این، برخی از رسانه ها گزارش داده بودند که در حال حاضر صدور گذرنامه برای روس ها فقط در خاک روسیه امکان پذیر است. این خبر توسط ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه تکذیب شد. وزارت کشور در اطلاعیه ای توضیح داد که روش صدور گذرنامه تغییر نکرده است و همچون قبل می توان آن را از نمایندگی های دیپلماتیک و دفاتر کنسولی روسیه در خارج از کشور دریافت کرد.
منبع : www.ria.rul

Лауреатом “Нацбеста-2021” стал Александр Пелевин

الکساندر پلوین برنده جایزه «پرفروش ترین کتاب سال-2021» روسیه شد

نام برنده بیست و یکمین دوره جایزه «پرفروش ترین کتاب سال روسیه» در مراسم باشکوهی در خانه بازیگران سن پترزبورگ اعلام شد.
گریگوری ایولی یف، رئیس اداره فدرال مالکیت معنوی که امسال ریاست هیئت کوچک داوری را بر عهده داشت، از میان شش نامزد نهایی، به رمان الکساندر پلوین «پاکروف-17» رأی داد.
ایولی یف ناچار شد رأی گیری کند، زیرا هر شش عضو هیئت داوری هرکدام به نامزدهای مختلفی رای دادند. بدین ترتیب هر کدام از نامزدها یک رأی کسب کردند. چنین شرایطی برای نخستین بار پس از 21 سال از برگزاری این رویداد اتفاق افتاد.
برنده این جایزه 300 هزار روبل و پنج نامزد دیگر هر کدام 60 هزار روبل دریافت می کنند.
پنج اثر دیگر راه یافته به فینال، «کوکا» اثر میخائیل گیگولاشویلی، «پاول ژان و دیگر جانوران رودخانه» اثر ورا باگدانوا، «لیست موسیقی یک داوطلب» اثر مرشافکو استاپیچ، «استریم» اثر ایوان شیپنیگوف و «دوران کشاورزی پرخطر» اثر دنیل آرلوف بودند.

منبع: www.godliteratury.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *