انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/03/10

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

На выставке в Севастополе показали проект беспилотного аэротакси

پروژه تاکسی هوایی بدون سرنشین در نمایشگاه سواستوپل روسیه

به گزارش خبرنگار ریا نووستی، پروژه تاکسی هوایی بدون سرنشین روسی در نمایشگاه بین المللی «هوشمندی ماشین و سازوکار آن» که از 30 می تا 1 ژوئن در شهر سواستوپل در حال برگزاری است، به نمایش درآمد.
طراحان این پروژه آزمایشگاه تحقیقاتی «توربوماشین» (Турбомашины) و آزمایشگاه تحقیقاتی «دینامیک پرواز و کنترل سیستم های هواپیمایی بدون سرنشین» هستند.
سخنگوی این پروژه در کنار ماکت این تاکسی هوایی گفت: «در واقع این اصول جدید آئرودینامیک است که به ما اجازه ی ساخت یک چنین فرمی را برای بدنه هواپیما می دهد. این یک مکانیسم بسیار جالب است. همین فرم، 4 برابر بزرگتر، می تواند نمونه اولیه تاکسی هوایی ما باشد.»
بر اساس اطلاعات ارائه شده، تاکسی هوایی قادر خواهد بود تا سرعت 200 کیلومتر در ساعت را طی کند. وزن آن در زمان بلند شدن 840 کیلوگرم، میزان حمل بار آن تا 200 کیلوگرم و برد پرواز آن تا 200 کیلومتر خواهد بود. بر اساس برنامه توسعه دهندگان، پهپاد روسی باید از نظر عملکرد حمل و نقل و هزینه یک ساعت پرواز، دو برابر هلی کوپتر سبک تجاری آمریکایی رابینسون 44 باشد.
در حال حاضر این یک طرح آزمایشی است که بر اساس نتایج آن قرار است یک نمونه اولیه تمام عیار ساخته شود.
سخنگوی این پروژه در آخر افزود: «ما قصد داریم این تاکسی هوایی را نه با هزینه 2 میلیون دلار، بلکه با 2 میلیون روبل بسازیم.»

منبع:www.ria.ru

Около 60 тысяч артефактов нашли археологи в Москве за последние десять лет

کشف حدود 60 هزار شیء باستانی طی ده سال گذشته در مسکو

به نقل از کانال تلگرام اداره منابع شهری مسکو، طی ده سال گذشته، باستان شناسان پایتخت حدود 60 هزار شی باستانی کشف کرده اند.
در این پیام آمده است که بیشتر این اشیاء در زمان پروژه های عمرانی یافت شده اند. به عنوان مثال، هنگام جایگزینی خطوط انتقال گاز در خیابان پرچیستنکا در مرکز شهر، یک قطعه شطرنج از زمان ایوان مخوف کشف شد.
باستان شناسان در خیابان وازنیسنسکی سکه های مسی قرن هجدهم را کشف کردند و در طی بهسازی خیابان معروف تورسکایا، ابزار کار یک جاعل سکه متعلق به دوران تزار الکسی میخائیلوویچ را پیدا کردند.
در خیابان سویمانافسکی در مرکز مسکو نیز یک سر نیزه از جنس سنگ چخماق از دوران نوسنگی و در نزدیکی صومعه سرتنسکی، سنگ قبر همسر شاهزاده پرازاروفسکی، مشاور پتر اول، آنا رتیشوا پیدا شده است.
در اوایل ماه می باستان شناسان در شرق مسکو یک سلاح جنگی متعلق به جنگ کبیر میهنی و یک چاقوی ضامن دار در یک خندق در خیابان مالایا سمنوفسکایا کشف کردند.
در پایان آوریل سال جاری نیز در زمان عملیات لوله کشی در خیابان پرسوتوف ظروف و شیشه های دارویی از اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 بدست آمد.

منبع:www.m24.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *