انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/03/11

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Театральный фестиваль “Толстой” объявил программу

جشنواره تئاتر تالستوی

در کنفرانس مطبوعاتی که به مناسبت جشنواره تئاتر سالانه تالستوی برگزار شد، برگزارکنندگان این رویداد فرهنگی، برنامه این جشنواره و آغاز فروش بلیط آن را اعلام کردند.
تئاترهایی از 10 منطقه روسیه در این جشنواره که از 24 لغایت 27 ژوئن برگزار می شود، شرکت خواهند کرد. برای اولین بار، این رویداد به استان تولا محدود نخواهد بود و در شهرهای مختلف روسیه یعنی پرم، اوفا و خاباروفسک برگزار خواهد شد.
نوآوری های دیگری نیز وجود خواهد داشت. پاول رودنف مدیر برنامه جشنواره، منتقد تئاتر و مشاور رئیس در امور پروژه های مدرسه تئاتر هنری مسکو در این خصوص توضیح داد: «برای پنجمین سالگرد جشنواره تالستوی، قصد داریم مقررات جدیدی وضع کنیم: نه تنها بهترین اجراها را بر اساس آثار و زندگینامه لف نیکالایویچ جمع آوری می کنیم، بلکه به بافت متن نیز نگاه کاملی خواهیم داشت. همچنین به چگونگی پرداختن به دوران تالستوی، یعنی از دهه 1850 تا 1910 و تأثیر نویسنده بر روی فرهنگ معاصر توجه خواهیم کرد.»
مدیر جشنواره امسال یکاترینا تالستایا از نوادگان این نویسنده بزرگ روسیه خواهد بود.
در کل بیش از 20 اجرا نمایش داده می شود. تئاتر مایاکوفسکی نمایشنامه «رمان روسی» کار مینداگاس کارباوسکیس را بر اساس زندگی نامه نویسنده به روی صحنه خواهد برد. ویکتور ریژاکوف نمایش «مجالس رقص تالستوی» را که ترکیبی از رمان های «جنگ و صلح»، «آنا کارنینا» و «پس از مجلس رقص» است در این جشنواره به اجرا در می آورد.
دمیتری ولکوسترلوف به همراه گروه تئاتر خود «تئاتر پست» پروژه «جنگ و صلح با گام های خود» را آماده کرده اند که یک پیاده روی در اطراف املاک تالستوی خواهد بود. نکته جالب این پروژه این است که طول مسیر این پیاده روی برابر خواهد بود با طول تمام خطوط چاپ اول این رمان!
تفسیر هنر رقص و باله آثار نویسنده توسط تئاتر «باله یوگنی پانفیلوف» از شهر پرم در مجموعه باله TOLSTOY ارائه خواهد شد.
علاوه بر این، میهمانان از سخنرانی ها، پروژه های آموزشی تئاتر و برنامه های مخصوص کودکان بهره مند خواهند شد.

تمامی مراسم ها و اجراها در ملک لف تالستوی و در فضای باز برگزار خواهند شد. چندین صحنه برای اجرا وجود خواهد داشت: صحنه اصلی برای هشتصد نفر، یک صحنه کوچکتر نزدیک خانه، چندین سکو در باغ سیب و روی تپه. همچنین محوطه چمن و جنگل های وسیع اطراف ملک نیز برای پیاده روی و گردش میهمانان مهیا است.

منبع: www.ria.ru

Первая пользовательская сеть 5G заработала в Петербурге

راه اندازی اولین شبکه آزمایشی نسل پنجم تلفن همراه (5G) در سن پترزبورگ

به گزارش ریا نووستی و با استناد به اطلاعیه شرکت MTS (بزرگترین اپراتور تلفن همراه روسیه)، اولین شبکه آزمایشی نسل پنجم تلفن همراه (5G) در برخی مکان های معروف شهر سن پترزبورگ راه اندازی شد.
پاول کوروتین، مدیر MTS در سن پترزبورگ و استان لنینگراد گفت: «امروز ما اولین شبکه آزمایشی را در سن پترزبورگ راه اندازی می کنیم که در دسترس کاربران بسیاری خواهد بود. دارندگان تلفن های هوشمند سازگار با 5G می توانند به طور مستقل به شبکه ارتباطی آزمایشی نسل پنجم متصل شوند و شخصاً مزایای جدید آن را به صورت واقعی امتحان کنند.»
این شرکت همچنین اعلام کرده است که این شبکه آزمایشی در موج 4.9 گیگاهرتز در دسترس خواهد بود و استفاده از ترافیک داده در آن هزینه ای نداشته و از نظر حجم و سرعت، حتی هنگام استفاده از Wi-Fi تلفن هوشمند و کار در شبکه های اشتراک فایل محدودیتی ندارد.
در اوایل ماه مارس، شرکت MTS اولین شبکه آزمایشی نسل پنجم تلفن همراه (5G) را در مسکو راه اندازی کرد. آن زمان اعلام شده بود که شبکه در موج 4.9 گیگاهرتز در 14 مکان عمومی معروف در مسکو کار خواهد کرد.

منبع: www.radiosputnik.ria

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *