انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/03/13

روسیه در رتبه بندی سرمایه گذاری EY در میان کشورهای اروپایی در رتبه یازدهم قرار گرفت

روسیه در سال 2020 توانست در رتبه یازدهم لیست کشورهای جذاب برای سرمایه گذاری در اروپا قرار بگیرد، بر اساس مطالعه سالانه شرکت بین المللی EY “جذابیت سرمایه گذاری کشورهای اروپایی در سال 2020″، سرمایه گذاران خارجی در 141 پروژه سرمایه گذاری کرده¬اند.
در رتبه اول این لیست کشور فرانسه با 985 پروژه با سرمایه گذاری مستقیم خارجی و در رتبه ی دوم انگلیس با 975 پروژه و در رتبه بعد آلمان با 930 پروژه پایان یافته، قرار دارند. و در رتبه های بعدی اسپانیا، بلژیک، لهستان، ترکیه، هلند ایرلند و پرتغال قرار دارند.

شایان ذکر است که در مقایسه با 191 پروژه در سال 2019 ، تعداد سرمایه گذاری مستقیم خارجی 26 درصد کاهش یافته است.
شریک مدیریتیEY در امورکشورهای شوروی سابق آلکساندر ایولِف در مصاحبه با ریانواستی در حاشیه مراسم مجمع اقتصادی بین المللی سنت پترزبورگ تصريح كرد كه ما در حال بحث درباره پروژه هاي جديد با ایجاد فرصت های شغلی جدید در روسيه هستيم.

نویسندگان این تحقیق با اشاره به اینکه این شاخص با پویایی سایر کشورهای اروپایی قابل مقایسه است، خاطرنشان کردند: میانگین درصد کاهش میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اروپا با پویایی منفی 21 درصد بوده است که همه گیری کرونا و تحریم از دلایل این کاهش بوده است.
همچنین نویسندگان این مقاله تاکید کرده اند که تحریم ها و خطرات ژئوپلیتیکی به طور خاص برای روسیه نقش بسزایی داشتند: شاخص ریسک ژئوپلیتیک این کشور در سال 2020 به 126 واحد رسید که 11 درصد بالاتر از سطح متوسط 10 سال گذشته است.
روسیه در سال 2017 جایگاه پنجم در بین کشورهای اروپایی را داشته است که در سال 2020 این جایگاه دچار رکود شده است.
سهم سرمایه گذارانی که ترجیح میدهند در پروژه های آماده سرمایه گذاری کنند و یک تجارت آماده را توسعه بدهند در روسیه در حال افزایش است در سال 2020، چنین پروژه هایی 31 درصد (44 پروژه) از کل سرمایه گذاری مستقیم خارجی را تشکیل می دهند، در سال 2019 این رقم 23 درصد بود. در عین حال، سهم سرمایه گذاران خارجی که در ایجاد ظرفیت های جدید سرمایه گذاری می کنند هنوز بسیار بیشتر است – در سال 2020 69 درصد (97 پروژه)، در سال 2019 – 77 درصد بود.

مهاجران موظف به دانستن زبان و تاریخ روسی هستند

توریسم روسیهدولت الزامات و اقدامات مربوط به دانستن حداقل سطح دانش زبان روسی، تاریخچه و اصول قانونی روسیه برای کارگران خارجی را تصویب کرده است. این سند در پورتال سایت رسمی اطلاعات حقوقی منتشر شده است.
بنابراین مهاجران باید در مورد موضوعات اجتماعی، روزمره و برخی از موضوعات کاری روان صحبت کنند. به طور خاص، این امر در خصوص ارتباط بهتر و همچنین استخدام، مشاوره در بیمارستان و تماس با پلیس آنها همچنین موظف بودند که مدارک و برنامه های لازم را پر کنند.

مطالبی که حتما باید به آن توجه داشت این است که در آزمون تاریخ روسیه، متقاضیان خارج از کشور به دلیل دانش خود در مورد رویدادهای مهم ، نام شهرهای بزرگ و تعطیلات رسمی فدراسیون روسیه مورد آزمایش قرار می گیرند. علاوه بر این، آنها باید برای اقامت در کشور با حقوق، آزادی ها و تعهدات اساسی خود آشنا شوند.
این الزامات به استثنای برخی موارد، برای کسانی که فقط قصد دارند به طور موقت در روسیه زندگی کنند نیز اعمال می شود.
پیش از این، وزارت امور داخلی خواستار مهاجران غیرقانونی از کشورهای شوروی سابق تا 15 ژوئن 2021 قلمرو فدراسیون روسیه را ترک کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *