انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/03/20

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Россия с 10 июня возобновляет авиасообщение с восемью странами

روسیه از 10 ژوئن پرواز های خود را با هشت کشور از سر میگیرد
از 10 ژوئن ، روسیه پروازهای منظم با اتریش، مجارستان، لبنان، لوکزامبورگ، موریس، مراکش، کرواسی و همچنین پروازهای چارتری به آلبانی را از سر می گیرد.
مقامات فدراسیون روسیه اجازه پروازهای هفته ای دو بار در مسیرهای زیر را صادر کردند : مسکو – وین، مسکو – بوداپست، مسکو – پورت لوئیس، مسکو – رباط و مسکو – زاگرب، همچنین پروازهای مسکو – بیروت و مسکو – لوکزامبورگ ، چارترهای مسکو – تیرانا می تواند هفته ای یک بار انجام شود.
علاوه بر اجازه پرواز در خصوص کشورهای جدید، روسیه همچنین تعداد پروازهای خود را با یونان در مسیر مسکو – آتن در هفته دو بار با آذربایجان (مسکو – باکو)، ارمنستان (مسکو – ایروان)، قطر (مسکو – دوحه)، ازبکستان (مسکو – تاشکند) و تاجیکستان (مسکو – دوشنبه)- برای یک پرواز در هفته، با مصر (مسکو – قاهره) و صربستان (مسکو – بلگراد) – تا هفت پرواز در هفته افزایش می دهد.
علاوه بر این روسیه تعداد پروازهای خود را در مسیر مسکو – مینسک تا ده بار در هفته به صورت متقابل افزایش می دهد. مسیر مسکو – مونیخ به پروازهای مجاز اضافه شده است (در گذشته فقط پرواز از شهرهای آلمان به برلین و فرانکفورت امکان پذیر بود).
همچنین از 10 ژوئن، پروازهای خارج از فرودگاه های بین المللی نیژنکامسک، ولادیکاوکاز و تومسک مجاز است.
به دلیل بیماری همه گیر COVID-19، روسیه از 27 مارس 2020 پروازهای منظم و منشور خود را با سایر کشورها متوقف کرده است، به استثنای پروازهای صادراتی و همچنین باری، پستی، بهداشتی و برخی دیگر. از آگوست سال گذشته، این کشور شروع به پروازهای بین المللی به تدریج کرده است.
اکنون اجازه پرواز به سوئیس، مصر، امارات، بلاروس، قرقیزستان، قزاقستان، صربستان، کره جنوبی، ژاپن، اتیوپی، فنلاند، ویتنام، هند، قطر، یونان، سنگاپور، آذربایجان، ارمنستان، آلمان، ونزوئلا، سوریه، تاجیکستان، ازبکستان، ایسلند، مکزیک، پرتغال، عربستان سعودی، انگلیس، کوبا، سیشل، مالدیو، مالت و سریلانکا. علاوه بر این در اوایل روسیه، پروازها به تانزانیا و ترکیه مجاز بود، با این حال به دلیل وضعیت اپیدمیولوژیک، پروازها به کشور اول متوقف شد و در کشور دوم محدود شد.

www.ria.ru

оссияне смогут увидеть первое за 55 лет кольцеобразное затмение Солнца

روس ها قادر خواهند بود اولین خورشید گرفتگی حلقوی خورشید را طی 55 سال گذشته ببینند

ساکنان روسیه روز پنجشنبه می توانند اولین خورشید گرفتگی حلقوی خورشید را از سال 1966 مشاهده کنند: ماه مرکز ستاره را بر فراز چوکوتکا کاملاً میپوشاند و در قسمت اروپایی این کشور خورشید مانند یک سیب گاز خورده به نظر می رسد.
در چوکوتکا بصورت 91 درصدی فاز،قابل مشاهده خواهد بود. گرفتگی بر روی روسیه 3 دقیقه و 37 ثانیه طول خواهد کشید.
این اولین خورشید گرفتگی پس از 55 سال گذشته است که از قلمرو روسیه قابل مشاهده خواهد بود. آخرین خورشید گرفتگی حلقوی در تاریخ 20 می 1966 شکل گرفت. شاهدان عینی گفتند در همین زمان ، هفت خورشید گرفتگی کامل در کشور روسیه رخ داده بوده است.
اولگ اوگولنیکوف ، ستاره شناس و محقق ارشد در انستیتوی تحقیقات فضایی آکادمی علوم روسیه ، پیش از این گفته بود که در این لحظه خورشید در مسکو مانند سیب گاز خورده ای به نظر میرسد.

به گفته وی ، با وجود چنین سایه ای از خورشید ، هیچ تاریکی روی زمین رخ نخواهد داد. و اگر ناظر در لحظه مناسب به ستاره نگاه نكند ، متوجه هيچ چيز نمي شود.

اوگلنیکوف همچنین در مورد خطرات مشاهده این رویداد بدون چشم مسلح خبر داد و گفت: “در بهترین حالت ، شما بلافاصله چشمان خود را می بندید و در بدترین حالت ، امکان دارد بینایی خود را از دست دهید.” وی خاطرنشان کرد که برای محافظت از چشم هنگام مشاهده گرفتگی ، استفاده از فیلترهای نوری ویژه بسیار مناسب خواهد بود اما استفاده از شیشه های رنگی و یا دو عینک بسیار بد خواهد بود.

در صورت پوشیده شدن آسمان با ابر،دیدن این خورشید گرفتگی با چشم های خود از میان ابر ها بلا مانع خواهد بود.

این ستاره شناس توضیح داد که امکان دیدن این رویداد با تلسکوپ مجهز به فیلتر های فیلم و یا شیشه ای امکان پذیر خواهد بود. همانطور که در اختر نما مسکو گزارش شده است ، خورشید گرفتگی حلقوی آینده مجموعه ای از پدیده های مشابه را در قلمرو روسیه باز می کند ، که در تابستان با فاصله 9 سال اتفاق می افتد. خورشید گرفتگی حلقوی بعدی در تاریخ 1 ژوئن 2030 قابل مشاهده خواهد بود. این را می توان در مناطق پرجمعیت ، از جمله جنوب قسمت اروپایی روسیه و مراحل حلقوی خورشید گرفتگی در 21 ژوئن 2039 و 11 ژوئن 2048 – در مجاورت مسکو مشاهده کرد.
www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *