انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/03/24

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В Петербурге ужесточат ограничения из-за коронавируса

در سنت پترزبورگ محدودیت های ناشی از کرونا ویروس، بیشتر میشوند

فرماندار سنت پترزبورگ الكساندر بگلوف فرمان محدودیت های سنت پترزبورگ را امضا کرد.طبق این دستور در سن پترزبورگ ، از 17 ژوئن ، محدودیت ها به دلیل شیوع ویروس کرونا افزایش می یابد
با دستور پزشک ارشد بهداشت سن پترزبورگ ، به استثنای رستوران هایی که غذای آماده دارند، رستوران های دیگر از پنجشنبه شب از ساعت 2 تا 6 به طور موقت باید تعطیل باشند.
امکان ارائه سرویس در مکان های دیدنی و گردشگری،همچنین اتاق کودکان در رستوران ها و کافه ها بسته است،و فعلا حق فعالیت ندارند.
همچنین ، مجموعه های مواد غذایی بزرگ، به استثنای موارد مستقر در ایستگاه های قطار، فرودگاه ها، ایستگاه های سوخت موقتا تعطیل خواهند بود و یا باید بصورت بیرن بر فعالیت کنند.
این قوانین در شرایطی وضع شده اند که چند روزه گذشته رقابت های اروپا به میزبانی روسیه در این شهر آغاز شده است،همچنین این محدودیت ها شامل ارائه خدمات عمومی غذایی و پذیرایی به مهمانان این مسایقات نیز میشود،هرچند فروش نوشیدنی بلامانع است.
فعالیت های اداره ها و شرکت های خصوصی و دولتی نیز موقتا محدود میشوند و فعالیت خود را باید با نیمی از کارکنان خود ادامه دهند.
سینما ها و مکان های فرهنگی نظیر موزه ها هم باید فعالیت خود را با نیمی از طرفیت ادامه دهند.
این دستورات جدید با توجه به فراتر رفتن تعداد مبتلایان روزانه از 800 نفر وضع شده اند.
همچنین از روز شنبه هم در مسکو قوانین جدیدی وضع میشود که از 13 تا 20 ژوئن ، کار باغ وحش ها ، مجموعه های غذایی به حالت تعلیق درآمد. نمی توانند از ساعت 23:00 تا 6:00 (به استثنای صدور سفارش و تحویل) میزبان برنامه های تفریحی باشند و از بازدید کنندگان پذیرایی کنند. از امکانات شهر نظیر پارک های پایتخت نمیشود
استفاده کرد.

www.ria.ru

В России начинается четырехдневная рабочая неделя

یک هفته کاری چهار روزه در روسیه آغاز می شود

هفته جدید در روسیه با دوشنبه غیرکاری شروع شد و تنها چهار روز کاری در انتظار شهروندان خواهد بود.امسال 12 ژوئن روز روسیه مصادف با روز شنبه بود و به این خاطر تعطیلی از روز شنبه به دوشنبه موکول شد و یک تعطیلی 3 روزه در روسیه شکل گرفت هرچند که با توجه به شزایط دشوار همه گیری کرونا شهردار سرگی سوبیانین از 15 تا 20 ژوئن را نیز تعطیل اعلام کرد.
آخر هفته طولانی بعدی فقط در ماه نوامبر در انتظار روس ها است.
پیش از این ، وزارت کار طرحی را برای به تعویق انداختن تعطیلات آخر هفته در سال 2022 منتشر کرد. به گفته وی، آخر هفته های ماه می سال 2022 از 30 آوریل تا 3 می و از 7 تا 10 می جدا کنید. همچنین پیشنهاد شده است که روز استراحت از شنبه 5 مارس به دوشنبه 7 مارس منتقل شود.
بنابراین ، روزهای استراحت در سال 2022 روزهای 31 دسامبر 2021 تا 9 ژانویه 2022 23 فوریه؛ از 6 تا 8 مارس ؛ از 30 آوریل تا 3 می و از 7 تا 10 می؛ 11-13 ژوئن؛ از 4 تا 6 نوامبر خواهد بود.
www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *