انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/03/26

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Компании из Нижегородской области участвуют в “Производительности труда

شرکت استان نیژنی نووگورُد در پروژه ملی «بهره وری کار»

گِلِب نیکیتین، استاندار نیژنی نووگورود به خبرگزاری ریا نووستی گفت: «صد و چهل و شش شرکت از استان ما در پروژه ملی «بهره وری کار» شرکت کردند که با توجه به این شاخص، جایگاه نخست را در میان مناطق روسیه به خود اختصاص داده است.»
سومین همایش سراسری «بهره وری 360» از دیروز 15 ژوئن در نیژنی نووگورود آغاز شد که طی دو روز برگزاری آن بیش از 1000 نفر از 50 منطقه روسیه در آن شرکت خواهند کرد. بیش از 80 سخنران در مورد موضوعات مختلف صنعت صحبت خواهند کرد و به تبیین عوامل اصلی افزایش کارایی اقتصاد داخلی می پردازند.
سرویس مطبوعاتی استانداری منطقه به نقل از نیکیتین نوشت: «تا پایان سال جاری قرار بود 98 شرکت به این پروژه ملی بپیوندند. در حال حاضر 146 بنگاه شرکت کرده اند که این رقم تقریباً 50٪ بیشتر از برنامه ریزی ما بوده است. علاوه بر این، ما از نظر تعداد کارکنان آموزش دیده، جزو سه استان برتر هستیم. اکنون تعداد آنها 1689 نفر است و همچنان این تعداد در حال افزایش است.»
استاندار نیژنی نووگورود ضمن تأکید بر آموزش اصول تولید به صرفه خاطر نشان کرد: «این موضوع بخش مهمی در پروژه ملی «بهره وری کار» است که به لطف آن کارمندان آموزش دیده به بهبود هر چه بیشتر فرهنگ کار در تولیدات خود ادامه می دهند. البته آموزش کادر مدیریت نیز از اهمیت کمتری برخوردار نیست. در میان رؤسای شرکتهای نیژنی نووگورود، برنامه آموزشی تحت عنوان «رهبران بهره وری» برگزار می شود که شرکت کنندگان آن به 273 نفر رسیده است. طبق نتایج سال 2019 و 2020 استان ما رتبه نخست را در این زمینه داراست.»

منبع: www.ria.ru

Рогозин заявил, что Россия будет переходить к годовым экспедициям на МКС

روسیه مأموریت های تحقیقاتی سالانه در ایستگاه فضایی بین المللی را دنبال خواهد کرد

دمیتری روگوزین، مدیر عامل سازمان فضایی فدرال روسیه که به اختصار روسکوسموس (Роскосмос) نامیده می شود، اعلام کرد مدت زمان مأموریت های تحقیقاتی فضانوردان ما در مدار، افزایش خواهد یافت.
روگوزین در مصاحبه با روزنامه «کامسامولسکایا پراودا» گفت: «ما می خواهیم مأموریت های تحقیقاتی شش ماهه خود را به یک سال افزایش دهیم. پس از پیوتر دوبروف، مأموریت های سالانه دیگری انجام خواهد گرفت. این مسئله مهمی است.»
وی همچنین ضمن تأکید بر «پیشگام» بودن فضانورد پیوتر دوبروف در چنین پروازهایی، گفت: «ما در مورد عملیات های ثابت صحبت می كنیم كه در چارچوب مأموریت های سالانه انجام می شود. این كار هم اکنون با استفاده از سیستم تحقیقات زیست پزشكی متناسب به مرحله اجرا در خواهد آمد. مأموریت های تحقیقاتی سالانه چیزی است که ما به آن نیاز داریم.»
منبع: www.tass.ru

Более 500 мероприятий пройдут на фестивале “Красная площадь”

برگزاری بیش از 500 رویداد در جشنواره کتاب «میدان سرخ»

ولادیمیر گریگوریف، معاون رئیس کمیته برگزاری جشنواره کتاب «میدان سرخ» به خبرنگاران گفت، بیش از 500 رویداد مختلف از 17 تا 20 ژوئن در چارچوب جشنواره برگزار و کلیه اقدامات امنیتی لازم اجرا خواهد شد.
وی تصریح کرد که این رویدادها شامل اجرای موسیقی و تئاتر، دیدار با نویسندگان و شاعران و همچنین سخنرانی، نمایش فیلم و غیره است.
این جشنواره با اجرای کنسرت برندگان مسابقه بین المللی Grand Piano به سرپرستی دنیس ماتسوئف افتتاح خواهد شد. همچنین، برگزارکنندگان این جشنواره کنسرتی را به افتخار دویست و بیست و دومین سالگرد تولد پوشکین ترتیب خواهند داد که در آن دورخون دوخسون واراگوشین، شاعر و خواننده رپ اهل یاکوتسک، خوانش جدیدی از اثر «یوگنی آنگین» خواهد داشت.
ناشران از 45 منطقه روسیه کتاب های خود را در این جشنواره عرضه می کنند. از جمله شرکت کنندگان در این جشنواره ادوارد رادزینسکی، دمیتری بیکوف، دیانا آربنینا ، گوزل یاخینا، یوگنی وادالازکین و بسیاری دیگر هستند که به معرفی کتاب های خود می پردازند و با طرفداران خود درباره زندگی و ادبیات به گفتگو می نشینند.
جشنواره کتاب «میدان سرخ» هر ساله همزمان با سالگرد تولد آلكساندر پوشكین، شاعر بزرگ روسیه و روز زبان روسی در 6 ژوئن در میدان سرخ مسکو برگزار می شود. امسال این مراسم از 17 تا 20 ژوئن برگزار خواهد شد.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *