انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/03/31

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Россия стала второй среди стран Европы по дешевизне электроэнергии

روسیه از نظر ارزانی برق در بین کشورهای اروپایی جایگاه دوم را بدست آورد

به نقل از کارشناسان ریا نووستی، روسیه در رده بندی کشورهای اروپایی در جایگاه دومِ تأمین ارزانترین برق برای مردم خود قرار دارد. قزاقستان در جایگاه اول این لیست می باشد و گرانترین برق نیز متعلق به کشور آلمان است.
برای ارزیابی هزینه برق، کارشناسان خبرگزاری ریا نووستی رتبه بندی قیمت ها را بر حسب روبل روسیه تحلیل کردند. در قزاقستان، این رقم برای هر کیلو وات ساعت، کمی بیش از دو روبل است.
روسیه در جایگاه دوم قرار دارد. متوسط هزینه برق 3.6 روبل در هر کیلو وات ساعت است. اوکراین از نظر ارزان بودن برق در رتبه سوم قرار دارد، جایی که هزینه برق آن 4.5 روبل است.
در جایگاه چهارم بلاروس قرار دارد. تأمین هر کیلو وات ساعت برق این کشور حدود پنج روبل هزینه دارد. در جایگاه های بعدی عمدتا کشورهای شبه جزیره بالکان و اروپای شرقی قرار دارند که تعرفه های برق نسبتاً پایینی دارند.
بیشترین هزینه برق خانوار برای مردم آلمان است: 27 روبل در هر کیلو وات ساعت. کشورهای دانمارک، بلژیک، ایرلند و اسپانیا نیز به ترتیب پس از آلمان قرار دارند.
کارشناسان می گویند: «عامل اصلی تعیین کننده تعرفه های بالا در کشورهای پیشرفته اروپایی، سهم قابل توجه مالیات بر هزینه برق است. یکی از دلایل وضع چنین مالیاتی، به نوبه خود، حمایت از توسعه و گسترش انرژی «سبز» است. این کشورها به طور فعال در حال توسعه انرژی های تجدیدپذیر هستند و تلاش می کنند تا استفاده از نیروگاه های هسته ای را کنار بگذارند.»
علاوه بر این، سطح بالای هزینه ها در کشورهای پیشرفته با توجه به سطح بالای درآمد مردم آن تعیین می شود؛ سازمان های تنظیم کننده می توانند تعرفه ها را، بدون ترس از تحولات اجتماعی در سطح بالایی نگه دارند.
کارشناسان همچنین اشاره کردند: «در مقایسه با سال گذشته، بیشتر کشورهای اروپایی افزایش قیمت برق را شاهد بودند. این افزایش قیمت در 24 کشور از 40 کشور موجود در رتبه بندی رخ داده است. بیشترین افزایش تعرفه برای کشورهای اوکراین، قزاقستان، لهستان، ترکیه و لوکزامبورگ اتفاق افتاده است. در این کشورها، افزایش قیمت بیش از 10٪ گزارش شده است.» در روسیه، هزینه برق 3.8% افزایش داشته که بالاتر از نرخ تورم نیست.
قیمت ها در 16 کشور نیز کاهش داشته است. قابل توجه ترین آنها، هلند با 33.8-% ، قبرس 24.1-% و سوئد 19.9-% بوده اند.

منبع: www.ria.ru

Эксперты выяснили, что россияне предпочитают есть и пить в дороге

روس ها چه نوع خوراکی و نوشیدنی را در سفرهایشان ترجیح می دهند

عادات صبحانه خوردن روس هاسرویس برنامه ریزی سفر شرکت مسافرتی و گردشگری OneTwoTrip در یک نظرسنجی که به تازگی انجام داد، به اینكه روس ها چه نوع خوراکی و نوشیدنی را در سفرهایشان ترجیح می دهند، اشاره کرد. معلوم شد كه هرچه گردشگران جوان تر باشند، بیشتر غذا و نوشیدنی با خود به همراه می برند. محبوبترین آنها نیز ساندویچ و آب است.
بیشتر پاسخ دهندگان، یعنی 65 درصد آنها هنگام سفر با قطار میان وعده با خود دارند. در هواپیما فقط 10 درصد از مسافران غذای خود را به همراه می آورند. در ضمن، زنان بیشتر از مردان مواد خوراکی حمل می کنند. علاوه بر این، هرچه سن مسافران بیشتر باشد، کمتر دغدغه تهیه غذا از قبل را دارند: 54 درصد از پاسخ دهندگان بالای 60 سال اعتراف کردند که برای سفرهایشان غذایی آماده نمی کنند. در حالی که، 87 درصد گردشگران زیر 24 سال حتما چیزی را با خود می برند.
مسافران روس اغلب برای سفرهایشان ساندویچ درست می کنند (16 درصد). میوه، بیسکویت، سبزیجات و نان به همراه کالباس نیز بسیار محبوب هستند (6 تا 13 درصد).
5 درصد به نودل و پوره سیب زمینی فوری رأی دادند. تعداد مشابهی نیز مرغ را انتخاب کردند.
تخم مرغ آب پز، شکلات یا آب نبات و پنیر محبوبیت کمتری دارند.
تقریباً همه نوشیدنی با خود به همراه دارند: 46 درصد پاسخ دهندگان در قطار، 14 درصد آنها در هواپیما و بقیه در وسایل نقلیه دیگر. از هر دو گردشگر، یک نفر آب به همراه دارد. بعد از آن آبمیوه و نوشیدنی سوم، نوشابه های شیرین است. روس ها همچنین از چای، لیموناد، قهوه، آبجو، شربت، کفیر، شیر و دوغ به عنوان نوشیدنی های مورد علاقه بین راهی خود نام بردند.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *