انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/02

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

МГУ возглавил рейтинг университетов, наиболее популярных у абитуриентов

دانشگاه دولتی مسکو در صدر رده بندی دانشگاه های محبوب داوطلبان

دانشگاه دولتی لامانوسف مسکو امسال جایگاه نخست را در رتبه بندی دانشگاه های محبوب در میان دانش آموزان روسی به دست آورد. این دانشگاه از سوی 11 درصد از پاسخ دهندگان برگزیده شد.
این تحقیق توسط مرکز آموزشی «MAXIMUM Education» و پورتال استعدادیابی «Навигатор поступления» انجام شد.
پس از دانشگاه دولتی مسکو، دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ و مدرسه عالی اقتصاد (هر کدام 7 درصد)، آکادمی اقتصاد ملی و مدیریت دولتی وابسته به ریاست جمهوری روسیه (6 درصد) و دانشگاه فدرال بوریس یلتسین اورال (4 درصد) قرار گرفتند.
بیش از 55 درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند که تصمیم خود را در این خصوص گرفته اند. در حالی که 42 درصد از آنها اقرار كردند كه هنوز تصمیم نهایی خود را نگرفته اند.
علاوه بر این، مشخص شد که 59 درصد از فارغ التحصیلان قصد دارند درخواست خود را به پنج دانشگاه، 17 درصد، به سه دانشگاه، 13 درصد، به چهار دانشگاه، 6 درصد، به دو دانشگاه و 4 درصد از آنها به یک دانشگاه ارائه کنند.
این مطالعه از 18 تا 22 ژوئن از طریق ایمیل انجام شد که بیش از هزار دانش آموز کلاس یازدهم از سراسر کشور روسیه در آن شرکت کردند.

منبع: www.ria.ru

Форум и финмарафон пройдут на саммите “Россия – Исламский мир”

برگزاری همایش و ماراتن مالی در اجلاس «روسیه – جهان اسلام»

همایش بین المللی صنعت خودرو، ماراتن مالی بانک «آک بارس» (Ак Барс)، نمایشگاه صنعت حلال، کارگاه های آموزشی آداب مذاکرات تجاری با نمایندگان کشورهای اسلامی و همچنین رویدادهای دیگر در برنامه اجلاس بین المللی اقتصادی «روسیه-جهان اسلام: اجلاس 2021 کازان» قرار گرفت. این اجلاس در ماه ژوئیه در کازان برگزار خواهد شد.
این اجلاس در سال 2020، به دلیل شیوع ویروس کرونا ابتدا به تعویق افتاد و سپس لغو شد. امسال، این رویداد در تاریخ 30-28 ژوئیه به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می شود.
در این خبر آمده است: شعار اجلاس «KazanSummit 2021» مصرف آگاهانه است. از جمله موضوعات اصلی این برنامه می توان از امور مالی شرکا، صنعت حلال، دیپلماسی جوانان، پزشکی، ورزش، صنایع خلاق، توسعه صادرات، کارآفرینی و سرمایه گذاری نام برد. این رویداد همچنین میزبان نمایشگاه صنعت حلال «Russia Halal Expo» و همایش بین المللی صنعت خودرو خواهد بود.
در این اجلاس همچنین ماراتن مالی بانک «آک بارس»، میزگردی در خصوص مزیت حمل و نقل و شرایط لجستیک کریدور بین المللی «شمال-جنوب» در توسعه و همگرایی اقتصاد حوزه دریای خزر، اجلاس روسیه و آفریقا در خصوص لجستیک چشم اندازهای اقتصادی، کارگاه های آموزشی آداب مذاکرات تجاری با نمایندگان کشورهای اسلامی، گردهمایی رهبران انجمن بین المللی تجارت اسلامی، هم اندیشی اکوسیستم های اتاق بازرگانی فدراسیون روسیه با عنوان «سیستم بین المللی اتاق های بازرگانی» و بسیاری رویدادهای دیگر برگزار خواهد شد.
از جمله رویدادهای سنتی این اجلاس می توان به همایش کارآفرینان و دیپلمات های جوان کشورهای سازمان همکاری اسلامی، نشست های Sbertalk و نمایش مد شایسته Modest Fashion اشاره کرد.
اجلاس بین المللی اقتصادی روسیه و کشورهای سازمان همکاری اسلامی برای اولین بار در سال 2009 در کازان برگزار شد و در این مدت به پایگاه اصلی تعامل اقتصادی بین مناطق روسیه و کشورهای اسلامی تبدیل شده است. اجلاس KazanSummit با حمایت شورای فدراسیون روسیه و دولت تاتارستان برگزار می شود. هدف از این همایش تقویت روابط تجاری، اقتصادی، علمی، فنی، اجتماعی و فرهنگی بین روسیه و کشورهای سازمان همکاری اسلامی است. این رویداد در چارچوب کارگروه بینش استراتژیک «روسیه – جهان اسلام» به ریاست رئیس جمهور تاتارستان، رستم مینیخانوف برگزار می شود.

منبع: www.ria.ru

Театральный фестиваль “Толстой” в Ясной Поляне перенесли

به تعویق افتادن جشنواره تئاتر «تالستوی» در یاسنایا پالیانا

ریا نووستی به نقل از سرویس خبری این جشنواره نوشت: پنجمین جشنواره تئاتر «تالستوی» که قرار بود از 24 لغایت 27 ژوئن در تولا برگزار شود، به دلیل شرایط نامناسب کرونا در کشور به زمان دیگری موکول شد.
در این پیام آمده است: ما تا آخرین لحظه امیدوار بودیم که پنجمین جشنواره تئاتر «تالستوی» طبق برنامه ریزی انجام شده از 24 لغایت 27 ژوئن 2021 برگزار شود. اما به دلیل وخامت اوضاع، سازمان خدمات فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسانی روسیه (Роспотребнадзор) (نامه مورخ 22 ژوئن 2021) به کمیته برگزاری جشنواره توصیه کرد برگزاری این رویداد را به زمان دیرتری که شرایط اپیدمیولوژیکی اجازه می دهد، موکول کند.
همچنین اعلام شده است که هزینه بلیت افراد ظرف مدت 3 تا 30 روز کاری به آنها بازگردانده می شود.
منبع: www.ria.rul

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *