انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/05

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Мигрантов обяжут подписывать «соглашение о лояльности» при въезде в Россию

مهاجران باید هنگام ورود به روسیه «توافق نامه وفاداری» امضا کنند

خبرگزاری تاس به نقل از مرکز مطبوعاتی وزارت کشور روسیه گزارش داد، مهاجران موظف هستند هنگام ورود به روسیه «توافق نامه وفاداری» امضا کنند.
ورود چنین مقرراتی به قوانین روسیه بر اساس پیش نویس قانون جدید فدرال در زمینه مهاجرت پیش بینی شده است. هدف از «توافق نامه وفاداری» آگاهی دادن به شهروندان خارجی در مورد قوانین ورود به روسیه، خروج از آن، شرایط کار و همچنین محدودیت ها، ممنوعیت ها و عواقب نقض آنها است.
پیش از این گزارش شده بود که وزارت کشور روسیه اقامت موقت مهاجران را از 16 ژوئن تا 31 دسامبر در این کشور به حالت تعلیق درآورده است. در اطلاعیه این وزارت خانه آمده است: «مدت زمان اقامت موقت یا دائم شهروندان خارجی در فدراسیون روسیه و مدت زمان ثبت نام آنها در محل اقامتشان به حالت تعلیق درآمده است.»
منبع: www.lenta.ru

Банк России сворачивает “ковидные” послабления

بانک روسیه اقدامات حمایتی در رابطه با همه گیری ویروس کرونا را کاهش خواهد داد

بانک روسیه از تاریخ 1 ژوئیه، برخی اقدامات انجام شده در طی همه گیری ویروس کرونا در حمایت از شهروندان و مشاغل را کاهش خواهد داد.
به عنوان مثال، مدت توصیه شده در بازپرداخت وام ها به شهروندان آسیب دیده از ویروس کرونا و مشاغل کوچک و متوسط منقضی می شود.
بهار سال گذشته، با آغاز همه گیری، در بخش بانکی اقدامات تسکین دهنده ای صورت گرفت که هدف آن حمایت از شهروندان روس و شرکت هایی بود که با کاهش درآمد مواجه شدند. در پاییز سال 2020، بانک مرکزی روسیه ضمن تمدید برخی از این اقدامات، شروع به کاهش تدریجی برخی از آنها کرد.
بنابراین، بانک روسیه چندین بار توصیه خود را به وام دهندگان برای بازنگری در شرایط بازپرداخت وام ها به شهروندان و همچنین مشاغل کوچک و متوسط که وضعیت مالی آنها به دلیل همه گیری ویروس کرونا آسیب دیده بود، تمدید کرد و آنها را به دلیل تأخیر در بازپرداخت، مشمول جریمه نکرد. در حال حاضر با بهبود سریع اقتصاد، این تخفیف ها از ماه ژوئیه لغو خواهد شد.
علاوه بر این، در ابتدای ماه ژوئیه، بانک ها باید به طور کامل ذخیره ضررهای احتمالی وام به افراد و مشاغل کوچک و متوسط و شرایط بازنگری در آنها را به دلیل بیماری همه گیر در نظر بگیرند.
برخی از این اقدامات حمایتی برای بانک ها همچنان اعمال می شود. شروع اعمال مقررات مربوط به نحوه ذخیره سازی معاملات مربوط به ادغام و جذب به ماه اکتبر، و شروع به کار شاخص های نُرم برای تمرکز بر روی ریسک های بزرگ اعتباری به ژانویه موکول شد. علاوه بر این، اقدامات برای تسهیل صدور وام ارزی توسط بانک ها به تولیدکنندگان دارو و کالاهای پزشکی تا پایان سال برقرار خواهد بود.

منبع: www.ria.ru

В Москве пройдет гала-концерт к 55-летию русской школы саксофона

مسکو میزبان جشن باشکوه 55 سالگی مدرسه ساکسوفون روسیه خواهد بود

ریا نووستی به نقل از سرویس خبری آکادمی موسیقی گِنسین مسکو نوشت، کنسرت باشکوهی به مناسبت 55 سالگی مدرسه ساکسوفون روسیه و تولد 80 سالگی بنیانگذار آن، پروفسور مارگاریتا شاپوشنیکوا، هنرمند مردمی روسیه در سالن کنسرت آکادمی موسیقی گنسین مسکو در 26 ژوئن ساعت 19:00 برگزار می شود.
در این خبر آمده است: مارگاریتا شاپوشنیكوا را «مادر ساكسوفون روسی» می نامند. او درخشان ترین نوازنده ساكسوفون و معلم افسانه ای است. وی سال گذشته تولد 80 سالگی خود را جشن گرفت.»
امشب هنرمندان بزرگی به روی صحنه خواهند رفت: ایگور بوتمان، هنرمند مردمی روسیه، آلكساندر اوسیچوك، هنرمند برگزیده روسیه، آندری توریگین، هنرمند برگزیده روسیه، نیكیتا زیمین، رئیس انجمن ساكسوفونیست های اوراسیا، کُوارتِت (گروه هنری چهار نفره) ساكسوفونیست های روسیه و بسیاری از هنرمندان دیگر. سورپرایز دیگر این جشن، تبریک های آنلاین ستاره های موسیقی کشورهای اروپایی خواهد بود.
نیکیتا زیمین در این باره گفت: «امشب ما قصد داریم تا آنجا که ممکن است دستاوردهای سبک های مختلف و اجرای هنرمندان با سنین مختلف را ارائه دهیم تا اینگونه قدرت و توانایی ساکسوفون ملی خود را که تاریخچه اش با آکادمی گنسین پیوندی ناگسستنی دارد، به همگان نشان دهیم.»
بیش از نیم قرن پیش، در اواسط دهه 1960 اولین کلاس ساکسوفون در اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی در آکادمی موسیقی گنسین مسکو افتتاح شد. گرچه این ساز به طور جدی در اروپا و به خصوص فرانسه آموزش داده می شد ، اما در کشور ما نیز علاقه به این «آلت موسیقی غربی» تشویق نشد.
بنابراین، تأسیس یک چنین مدرسه جدیدی در شرایط «پرده آهنین»، بدون رپرتوار، مواد آموزشی و متدها و حتی آلات موسیقی، به پدیده ای بی نظیر در هنر قرن اخیر تبدیل شد. علی رغم همه این محدودیت ها، مدرسه ساکسوفون روسیه که توسط شاپوشنیکووا پایه گذاری شد، توانست در کوتاه ترین زمان شکل بگیرد، پیشرفت کند و حتی به تعبیری، از پیشینیان اروپایی خود هم پیشی بگیرد.
بسیاری از دانش آموزان و پیروان مدرسه شاپوشنیکووا، خود آموزگار شدند و بیش از یک نسل از ستاره های موسیقی کلاسیک و جاز را پرورش دادند که برخی از آنها برنده مسابقات معتبر بین المللی شده اند؛ به عنوان مثال در مسابقات Andorra Sax Festدر آندورا، Адольф Сакс در دینان بلژیک و سایر رقابت ها.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *