انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/06

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Президиум правкомиссии одобрил стратегии цифровой трансформации экономики

هیئت رئیسه کمیسیون دولت، استراتژی تحول اقتصاد دیجیتالی را تصویب کرد

ریا نووستی به نقل از دمیتری چرنیشنکو، معاون نخست وزیر بر اساس نتایج جلسه هیئت رئیسه کمیسیون دولتی فدراسیون روسیه نوشت: «این کمیسیون لایحه استراتژی تحول اقتصاد دیجیتالی روسیه را در زمینه توسعه دیجیتال، استفاده از فناوری های اطلاعاتی برای بهبود کیفیت زندگی و شرایط انجام فعالیت های کارآفرینی تصویب کرد.»
چرنیشنکو افزود: «حوادث امسال و همچنین اقدامات قاطع دولت و حوزه کسب و کار به ما کمک کرد تا برنامه هایی را ترتیب دهیم که آسایش و رفاه کل کشور به آنها بستگی دارد. ما استراتژی های تحول دیجیتال را تصویب کرده ایم و اجرای آنها را طبق برنامه در دستور کار داریم.»
در این جلسه، استراتژی های تحول دیجیتال بخش های مختلف اقتصاد روسیه و حوزه اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت که 13 حوزه را شامل می شدند: بهداشت، آموزش، مدیریت دولتی، ساخت و ساز، اقتصاد شهری و مسکن و خدمات عمومی، حمل و نقل، انرژی، علوم، کشاورزی، خدمات مالی، صنعت، محیط زیست و حوزه اجتماعی.

هر استراتژی شامل استفاده از فناوری های هوش مصنوعی و ابزار و وسایل توسعه یافته ملی است.

منبع: www.ria.ru

Путин выступил против обязательной вакцинации от COVID-19

پوتین با واکسیناسیون اجباری کووید-19 مخالفت کرد

به نقل از سرویس مطبوعاتی کرملین، ولادیمیر پوتین در جلسه ای در مورد مسائل اقتصادی کشور عنوان کرد: انجام واکسیناسیون اجباری علیه ویروس کرونا صلاح نیست و در کل امری غیرممکن است.
رئیس جمهور روسیه افزود: «اکنون نظرات مختلفی در این مورد وجود دارد. یک نفر در مورد واکسیناسیون اجباری علیه کووید-19 برای همه روس ها صحبت می کند، دیگری پیشنهاد می کند که کارمندان در حوزه های کاری خاص، یعنی آن دسته از متخصصانی که با تعداد زیادی از مردم در ارتباط هستند، باید واکسیناسیون اجباری شوند، که شامل کارمندان حوزه تجارت، تغذیه، حمل و نقل، پزشکان، معلمان و بسیاری دیگر می شوند.»
ولادیمیر پوتین در آخر خاطر نشان کرد: «از دیدگاه من، واکسیناسیون اجباری به صلاح نیست و امری غیرممکن است. مردم روسیه خود باید این نیاز را درک کنند و بدانند که بدون واکسیناسیون ممکن است با خطر بسیار جدی و حتی مهلکی روبرو شوند.»
منبع: www.pulse.mail.ru

Снятый на iPhone фильм об Эрмитаже попал в три номинации на “Каннских львах”

فیلم تهیه شده با آیفون از موزه اِرمیتاژ نامزد سه جایزه از جشنواره «شیرهای کن» شد

خبرگزاری تاس به نقل از سرویس مطبوعاتی استودیو Bazelevs تیمور بِکمامبِتوف نوشت، فیلم «اِرمیتاژ. با آیفون» که توسط این استودیو ساخته شده است، نامزد دریافت سه جایزه در جشنواره بین المللی تبلیغات «شیرهای کن» شد.
پروژه «ارمیتاژ. با آیفون» با استفاده از آیفون 11 پرو مکس و با یک برداشت در این موزه فیلمبرداری شد. طول فیلم بیشتر از 5 ساعت بود. یکاترینا تکاچنکو، تهیه کننده اجرایی Bazelevs گفت: «این اولین بار است که Bazelevs نامزد دریافت «شیرهای کن» شد، شرکتی که به همت معروف ترین تولید کننده فیلم و محتوای تبلیغات افسانه ای اهل روسیه یعنی تیمور بکمامبتوف در سطح بین المللی رشد کرد و بالا آمد.»
این ویدیو تبلیغاتی در بخش های «فیلم آنلاین»، «فیلم وایرال شده» و «فرهنگ و بافت» به نمایش درآمد. برای ساخت این فیلم، بیش از 100 نفر از 45 سالن موزه و 588 اثر هنری آن فیلم برداری کرده اند. کارگردانی این ویدیو بر عهده آکسینیا گوگ بود.
منبع: www.tass.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *