انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/07

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Россия возобновляет авиасообщение с восемью странами

روسیه پروازهای خود را با هشت کشور از سر می گیرد

روسیه پروازهای منظم خود را با بلژیک، بلغارستان، اردن، ایرلند، ایتالیا، قبرس، مقدونیه شمالی و ایالات متحده که به دلیل ویروس کرونا قطع شده بود، از سر می گیرد.
اکنون می توان چهار بار در هفته به بلژیک در مسیر مسکو – بروکسل، به بلغارستان – در مسیرهای مسکو – صوفیه، مسکو – وارنا، مسکو – بورگاس و شهرهای دیگری که اکنون وضعیت بسیار بهتری نسبت به قبل دارند، پرواز کرد.
پروازهای مسکو – رم و مسکو – میلان (چهار بار در هفته)، مسکو – ونیز و مسکو – ناپل (دو پرواز در هفته) به ایتالیا و پروازهای مسکو – لارناکا (چهار بار در هفته)، مسکو – پافوس (سه بار در هفته) به قبرس و همچنین از سایر فرودگاه های روسیه که پروازهای بین المللی از آن آغاز شده است، پروازها به لارناکا و پافوس با دو پرواز در هفته در هر مسیر مجاز است. همچنین، یک پرواز در هفته از مسکو به اسکوپیه (مقدونیه شمالی) انجام می شود.
علاوه بر این، از 28 ژوئن، پروازهای با ایالات متحده در مسیرهای مسکو – واشنگتن و مسکو – نیویورک با تکرار دو پرواز در هفته از سر گرفته می شوند.
علاوه بر این، از 28 ژوئن، تعداد پروازهای منظم به صورت متقابل به چندین کشور در حال حاضر «باز» در حال افزایش است: به اتریش (مسیر مسکو – وین از دو پرواز به هفت پرواز در هفته)، آذربایجان (مسیر مسکو – باکو از سه تا چهار پرواز در هفته)، ارمنستان (مسیر مسکو – ایروان از پنج تا شش پرواز در هفته).
به دلیل شیوع ویروس کرونا، روسیه پروازهای منظم خود را با سایر کشورها از 27 مارس 2020 به استثنای پروازهای صادراتی و همچنین باری، پستی، بهداشتی و برخی دیگر به حالت تعلیق درآورده بود که از آگوست سال گذشته، از سرگیری تدریجی پروازهای بین المللی آغاز شد، اما همچنان مرز هوایی این کشور با کشورهای متعددی همچون ایران بسته است.

منبع: www.ria.ru

Вирусолог назвал свойство коронавируса, вызвавшее новый всплеск COVID-19

ویژگی جدید کووید-19 که باعث انتشار بیشتر آن می شود

دکتر سرگئی نتسوف، ویروس شناس و عضو آکادمی علوم روسیه، در گفتگو با Lenta.ru گفت: افرادی که جدیدا به کرونا مبتلا می شوند، ذرات بیشتری از این ویروس را انتقال می دهند.
نتسوف گفت: «وضعیتی که اکنون مسکو در آن قرار دارد، بسیار دشوار است. تعداد موارد ابتلا در روز به حداکثرِ موج دوم زمستان نزدیک شده است. و این بدان معنی است که دُز ویروس ترشح شده توسط افراد آلوده به حدی است که مصونیت بخشی از جمعیت را می شکند.»
این ویروس شناس همچنین خاطرنشان کرد: «ویروس کرونای هندی که به روسیه رسیده است، قدرت انتقال بیشتری دارد و اگر فرد مبتلا به کرونای قبلی پیش از این، دو یا سه نفر را آلوده می کرد، این ویروس جدید، پنج یا شش نفر را آلوده می کند.»
وی دلایل شیوع کووید-19 جدید را توجه نه چندان جدی مردم به تجهیزات محافظت شخصی و سطح پایین واکسیناسیون دانست.
طی شبانه روز گذشته، تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه 20538 نفر و روز قبل، 21665 نفر بوده است.
منبع: www.ria.ru

Самые опасные для мозга продукты

خطرناکترین مواد غذایی برای مغز

تحقیقات نشان می دهند، بین بیماری آلزایمر و رژیم غذایی بیماران ارتباط وجود دارد. بنابراین، برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری، برخی از غذاها باید کنار گذاشته شوند، به ویژه توصیه می شود از مصرف روزانه محصولات پخته شده، شیرینی ها و سودا خودداری کنید، زیرا گفته می شود این مواد باعث التهاب در مغز و آسیب سلول های عصبی می شوند.
همچنین محققان اصرار دارند که به دلیل کپسایسین موجود در آنها، در مصرف غذاهای ادویه دار و ادویه جات مراقبت کنند، این باعث کاهش توانایی ذهنی و تأثیر منفی بر حافظه می شود. غذاهای سرخ شده و فست فود از جمله غذاهایی هستند که به دلیل محتوای بالای چربی های ترانس که باعث کاهش فعالیت مغز می شود، مغز را تهدید می کند. علاوه بر این، گفته می شود که مواد نگهدارنده، نمک و اسیدهای چرب اشباع که به مقدار زیادی در سوسیس، گوشت و پنیر یافت می شوند، برای مغز بسیار مضر هستند، آنها باعث التهاب در مغز و آسیب رساندن به رگ های خونی می شوند.
منبع: www.ria.ru

Кардиолог объяснила, можно ли пить кофе в жару

متخصص قلب توضیح داد که آیا می توان در گرما قهوه نوشید؟!

هنگام نوشیدن قهوه در گرما، باید اقدامات احتیاطی خاصی انجام شود تا به سلامتی آسیب نرساند. آسیات خاچیروا، متخصص قلب و عروق و متخصص تغذیه، در مصاحبه ای با رادیو اسپوتنیک گفت: «با توجه به اینکه قهوه مایعی است که تعادل آب در بدن را می تواند بهم بریزد، این نکته می تواند برای بدن ما ضرر داشته باشد و ما باید به حفظ این تعادل با نوشیدن آب کمک کنیم.»
این متخصص خاطر نشان کرد که کافئین موجود در قهوه باعث اضطراب و تپش قلب می شود و کسانی که دچار این اتفاق پس از نوشیدن قهوه می شوند باید در مصرف آن در تابستان مراعات کنند.
خاچیرووا همچنین افزود: «از ترکیب قهوه در تابستان با سایر نوشیدنی ها احتیاط کنید. وی توضیح داد، به عنوان مثال، ترکیب قهوه با یک نوشیدنی انرژی زا استرس اضافی را بر قلب ایجاد می کند و یا ترکیب آن با آب پرتقال می تواند کالری زیادی را ایجاد کند. ترکیب قهوه با آب مضر نیست، اما باید به یاد داشته باشید که آب پرتقال تازه حاوی کربوهیدرات های اشباع است. یعنی ما در واقع فروکتوز و شکر را به قهوه اضافه می کنیم.»
منبع: www.ria.ru

Российские ученые намерены побороть опустынивание на юге страны

دانشمندان روسی قصد دارند با بیابان زایی در جنوب این کشور مبارزه کنند

متخصصان دانشگاه دولتی گورودوویکوف کالمیکیا طرحی را ارائه دادند که به بازسازی زمین های تخریب شده در جنوب روسیه کمک خواهد کرد.
به گفته کارشناسان، پروژه جدید به افزایش قابل توجه محصولات در اراضی علوفه ای تخریب شده کمک خواهد کرد. متخصصان با کمک تجهیزات کوچک قادر خواهند بود گیاهان ضدعفونی کننده علوفه ای را بدون آسیب رساندن به گیاهان و خاک بکارند. کارشناسان ماشین بذرافشان مخصوصی برای گیاهانی چون گیاه پنج انگشت، کامفروسما و کراسچِنینیکوویا طراحی کرده اند که باعث می شود بذرها به طور مساوی و کارآمد در خاک پخش شوند و در نتیجه بیهوده هدر نروند. این دانشگاه همچنین فناوری هایی برای پاکسازی مکانیکی و رساندن بذرها به کیفیت بالای کاشت ایجاد کرده است.
در سال های اخیر، تنوع گیاهان در مناطق خشک قسمت جنوبی روسیه کاهش یافته است، که موجب کاهش بهره وری مراتع و افزایش طوفان های گرد و غبار در شرق کالمیکیا شده است. به گفته کارشناسان، تخریب بیش از 50،000 کیلومتر مربع، به دلیل کشاورزی نامعقول و تغییر شرایط آب و هوایی ایجاد شده است. در منطقه کمبود بذر نیز برای گیاهان علوفه ای وجود دارد که باعث کندی در بهبود مراتع تخریب شده می شود.
اجرای پروژه جدید امکان افزایش تولید ناخالص علوفه از هر هکتار مراتع ترمیم شده به دو تن و افزایش کل گوشت تا 650 تن از 5000 هکتار را در هر فصل دارد.

منبع: www.fbm.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *