انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/09

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Путин пообщается с россиянами в формате прямой линии

پوتین در ارتباط زنده رادیو-تلویزیونی با شهروندان روس گفتگو خواهد کرد

رئیس جمهور روسیهولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه چهارشنبه 30 ژوئن برای هجدهمین بار با روس ها ارتباط زنده رادیو-تلویزیونی برقرار می کند. ارتباط مستقیم از ساعت 12:00 به وقت مسکو از شبکه های تلویزیونی «کانال اول تلویزیون»، «روسیه 1»، «روسیه 24»، «NTV»، «OTR»، «میرا»، ایستگاه های رادیویی «مایاک»، «وستی FM» و «رادیو روسیه» به مدت زمان سه ساعت پخش می شود.
در این جلسه ولادیمیر پوتین و برخی از معاونان نخست وزیر و وزیر دارائی حضور خواهند داشت.
این برنامه توسط ولادیمیر پوتین برای اولین بار در 24 دسامبر 2001 به مدت 5/2 ساعت انجام شد که او توانست فقط به 46 سوال از بین 400 هزار سوال دریافتی پاسخ بدهد. در سال های بعد حضور مردم و سوالات آنها نیز افزایش یافت.
در سال 2019، رئیس جمهور همچنین طی یک خط مستقیم با سران مناطق، وزرا و اعضای کابینه وزیران ارتباط برقرار کرد. سپس وی به بیش از 80 سوال پاسخ داد و کل مدت برنامه 4 ساعت و 8 دقیقه بود. این رکورد در سال 2013 ثبت شده است. سپس رئیس دولت 4 ساعت و 47 دقیقه با شهروندان گفت و گو کرد.
در سال 2020، به دلیل شیوع ویروس کرونا، این ارتباط زنده انجام نشد و پوتین در یک کنفرانس مطبوعاتی بزرگ در دسامبر به پرسشهای روس ها پاسخ داد.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در مصاحبه با خبرنگاران خاطرنشان کرد که این برنامه امسال نیز با نوآوری جدیدی همراه است. امسال شما می توانید از طریق یک برنامه ی هوشمند تلفنی وارد این مصاحبه بشوید و سوالات خودتان را از ولادیمیر پوتین بپرسید.
از طریق این برنامه هوشمند، پوتین می تواند جغرافیای محلی سوالات را بداند، همچنین ترافیک و تعداد و تشریح سوالات را بداند.
در خصوص پخش سوالات بصورت ویدیو و یا صدای ضبط شده در طول برنامه تصمیم گیری خواهد شد. امسال «به دلایل واضح» استودیویی وجود نخواهد داشت، اما میزبان مشترک به پوتین کمک می کند تا سوالاتی را از بین مجموعه موضوعات یا براساس جغرافیای کشور انتخاب کند. سایت اتصال به خط مستقیم در مرکز تجارت جهانی در مسکو واقع خواهد شد.
مهمترین موضوعات، مربوط به مراقبت های بهداشتی است، به ویژه اینکه شهروندان نگران واکسیناسیون و مبارزه با ویروس کرونا هستند، یعنی کدام واکسن را انتخاب کنند و کدام یک از آنها در کلینیک ها موجود است.
نگرانی روس ها در سال جاری بسیار کمتر از سالهای گذشته در مورد امور بین الملل است و این را می توان جنبه قابل توجهی از خط مستقیم فعلی نیز دانست. وی در پخش از شبکه تلویزیونی روسیه 24 توضیح داد: «اکنون روس ها بیشتر نگران مشکلات خود هستند، که احتمالاً در سال پس از بحران قابل توضیح است».

منبع: www.ria.ru

Путин подписал закон о защите минимального дохода должников

پوتین قانونی را برای حمایت از حداقل درآمد بدهکاران امضا کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، قانونی را برای محافظت از حداقل درآمد تضمینی شهروندان از نوشتن اظهار نامه های مالیاتی امضا کرد، این سند در پورتال رسمی اطلاعات حقوقی منتشر شده است، تغییراتی در ماده 446 قانون آیین دادرسی مدنی فدراسیون روسیه و قانون «درباره دادرسی های اجرای قانون» اعمال شد.
اکنون شخص بدهکار می تواند با بیانیه ای در مورد حفظ درآمد ماهانه در مبلغی که کمتر از سطح معیشت نیست، به دادگستری مراجعه کند. پس از آن، بانک قادر به نوشتن بدهی از مبلغ تعیین شده به ترتیب دادسرا نخواهد بود.
این اصلاحات جدید توسط معاونان دومای دولتی سرگئی نئروف، آندری ایسایف، اولگا ساواستیانوا، واسیلی پیسکارف، ناتالیا کوستنکو و سناتورهای آندری تورچاک، آندری کلیشاس، اینا سویتاتنکو، النا بیبیکووا، ماریا لووا-بلووا انجام شد.
آنها خاطر نشان کردند که هنجار جدید مکانیسم حمایت اجتماعی اضافی برای مستمری بگیران، افراد معلول و سایر اقشار آسیب پذیر اجتماع است.
آندری ایسایف، معاون اول رئیس فراکسیون روسیه متحد توضیح داد، حداقل درآمد تضمین شده، درآمدی است که کل پرداخت های دریافتی توسط یک شخص را در نظر می گیرد. وی گفت، این می تواند حقوق بازنشستگی، حداقل دستمزد، مزایای اجتماعی، بورسیه ها، پرداخت های اضافی قبل از این پرداخت های اجتماعی باشد.
معاون یاد شده، توجه به این واقعیت را نشان داد که بیماری همه گیر ویروس کرونا باعث تشدید وخامت اوضاع می شود، در حالی که بسیاری از مردم «در چنگال بدهی» گرفتار هستند و حتی اقدامات حمایتی اجتماعی که از دولت دریافت می کنند، آنچنان که باید کمکی نکرده است.

منبع: www.ria.ru

Праздник выпускников “Алые паруса” в Санкт-Петербурге

جشن فارغ التحصیلان سن پترزبورگ با عنوان «بادبان های سرخ»!

آموزش مجازی در روسیه در زمان کرونا

به گزارش ریا نووستی، جشن سنتی فارغ التحصیلان سن پترزبورگ با عنوان «بادبان های سرخ» امسال در 25 ژوئن در این شهر برگزار شد.فارغ التحصیلان مدارس در روسیه هر ساله به طور سنتی در ژوئن فارغ التحصیلی خود را جشن می گیرند.
این مراسم در سن پترزبورگ سال هاست که به یک جشن باشکوه به نام «بادبان های سرخ» تبدیل شده است. این جشن امسال با موضوعات مهمی چون سی امین سالگرد بازگشت پرچم سه رنگ روسیه، سیصدمین سالگرد تولد الكساندر نفسكی و شصتمین سالگرد اولین پرواز انسان به فضا مصادف شد.
این جشن سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا از تلویزیون برگزار شد. امسال اقدامات احتیاطی انجام شد: قبل از ورود به محل برگزاری مراسم یعنی میدان کاخ، همه مهمانان از نظر درجه حرارت بدن و داشتن ماسک بررسی شدند.
آلكساندر بِگلوف، فرماندار سن پترزبورگ در این مراسم سخنرانی کرد و برای فارغ التحصیلان آرزوی موفقیت، داشتن دوستان قابل اعتماد و باد موافق كرد!
امسال کشتی بادبانی «روسیه» در امتداد ساحل با تشویق های مهمانان و زیر برق آتش بازی های جشن از روی رودخانه نِوا عبور کرد.
تاریخچه جشن: جشن «بادبان های سرخ» هر ساله در نزدیکترین شنبه به «شبهای روشن»، تقریباً بین روزهای 18 تا 27 ژوئن – به استثنای 22 ژوئن که «روز خاطره و اندوه» است – در سن پترزبورگ برگزار می شود. این جشن منحصر به فرد فارغ التحصیلان مدارس سن پترزبورگ که هیچ نمونه مشابهی در جهان ندارد، از سواحل رودخانه نِوا آغاز شد، جایی که آلكساندر گرین، نویسنده و شاعر روس و نماینده نئو رمانتیسم در سال 1922 داستان افسانه ای خود را با نام «بادبان های سرخ» به نگارش درآورد. اولین جشن در 28 ژوئن 1968 برگزار شد. در آن زمان دانش آموزان لنینگراد یک کشتی رمانتیک را بر روی رودخانه نِوا مشاهده کردند که با بادبان های سرخ رنگش امواج را می شکافت و پیش می رفت. این کشتی بعدها به نشان این جشن تبدیل شد.
منبع: www.ria.ru

Семь горнолыжных трасс и три канатки построят на курорте “Ведучи” в Чечне

هفت پیست اسکی و سه تله کابین در تفرجگاه «وِدوچی» در چچن ساخته می شود

آب و هوای روسیه، یخبندانريال سیبریبه گزارش ریا نووستی و به نقل از کمپانی «تفرجگاه های قفقاز شمالی»، هفت پیست اسکی جدید و سه تله کابین در تفرجگاه «ودوچی» در جمهوری چچن ساخته می شود. طراحی آنها در حال حاضر به پایان رسیده است.
در این پیام آمده است: کمپانی «تفرجگاه های قفقاز شمالی» هفت پیست اسکی جدید به طول کل 8.7 کیلومتر و سه تله کابین در تفرجگاه «ودوچی» چچن احداث خواهد کرد. طراحی پیست ها و بالابرها دیگر به اتمام رسیده است و اسناد مناقصه آن برای پیدا کردن پیمانکاران آماده شده است. قرار است منطقه اسکی جدید در زمستان 2022-2023 به روی علاقمندان گشوده شود.
اسکی بازان می توانند به دامنه شمالی رشته کوه دانِدوک با ارتفاع 2325 متری در سه مسیر سطح «آبی رنگ» دشواری، دو مسیر «سیاه» و دو مسیر «سرخ» دسترسی داشته باشند. هر یک از آنها به سیستم برف سازی مصنوعی هم مجهز هستند.
افراد با بالابرهای صندلی دار به طول 1390 تا بلندی622 متر بالا خواهند رفت. دامنه های شمالی و جنوبی تفرجگاه توسط یک تله کابین غول پیکر از نوع «3S» به طول 4.4 کیلومتر به یکدیگر متصل می شوند. تنها دو تله کابین مشابه در کشور و کمی بیشتر از ده نمونه از آن در جهان وجود دارد.

منبع: www.ria.ru

Умер режиссер Александр Воропаев

کارگردان روس آلکساندر وروپایِف درگذشت

به گزارش وب سایت اتحادیه سینماگران فدراسیون روسیه، آلکساندر وروپایِف، کارگردان فیلم های داستانی سبک لایو اکشن و مستند روسیه در سن 81 سالگی درگذشت.
آلکساندر وروپایف به عنوان کارگردان فیلم های سینمایی سبک لایو اکشن همچون «در لبه پرتگاه» (На краю бездны)، «مکانی در زیر آفتاب» (Место под солнцем)، «بهترین جاده زندگی ما» (Лучшая дорога нашей жизни)، «واسیلیسا مِلِنتیِوا» (Василиса Мелентьева)، «در آستانه» (На пороге)، «فراموش نکن به دور و برت نگاه کنی» (Не забудь оглянуться)، «قبیله» (Клан) و فیلم های مستند «سرزمین آلان ها» (Страна аланов) و «کلام جورج مقدس» (Святого Георгия слово) شهرت داشت.

منبع: www.tass.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *