انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/12

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Правительство России запретило ввоз некоторых продуктов с Украины

دولت روسیه واردات برخی مواد غذایی از اوکراین را ممنوع کرد

دولت فدراسیون روسیه لیست محصولات ممنوع که از اوکراین وارد می شود را گسترش داده است.
بر اساس این سند اکنون دیگر از مناطق همسایه این کشور و به طور خاص از اوکراین، شکر، ماکارونی، خمیر کاکائو بدون چربی، برخی از غذاهای آماده از ذرت و غلات، سس گوجه فرنگی، سس مایونز، مواد اولیه تهیه سس و سس های آماده، سوپ های آماده و همچنین مواد اولیه آنها، بستنی و آبهای شیرین اجازه ورود به روسیه را نخواهند داشت.
علاوه بر این، واردات جو، روغن نخل و بخشهای آن با وزن خالص 20 تن یا کمتر، محصولات گوشتی آماده یا کنسرو شده، سخت پوستان و صدف های آماده یا کنسرو شده نیز ممنوع شد.
همچنین، واردات برخی ضایعات از تولید نشاسته ذرت، محصولات خوراک دام، آنزیم ها و آماده سازی آنزیم ها، برخی از انواع چوب و بسته بندی های ساخته شده از چوب محدود شده است.

نظر گروه تحریریه خبرنامه بر این است که حال که واردات این مواد غذایی از اوکراین ممنوع شده است، صادر کنندگان ایرانی می توانند بخشی از این خلاء را پر کنند.

منبع: www.ria.ru

Россия выкупила неиспользованные дозы “Спутника V” у Словакии

روسیه دوزهای استفاده نشده واکسن اسپوتنیک را از اسلواکی خریداری کرد

واکسن روسیسخنگوی وزارت بهداشت فدراسیون روسیه زوزانا الیاشوا عصر جمعه به خبرنگاران گفت، دزهای استفاده نشده از واکسن کرونا اسپوتنیک از اسلواکی توسط فدراسیون روسیه خریداری شده است.
همچنین او اضافه کرد: «من می توانم تأیید كنم كه فدراسیون روسیه 160 هزار دز واكسن اسپوتنیک استفاده نشده را از وزارت بهداشت اسلواكی خریداری كرده است. طرف روسی همان قیمتی را كه برای آن واكسن به اسلواكی فروخته است پرداخت خواهد کرده است، 95/9 دلار برای هر دز»
اسلواکی در تاریخ یکم مارس واکسن های اسپوتنیک را از روسیه خریداری کرد. به دلیل تاخیرهای مختلف، ثبت نام برای واکسیناسیون اسپوتنیک تنها در 7 ژوئن در اسلواکی آغاز شد، در حالی که اکثر مردم این کشور واکسن های دیگری را قبلاً دریافت یا ثبت نام کرده بودند. در نتیجه، حدود 10.5 هزار نفر به طور کامل با داروی روسیه واکسینه شدند، 8.1 هزار نفر دیگر برای واکسیناسیون دوم ثبت نام کردند.

منبع: www.ria.ru

Вакциной “ЭпиВакКорона” привили более миллиона человек

بیش از یک میلیون نفر با واکسن «اِپی واک کرونا» واکسینه شده اند

تولید واکسن کرونا توسط ایران
تولید واکسن کرونا

بیش از یک میلیون نفر در حال حاضر با واکسن ویروس کرونا ویروس اِپی واک کرونا واکسینه شده اند.
رئیس مرکز تحقیقات دولتی وکتور گفت: «در حال حاضر، ما بیش از 3.5 میلیون دز واکسن تولید کرده ایم. با توجه به اینکه این واکسن در یک طرح واکسیناسیون دو مرحله ای استفاده می شود، بیش از یک میلیون نفر قبلاً واکسینه شده اند. وی خاطرنشان کرد که این واکسن کاملاً ایمن است و هیچ عارضه جانبی قابل توجهی ندارد.»
این یک واکسن مبتنی بر «پپتید» است که توسعه یافته توسط مرکز علمی دولتی «وکتور» است. اِپی واک کرونا به دلیل تکنولوژی تولید، با بالاترین درجه ایمنی مشخص می شود. این ماده حاوی ویروس زنده نیست و با استفاده از پپتیدهای مصنوعی سنتز شده، ایمنی ضد ویروسی ایجاد می کند.

منبع: www.ria.ru

В России отменили обязательный техосмотр для получения полиса ОСАГО

معاینه فنی اجباری برای اخذ بیمه نامه شخص ثالث در روسیه لغو شد

از 22 آگوست، شرکت های بیمه هنگام انعقاد قرارداد بیمه شخص ثالث، کارت معایه فنی را بررسی نمی کنند. اصلاحات مربوط به قوانین ایمنی راه و بیمه شخص ثالث توسط ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امضا شد.
بنابراین، از 22 آگوست تا 1 مارس سال آینده معاینه فنی برای اتومبیل های سواری بررسی نخواهد شد. موضوع این است که از اول مارس قرار است اصلاحاتی در قانون جرائم رانندگی صورت گیرد که بر اساس آن برای رانندگی بدون کارت معاینه فنی معتبر، جریمه 2 هزار روبل اعمال می شود. ضمناً، برنامه ریزی شده است که جریمه توسط دوربین های اتوماتیک اعمال شود – یک جریمه در روز برای یک ماشین. اما تا آن تاریخ مالکان خودرو عملاً از معاینه فنی معاف هستند.

منبع: www.rg.ru

Путин выразил соболезнования в связи со смертью Сличенко

پوتین درگذشت سِلیچنکو را تسلیت گفت

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ضمن ابراز تسلیت به خانواده و نزدیکان نیکالای سِلیچنکو، مدیر هنری تئاتر «رومِن» (Ромэн)، خاطرنشان کرد که این هنرمند سهم منحصر به فردی در حفظ فرهنگ اصیل مردم روما (کولی ها) داشته است.
نیکالای سلیچنکو، هنرمند مردمی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی در 2 ژوئیه در سن 87 سالگی درگذشت.
در پیامی که به همین مناسبت در سایت کرملین آمده، نوشته شده است: «یک انسان بارز، خارق العاده، یک هنرمند واقعی و حرفه ای صحنه که خود را وقف خدمت به هنر تئاتر بومی «رومن» کرد، درگذشت. نیکالای سلیچنکو با گذشت سالها کار خستگی ناپذیر و الهام بخش، به راستی سهم منحصر به فردی در حفظ فرهنگ اصیل مردم کولی و میراث غنی موسیقایی آنها داشته است. وی نسل درخشانی از هنرمندان جوان را تربیت کرد.»
پوتین خاطرنشان کرد که همکاران و تماشاگران قدرشناس کارهای سلیچنکو بخاطر استعداد بی دریغ، مهارت و جذابیت شگفت انگیز او همیشه قدردان این هنرمند بوده اند.
رئیس دولت همچنین افزود: «یاد و خاطره نیکالای آلکسیویچ سلیچنکو، هنرمند مردمی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی برای همیشه در قلب دوستان، نزدیکان و همه تحسین کنندگان هنر او باقی خواهد ماند.»
سلیچنکو، بازیگر، کارگردان تئاتر، خواننده، معلم و فعال اجتماعی در 27 دسامبر سال 1934 در بلگورود به دنیا آمد. از سال 1951 بازیگر تئاتر «رومن» بود. در سال 1972 از دوره های عالی کارگردانی در موسسه هنرهای تئاتر روسیه (ГИТИС) فارغ التحصیل شد و از سال 1977 تا به امروز به عنوان مدیر این تئاتر فعالیت کرد. وی در فیلم هایی چون «عروسی در مالینوفکا» و «یک عاشقانه جنگی» نیز حضور داشت.

منبع: www.ria.ru

В ВОЗ заявили об очень опасной стадии пандемии коронавируса

سازمان بهداشت جهانی در مورد مرحله بسیار خطرناکی از بیماری همه گیر ویروس کرونا اطلاع رسانی کرد

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در جلسه توجیهی گفت که جهان در خصوص ابتلا به بیماری همه گیر ویروس کرونا در مرحله بسیار خطرناکی است، گبریزوس تأکید کرد که این نوع عفونت بسیار خطرناک است و همچنان جهش می یابد.
وی افزود: سیستم بهداشتی باید جهش های جدید ویروس کرونا را کنترل کرده و دائماً با آنها سازگار شود. وی به اهمیت آزمایش برای عفونت، تشخیص به موقع، جدا شدن افراد آلوده و درمان آنها و همچنین به لزوم رعایت کلیه موارد احتیاطی مانند ماسک زدن، حفظ فاصله اجتماعی و تهویه محل، تا واکسینه کردن کلی اشاره کرد.
علاوه بر این، گبریزوس از جامعه جهانی خواست كه در زمینه واكسن، ونتیلاتور، داروها و آزمایشات و همچنین تسریع در واكسن زدن به یكدیگر كمك كنند. نوع هندی ویروس کرونا (B.1.617) در ماه اکتبر شناسایی شد.
پس از آن، سه زیرگونه B.1.617.1، B.1.617.2 «دلتا» و B.1.617.3 در آن متمایز شدند. آنها در جهش های مختلفی در پروتئین سنبله تفاوت دارند، بیشترین نگرانی در بین دانشمندان نوع «دلتا» است. این ویروس دو برابر ویروس اصلی است، اما همچنان جهش پیدا می کند،که اخیرا با عنوان دلتا پلاس وجود دارد.

منبع: www.ria.ru

Эксперты рассказали, в какой месяц отдыхать дешевле всего

در کدام ماه تابستان سفر ارزان تری خواهید داشت؟

کارشناسان سرویس آنلاین شرکت خدمات توریستی OneTwoTrip، نحوه تغییر قیمت ها در مقاصد پرطرفدار هوایی را بر اساس ماه پرواز بررسی کردند.
کارشناسان این شرکت داده های سیستم رزرو بلیط هواپیما را تجزیه و تحلیل کرده و شهرها را بر اساس پروازهایی که روس ها در بازه زمانی 1 ژوئیه لغایت 30 سپتامبر به آنها بیشتر علاقه مند بودند، رتبه بندی کردند. سپس با در نظر گرفتن پروازها در ماه های مختلف، متوسط قیمت بلیط های رفت را مقایسه کردند.
مشخص شد که اختلاف قیمت می تواند به 2700 روبل برسد. بهترین قیمت ها در اکثر مسیرها در ماه سپتامبر مشاهده شد.
بنا بر این گزارش، بهتر است در ماه ژوئیه به یکاترینبورگ سفر کنید، در ماه آگوست سفر به ترکیه (آنتالیا و استانبول) ارزان تر است و در ماه سپتامبر، به کراسنودار، کالینینگراد، ماخاچکالا، اوفا و سامارا بروید.

به صرفه ترین بلیط های پرواز مسکو، سن پترزبورگ و نووسیبیرسک را می توان در ماه های ژوئیه و سپتامبر پیدا کرد. در ماه آگوست باید مبلغی بیش از هزار روبل اضافه پرداخت کنید.

منبع: www.ria.ru.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *