انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/14

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Названы регионы с самыми высокими доходами населения

مناطق روسیه بر اساس بالاترین درآمد جمعیت اعلام شد

بر اساس مطالعه ای که کارشناسان خبرگزاری ریا نووستی انجام دادند، «ناحیه خودگردان یامالو-ننتس»، «ناحیه خودگردان ننتس» و «مسکو» به ترتیب در صدر فهرست مناطق روسیه از نظر سطح درآمد قرار گرفتند. جمهوری های آلتای و تووا نیز در آخر این فهرست جای گرفتند.
به گفته تحلیلگران، بحران جهانی در اوایل سال 2020 ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا تأثیر قابل توجهی بر درآمد مردم روسیه داشت. درآمد واقعی روس ها در سال گذشته 3.5 درصد کاهش یافته است. با این حال، دولت حمایت مالی از مردم و در درجه اول از خانواده های دارای فرزند را به طور قابل توجهی افزایش داده است. بنابراین، حمایت مقامات تا حدی تأثیرات منفی اقتصاد را جبران کرده است.
کارشناسان تأکید می کنند که حتی کاهش اندک درآمدها نیز عواقب منفی ملموسی را برای افرادی که درآمد کمی دارند، به همراه دارد. چرا که این افراد، قاعدتاً امکان بسیار کمی برای پس انداز کردن دارند و این بدان معنی است که به ندرت برای روز مبادای خود پس انداز دارند. بنابراین، حتی کاهش اندک درآمد افراد فقیر باعث می شود که آنها از هزینه های اصلی خود نیز صرف نظر کنند.
کارشناسان ریا نووستی برای شناسایی تفاوت های بین منطقه ای، رتبه بندی منظمی از مناطق روسیه بر اساس درآمد جمعیت تهیه کرده اند. شاخص اصلی که مناطق روسیه بر اساس آن رتبه بندی شد، نسبت متوسط درآمد ماهانه جمعیت یک منطقه به ارزش مجموعه ثابت کالا و خدمات در آن منطقه خاص در نظر گرفته شد.
درآمد متوسط و ارزش مجموعه ثابت بر اساس شاخص های 12 ماهه، از 1 آوریل 2020 لغایت 1 آوریل 2021 برآورد شده اند. شاخص های اضافی یعنی سهم جمعیت زیر خط فقر (درآمدهای زیر حداقل معیشت منطقه) و سهم جمعیت زیر خط شدید فقر (درآمدهای زیر نیمی از حداقل معیشت منطقه نیز مورد ارزیابی قرار گرفتند.
بر این اساس، بالاترین درآمد متوسط در رابطه با ارزش مجموعه ثابتی از کالاها و خدمات در ناحیه خودگردان یامالو-ننتس مشاهده می شود. این تنها منطقه ای است که درآمد متوسط آن بیش از سه برابر ارزش مجموعه ثابت است. بنابراین، طبق استانداردهای روسیه، بسیاری از ساکنان می توانند بر روی سطح بالایی از رفاه در این منطقه از فدراسیون حساب کنند.
جایگاه دوم در این رتبه بندی متعلق به منطقه نفت خیز و گاز خیز دیگری از شمال یعنی ناحیه خودمختار ننتس است. در اینجا نسبت درآمد به ارزش مجموعه ثابت کالاها و خدمات در سطح 2.88 است (سال گذشته2.92). به طور کلی، این دو منطقه در روسیه با اختلاف بسیار زیاد جایگاه های نخست را به خود اختصاص می دهند.
مسکو که در جایگاه سوم قرار دارد، از نظر شاخص تجزیه و تحلیل شده در واقع به اندازه یک سوم از جایگاه اول عقب است. علاوه بر این در این فهرست ناحیه خودگردان چوکوتکا با رقم 2.39 بیشترین رشد را نسبت به سال گذشته نشان داد (در رتبه بندی 2020 این رقم 2.27 بود)، همچنین استان ماگادان با 2.27، استان ساخالین با 2.23 ، ناحیه خودگردان خانتی-مانسی که اخیراً یوگرا نیز نامیده می شود، با رقم 2.11 و سن پترزبورگ با 2.01 به ترتیب در جایگاه های بعد قرار دارند. در هفت منطقه اول، جایگاه ها نسبت به سال گذشته تغییری نکرده اند.

منبع: www.ria.ru

На Сахалин впервые прилетел туристический чартер из Москвы

برای اولین بار یک پرواز چارتر توریستی از مسکو به ساخالین رفت

پرواز مسکوطبق اعلام سرویس مطبوعاتی دولت استان ساخالین، یک پرواز چارتر توریستی برای اولین بار روز یکشنبه از مسکو به ساخالین پرواز کرد.
آندری روماشفسکی، وزیر گردشگری استان ساخالین در این خصوص گفت: «برای اولین بار در تاریخ پروازهای چارتری یک شرکت توریستی فدرال به استان ما رسید. ما اطمینان داریم که این مقصد در بین مردم روسیه از محبوبیت برخوردار خواهد شد… همه نمی دانستند که چگونه می توان به اینجا آمد و هزینه آن چقدر است. بنابراین، یک بسته آماده و مقرون به صرفه آماده شد که برای افراد مختلف طراحی شده است. ما همچنان کارهای زیادی برای بهبود خدمات و زیرساخت ها داریم، این تازه قدم های اول کار است.»
گفته شده است که کمپانی TUIمجری این پروژه است. در مجموع، برنامه ریزی شده است 13 پرواز چارتری هواپیمایی iFly با هواپیماهایی با ظرفیت 340 صندلی در مسیر مسکو – یوژنو ساخالینسک – مسکو آغاز شود. هواپیماها بصورت هفتگی به سمت این جزیره پرواز می کنند.
منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *