انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/15

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В ВОЗ заявили о стабилизации заболеваемости COVID-19 в мире

سازمان بهداشت جهانی از تثبیت وضعیت ابتلا به COVID-19 در جهان خبر داد

مایکل رایان، مدیر برنامه فوریت های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت که وضعیت شیوع ویروس کرونا «در سطح بسیار بالایی» تثبیت شده است.
رایان گفت: «اگر به نمودار دو هفته گذشته نگاه بیندازیم، می توان نوعی ثبات را مشاهده کرد، اما این ثبات در سطح بسیار بالایی اتفاق افتاده است.»
وی همچنین عنوان کرد که اکنون وضعیت گسترش COVID-19 بهتر از دو یا سه ماه گذشته است.
با این حال، رایان خاطر نشان كرد كه اوضاع در كشورهای مختلف به طور محسوسی متفاوت است: در چندین كشور شاهد كاهش شدید بیماری هستیم، در حالی كه در برخی دیگر تعداد موارد جدید در حال رشد است. به گفته وی، این موضوع به دلیل عوامل مختلفی از جمله شیوع ویروس های نوع جدید هستند که قدرت انتقال بیشتری دارند و همچنین کاهش اقدامات موثر ضد اپیدمیولوژیک و افزایش تماس بین مردم است.
ماریا ون کرخوف، رئیس بخش بیماری های اضطراری سازمان بهداشت جهانی نیز، به نوبه خود، وضعیت شیوع ویروس کرونا در جهان را «مبهم» توصیف کرد. به گفته وی، در آمریکای شمالی و جنوبی کاهش تعداد موارد جدید ثبت شده است، در حالی که در قاره های دیگر تعداد مبتلایان افزایش دارد.

منبع: www.ria.ru

Средний размер пенсии в России в 2024 году достигнет 20 тысяч рублей

متوسط حقوق بازنشستگی در روسیه در سال 2024 به 20 هزار روبل می رسد

کمیسیون سه جانبه روسیه(РTK) با بررسی بودجه صندوق بازنشستگی فدراسیون روسیه در سه سال آینده اعلام کرد که متوسط سالانه حقوق بازنشستگی برای مستمری بگیران غیر شاغل در روسیه در سال 2024 به 20.388 روبل می رسد.
طبق گزارش این کمیسیون، در سال 2022 و 2023 این شاخص به ترتیب معادل 18.447 و 19.399روبل خواهد بود. سال آینده، میزان معادل سازی حقوق بازنشستگی 5.9 درصد، در سال 2023، 5.6 درصد و در سال 2024، 5.5 درصد خواهد بود. این افزایش هر سال در تاریخ یکم ژانویه اعمال می شود.
علاوه بر این، از آوریل 2022 در روسیه، معادل سازی حقوق بازنشستگی اجتماعی نیز انجام می شود که 7.7 درصد است. در سال 2023 فقط 0.3 درصد و از 2024، 9.0 درصد خواهد بود. متوسط سالانه این حقوق بازنشستگی در سه سال آینده به ترتیب 10،773، 10.992 و 11.744روبل خواهد بود.
همانطور که قبلا نیز این خبرگزاری گزارش داده بود، اتاق حساب های روسیه در ماه مه گزارشی را منتشر کرد که در آن اعلام شده بود که متوسط حقوق بازنشستگی بیمه پیری در کشور در ابتدای سال 2021 برابر با 16.789 و برای مستمری بگیران غیر شاغل 17،535 روبل بود.

منبع: www.regnum.ru

Рубль укрепился к доллару и евро

روبل در برابر دلار و یورو تقویت شد

بورس مسکو اعلام کرد که روبل در برابر دلار و کمی نیز در برابر یورو پس از شروع معاملات تقویت شد.
نرخ ارز دلار در محاسبات امروز سه شنبه در ساعت 07:06 به وقت مسکو هفت کوپک کاهش یافت و به 73.39 و قیمت یورو با دو کوپک کاهش به 87.14 روبل رسید.
با شروع معاملات، روبل در برابر دلار سه کوپک رشد کرد و در برابر یورو هشت کوپک کاهش داشت.

منبع: www.ria.ru

Фестиваль славянского искусства «Русское поле» пройдет в онлайн-формате

جشنواره هنر اسلاوی «دشت روسیه» بصورت آنلاین برگزار خواهد شد

امسال جشنواره هنر اسلاوی با عنوان «دشت روسیه» در 7 آگوست برگزار می شود. این رویداد به دلیل شرایط اپیدمی به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.
این جشنواره از چندین پلتفرم پخش خواهد شد: در شبکه های اجتماعی، وب سایت رسمی جشنواره، کانال «Мир» در یوتیوب و سایت культура.рф .
جشنواره «دشت روسیه» امسال برای دهمین بار برگزار می شود. این رویداد فرهنگی دوستداران هنر اسلاوی را در سراسر روسیه گرد هم می آورد. سال گذشته نیز این رویداد بصورت آنلاین برگزار شد و بیش از سه میلیون نفر آن را تماشا کردند.
به گفته ویتالی سوچکوف، رئیس دپارتمان سیاست ملی و روابط بین منطقه ای مسکو، این جشنواره می تواند تماشاگران را با یک برنامه کنسرت درخشان و همچنین مسابقه سرآشپزها غافلگیر کند.
وی همچنین گفت: «بسیار مهم است که طرفداران هنر اسلاوی با بهترین هنرمندان و استادان ملی آشنا شده و چیزهای جالب بسیاری در مورد موضوعات قوم شناسی و سنت های غذایی کشور بزرگمان یاد بگیرند.»
در طی این جشنواره برندگانی در هشت عنوان انتخاب خواهند شد: بهترین گروه آواز، بهترین گروه ابزارآلات موسیقی، بهترین مسیر قوم شناسی توریستی، بهترین برند غذایی، بهترین تولیدکننده کالا، بهترین استادکار ملی و غیره. برندگان در روز برگزاری جشنواره یعنی 7 آگوست اجرا خواهند داشت.
علاوه بر این، یک مسابقه برای آشپزها با عنوان «کاشای روسی – مادر ما» برگزار خواهد شد.
همچنین یک گروه کر ترکیبی، محبوب ترین ترانه های روسی را بصورت زنده اجرا خواهند کرد. بر اساس اعلام وب سایت رسمی شهرداری پایتخت، اختتامیه این رویداد با حضور هنرمندان مشهوری خواهد بود که نام آنها هنوز اعلام نشده است.

منبع: www.vm.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *