انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/21

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Эксперт отметила важность новых молодежных научных лабораторий

اهمیت تأسیس آزمایشگاه های علمی جدید برای جوانان

ماریا ورونتسوا، محقق برجسته مرکز تحقیقات پزشکی ملی غدد درون ریز وزارت بهداشت روسیه می گوید: ساخت آزمایشگاه های علمی جدید در روسیه به متخصصان جوان این فرصت را می دهد تا آنچه را دوست دارند انجام دهند و استعداد و توانایی های خود را شکوفا کنند.
برنامه «1000 آزمایشگاه علمی» توسط وزارت آموزش و علوم فدراسیون روسیه چند سال پیش راه اندازی شد. در چارچوب این پروژه، صدها آزمایشگاه جدید ایجاد شده است که بسیاری از آنها توسط دانشمندان جوان اداره می شوند. از سال 2019 لغایت 2020، 300 آزمایشگاه برای جوانان ساخته شده است. ده ها مورد از آنها در زمینه ژنتیک ایجاد شده اند.
ورونتسوا در کنفرانس «گفتگوهای ژنومیک: بهترین عملکردهای آزمایشگاه های فدراسیون روسیه و اروپا» که در پارک «سیریوس» در سوچی برگزار شد، گفت: «افرادی هستند که از کشورهای دیگر و از مراکز خصوصی آمده اند و مشغول به تحقیق شده اند. این فرصتی است برای شکوفایی خود و استعدادهای این افراد.»
همانطور که این کارشناس متذکر شد، ایجاد آزمایشگاه های علمی جدید برای جوانان به افزایش حقوق این متخصصان نیز کمک خواهد کرد.
وی در آخر افزود: «همه ما دوست داریم کاری را انجام بدهیم که به آن علاقه داریم، اما گاهی برای تأمین هزینه خانواده مجبور هستیم به تشکیلات دیگر برویم.»

منبع: www.ria.ru

Врач объяснил, почему все охотятся за вакциной “КовиВак”

علت تمایل افراد به تزریق واکسن «کووی واک»

ماکسیم ترسکی، پزشک ارشد بخش 2 تشخیصی کلینیک خصوصی رویتبرگ مسکو به خبرگزاری «پرایم» گفت که محبوبیت واکسن «کووی واک» (КовиВак) به این دلیل است که ظاهراً یک بار تزریق آن برای تکمیل واکسیناسیون کافی است. اما مسئله این است که باید به دنبال آن بگردیم، چرا که بسیار کم تولید می شود.
این متخصص تأكید كرد: «در خصوص مزایا یا معایب این واکسن هنوز نمی توان به طور قطع نظر داد، زیرا واكسن هنوز در مرحله آزمایشات بالینی است.»
ترسکی اکیداً توصیه می کند که واکسن بزنید، زیرا واکسیناسیون بهترین راه رسیدن به مصونیت فردی و جمعی است.

منبع: www.ria.ru

Граждане РФ назвали суммы, которые надо накопить перед рождением первенца

شهروندان روسیه از مبلغی که باید قبل از بدنیا آمدن اولین فرزند خود داشته باشند، گفتند!

پورتال SuperJob.ru بر اساس یک نظرسنجی جامعه شناختی که اخیراً انجام داد، نوشت: یک نفر از هر شش شهروند روسی که قصد بدنیا آوردن اولین فرزند خود را دارد، ضروری می داند که از همان ابتدا تمامی هزینه های لازم برای تولد فرزند اول را داشته باشند. این مقدار حدود یک میلیون روبل تخمین زده می شود.
طبق این نظرسنجی، 17٪ از شهروندان معتقدند که قبل از بدنیا آوردن اولین فرزندشان باید آن میزان پول پس انداز کنند که برای رفاه کودک در سال های اول لازم است.
22% از شهروندان روس که در انتظار اولین فرزند خود هستند، معتقدند که نگهداری کودک در سال های اول زندگی از 700 هزار تا 1 میلیون روبل نیاز دارد. فقط 3٪ از پاسخ دهندگان معتقدند که از 500 تا 700 هزار روبل کافی خواهد بود. در عین حال، 16% از آن ها گفتند که این هزینه می تواند بین 300 تا 500 هزار روبل باشد.
منبع: https://regnum.ru/news/society/3318809.html

Режиссер “Левиафана” впервые снимет фильм на английском языке

کارگردان فیلم «لویاتان» برای اولین بار فیلمی به زبان انگلیسی می سازد!

تهیه كننده آلكساندر رودنیانسكی پستی در اینستاگرام منتشر كرد و در آن در مورد پروژه هایی كه قصد دارد طی چند سال آینده به همراه كارگردانان مشهور کار كند، صحبت كرد. در میان آنها، فیلم جدید آندری زِویاگینتسِف، کارگردان مطرح روس به چشم می خورد.
رودنیانسکی نوشت: «ما صحبت در مورد فیلم بعدی را شروع کرده ایم. این فیلم «What happens» نام دارد. این فیلم اولین اثر انگلیسی زبان زِویاگینتسِف خواهد بود، اگرچه پیش از این استودیوهای هالیوود بارها به ما پیشنهاد داده بودند که چنین پروژه هایی را انجام بدهیم.
رودنیانسکی همچنین گفت: «ما یک وقتی در مورد امکان ساخت یک فیلم انگلیسی زبان بسیار بحث کردیم. اما نتیجه این بحث ها همیشه یکسان بود. ما آن را رد می کردیم. دلیلش واضح است: آندری، کارگردانی با استعداد خاص است. او تا زمانی که داستان فیلم و قهرمانان آن را به خوبی درک و احساس نکند، نمی تواند آن را بسازد.»
این تهیه کننده قول داد که در آینده جزئیات بیشتری در مورد این فیلم منتشر کند. تاکنون مشخص شده است که «What happens» یک درام خانوادگی درباره جدایی است. انتظار می رود که این فیلم در مورد عشق، همدردی، تنهایی و وظایف متقابل در خانواده باشد.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *