انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/23

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Иран намерен официально вступить в Евразийский экономический союз

ایران قصد دارد به طور رسمی به اتحادیه اقتصادی اوراسیا بپیوندد

به نقل از خبرگزاری ایرنا، نمایشگاه «اوراسیا اکسپو-2021» در تهران که ده ها شرکت تجاری از ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قزقیزستان و روسیه در آن شرکت کردند، شاهد امیدهای جدید برای عضویت رسمی ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا (ЕАЭС) و بهبود شرایط اقتصادی در منطقه است.
هدف مهم ایران از پیوستن به اتحادیه اقتصادی اوراسیا دستیابی به بازاری با 300 میلیون نفر جمعیت است. در عین حال، کشورهای عضو این سازمان نیز فرصت های جدیدی را در عضویت جمهوری اسلامی ایران می بینند.
در این رویداد که از تاریخ 9 لغایت 12 ژوئیه در تهران (ایران) برگزار شد، 30 شرکت از روسیه، 30 شرکت از قرقیزستان، بیش از 10 شرکت از ارمنستان، بیش از 10 شرکت از قزاقستان و چند شرکت نیز از بلاروس شرکت داشتند. این شرکت ها در زمینه های بانکی، مالی، تکنولوژی، ساخت کارخانه جات و انبار، بنادر، اسکله، مخازن نفت، کشتی سازی، نفت و محصولات کشاورزی فعالیت می کنند.
کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه گفت که کشورهای عضو اتحادیه خواهان عضویت رسمی ایران هستند، زیرا آنها معتقدند که عضویت ایران به توسعه اقتصادی کشورهای عضو کمک می کند. به گفته وی، تنها یک سال پس از امضای قرارداد تجاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، تجارت خارجی ایران با اتحادیه از مرز 3 میلیارد دلار گذشته است.

منبع: www.regnum.ru

Гинцбург назвал сроки начала вакцинации подростков от COVID-19

اعلام زمان شروع واکسیناسیون نوجوانان در روسیه

آلكساندر گینتسبورگ، رئیس مركز گامالیا به خبرگزاری ریا نووستی گفت، واكسیناسیون نوجوانان باید قبل از 20 سپتامبر آغاز شود، همه کارها برای رسیدن به این هدف در حال انجام است.
مدتی است که تحقیقات مربوط به واکسن اسپوتنیک-وی برای نوجوانان 12 تا 17 ساله در حال انجام است. این تحقیقات در دو بیمارستان پایتخت آغاز شد: بیمارستان کودکان باشلیایِوا و موروزوف. صد نفر از این گروه سنی برای شرکت در آن انتخاب شدند که در 6 ژوئیه، 21 نوجوان اولین واکسن را دریافت کردند.
گینتسبورگ در خصوص روند این آزمایشات گفت: «دو کودک تب 37 درجه داشتند. اما این یک واکنش طبیعی است و به این معنی است که، ببخشید، محلول نمک تزریق نکرده ایم، واکسن بوده است. در غیر اینصورت متوجه چیزی نمی شدند.
این متخصص ضمن تأکید بر اینکه واکسیناسیون نوجوانان در روسیه باید تا 20 سپتامبر آغاز شود، گفت: «ما می خواهیم سر وعده خود بمانیم و تا کنون همه کارها را برای رسیدن به این مهم انجام داده ایم.»
وی در آخر افزود كه اخیراً تعداد كودكان با دوره بیماری شدیدتر، نسبت به گذشته افزایش یافته است که باید تحت حمایت قرار گیرند.

منبع: www.ria.rul

Названа дата начала выплат на детей школьного возраста

تاریخ شروع پرداخت کمک هزینه برای کودکان محصل در روسیه اعلام شد

آنتون کوتیاکوف، وزیر کار روسیه به خبرنگاران گفت: واریز کمک هزینه به خانواده های دارای کودک محصل از 16 آگوست آغاز می شود. اکثر آنها در این تاریخ مبلغ مورد نظر را دریافت خواهند کرد.
وی در این خصوص گفت: «به دستور رئیس جمهور، پرداخت ها از اواسط ماه آگوست آغاز می شود تا خانواده ها بتوانند فرزندان خود را برای مدرسه آماده کنند. شروع پرداخت ها از 16 آگوست خواهد بود. اکثر خانواده ها در همین روز مبلغ را دریافت می کنند. والدین می توانند درخواست های خود را از 15 ژوئیه به صندوق بازنشستگی ارسال کنند. در حساب کاربری بسیاری از آنها در پورتال «خدمات دولتی فدراسیون روسیه» فرم های از قبل پر شده ای وجود دارد که فقط باید بررسی شوند و صحت اطلاعات را تأیید کنند.»
وی همچنین توضیح داد که صندوق بازنشستگی کلیه درخواست های دریافتی را مورد بررسی قرار داده و تشکیل پرونده می دهد. پرداخت مبلغ ده هزار روبل برای دانش آموزان یک بار انجام می شود و به حساب اعلام شده توسط خانواده ها واریز خواهد شد. همانطور که در سرویس مطبوعاتی این وزارتخانه آمده است، ارسال درخواست ها می تواند تا پایان ماه اکتبر انجام شود.
مبلغ پرداختی برای دانش آموزان به آن دسته از خانواده های روسی تعلق می گیرد که کودکانشان حداکثر تا اول سپتامبر سال جاری شش ساله شوند یا فرزندانی دارند که در زمان صدور این فرمان زیر 18 سال هستند. علاوه بر خانواده های معمولی، والدینی که فرزندخوانده دارند و سرپرستان و متولیان نیز می توانند این کمک هزینه را دریافت کنند. همچنین، افراد معلول 18 تا 23 ساله نیز در صورت ادامه تحصیل طبق برنامه های آموزش عمومی، می تواند این مبلغ را دریافت کنند.

منبع: www.ria.ru

В России создадут рейтинг вовлеченности регионов в нацпроект по туризму

رتبه بندی مناطق مختلف روسیه بر اساس مشارکت آنها در پروژه ملی گردشگری این کشور

دمیتری چرنیشنکو، معاون نخست وزیر روسیه به خبرنگاران گفت، سازوکار رتبه بندی مناطق با توجه به مشارکت آنها در پروژه ملی «گردشگری و صنعت مهمان نوازی» در اوایل آگوست آغاز می شود.
دفتر معاونت نخست وزیر پس از تشکیل اولین جلسه هیئت رئیسه کمیسیون دولت در امر توسعه گردشگری در روسیه اعلام کرد: «در اوایل آگوست، سازوکاری برای رتبه بندی مناطق فدراسیون روسیه با توجه به مشارکت آنها در پروژه ملی «گردشگری و صنعت مهمان نوازی» ایجاد خواهد شد. از امسال، سرمایه گذاران می توانند برای ساخت و بازسازی هتل ها وام های 15 ساله با نرخ 3 تا 5 درصد در سال دریافت کنند. تا سال 2024، حدود 19 میلیارد روبل از بودجه فدرال برای این اهداف اختصاص می یابد.
چرنیشنکو همچنین ابراز امیدواری کرد که به لطف این پروژه ملی در 3 تا 7 سال آینده، شاهد افزایش قابل توجه در تعداد هتل ها در مناطق مختلف کشور باشیم.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *