انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/26

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В России начнут тестировать усиленную электронную подпись

شروع آزمایشی امضای الکترونیکی پیشرفته در روسیه

دولت فدراسیون روسیه تصمیم گرفت از 20 ژوئیه 2021 لغایت 31 ژوئیه 2022 استفاده از امضای الکترونیکی پیشرفته در زمان ارائه خدمات عمومی را به صورت آزمایشی انجام دهد. سند مربوطه در پورتال اطلاعات حقوقی منتشر شد.
در این مصوبه آمده است: از 20 ژوئیه 2021 تا 31 ژوئیه 2022، استفاده از امضای الکترونیکی پیشرفته هنگام ارائه خدمات و انجام سایر عملیات مورد آزمایش قرار خواهد گرفت که با استفاده از سیستم اطلاعاتی فدرالِ سیستم یکپارچه شناسایی و احراز هویت در زیر ساختی خواهد بود که تعامل فنی و اطلاعاتی سیستم های اطلاعاتی را فراهم می کند. این سیستم های اطلاعاتی برای ارائه خدمات دولتی و شهرداری به صورت الکترونیکی خواهند بود.
در این سند آمده است که یکی از اهداف این برنامه، آزمایش استفاده از امضای الکترونیکی پیشرفته توسط افراد حقیقی هنگام دریافت خدمات دولتی است. این آزمایش با هماهنگی وزارت مخابرات، توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی فدراسیون روسیه انجام خواهد شد.

منبع: www.ria.ru

В Твери открыли памятник поэту Андрею Дементьеву

رونمایی از مجسمه یادبود آندری دِمِنتی یف، شاعر مشهور روسیه در شهر تِوِر

در زادگاه شاعر مشهور، آندری دمنتی یف در شهر تور روسیه، مجسمه یادبودی از وی در روز تولد او رونمایی شد.
آنا پوگاچ، همسر شاعر به ریا نووستی گفت: «او همیشه سالروز تولد خود را در تور جشن می گرفت، جایی که همیشه حکم خانه پدری را برایش داشت. این خاک برای او سرزمینی با برکت و الهام بخش بود. اتفاقا بسیاری از شاعران روس به این سرزمین آمدند. پوشکین 28 بار اینجا بوده است! چنین ارتباطی با ادبیات متعالی و عشق به طبیعت زادگاه در آثار آندری دمیتریویچ منعکس شده است.»
این بنای یادبود مجسمه ای به ارتفاع چهار متر است و شاعر جوان را در حالی که نگاهش به رود ولگاست، نشان می دهد. کت و پیراهنش همچون بادبانی به سمت عقب در اهتزاز است. با نگاه کردن به مجسمه، این احساس به انسان دست می دهد که شاعر شیفته ی زیبایی طبیعت روسیه و قدرت رودخانه بزرگ آن است.
این مجسمه توسط آندری کووالچوک، هنرمند ملی و عضو آکادمی هنر روسیه ساخته شده است.
آندری دمیتریویچ دمنتی یف، شاعر و مجری معروف و توانای رادیو و تلویزیون روسیه بود. وی در سال های 1981-1992 سردبیر مجله «یوناست» (جوانی) بود. دمنتی یف نویسنده بیش از 50 مجموعه شعر و متن بسیاری از ترانه ها، از جمله «وفاداری قو» (Лебединая верность)، «آلیونوشکا» (Аленушка) ، «خانه پدری» (Отчий дом)، «منظومه مادر» (Баллада о матери)، «سیب های روی برف» (Яблоки на снегу) است. ترانه های وی توسط افراد زیادی از جمله لودمیلا زیكینا، كارِل گوت، ولادیمیر میگولیا، والنتینا تولكونوا، بیسر كیروف، والری لئونتی یف، صوفیا روتارو، یاك یوالا و دیگران اجرا شد. وی در تاریخ 26 ژوئن 2018 در سن 90 سالگی در مسکو درگذشت.

منبع:www.ria.ru

В Совете Федерации оценили перспективы развития Пензенской области

شورای فدراسیون روسیه چشم انداز توسعه استان پنزا را مورد ارزیابی قرار داد

آندری کوتِپوف، رئیس کمیته سیاست های اقتصادی شورای فدراسیون روسیه گفت: رشد تولیدات صنعتی در استان پنزا همراه با سرمایه گذاری بالای مالی و انسانی باعث سرعت بخشیدن به توسعه منطقه می شود.
کوتپوف روز جمعه در پنزا در دیدار با اعضای کابینه استان در این باره گفت: «می خواهم یادآوری کنم که اخیراً حجم تولیدات صنعتی در زمینه های ساخت و ساز و سرمایه گذاری در منطقه افزایش یافته است که در کنار سرمایه گذاری بالای مالی و انسانی امکان تسریع در توسعه منطقه را فراهم می کند.»
استان پنزا که در قسمت اروپایی روسیه واقع شده است، از نظر توسعه صنعت ساخت و ساز، تأمین مسکن و نرخ رشد وام های مسکن در رتبه بندی مناطق، از موقعیت پیشرو برخوردار است. طبق داده های آماری دولت منطقه، طی ژانویه تا ژوئن سال جاری، 382 هزار متر مربع مسکن به بهره برداری رسیده است که 2.3 درصد بالاتر از میزان شش ماهه سال گذشته است.
علاوه بر این، امسال و با هزینه بودجه های فدرال و منطقه ای، بیش از 623 کیلومتر جاده شهری، بین شهری و محلی احداث و ترمیم می شود که 138 کیلومتر آن در چارچوب پروژه ملی «بزرگراه های ایمن و با کیفیت» است. این منطقه از نظر شاخص تولید صنعتی یکی از پنج مناطق پیشرو در میان مناطق منطقه فدرال ولگا است و محصولات پنزا به 67 کشور جهان صادر می شود.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *