انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/27

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Гран-при Каннского кинофестиваля удостоен фильм, снятый при поддержке Минкультуры РФ

اعطای جایزه بزرگ جشنواره فیلم کن به فیلمی با حمایت وزارت فرهنگ روسیه

امسال جایزه بزرگ جشنواره فیلم کن به جوهو کاسمانن، کارگردان فنلاندی برای فیلم «کوپه شماره 6» (Купе №6) که با حمایت وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه فیلمبرداری شده است، اهدا شد. این تصمیم روز شنبه توسط هیئت داوران این جشنواره به سرپرستی اسپایك لی، كارگردان آمریكایی در مراسم رسمی اعلام برندگان در کاخ جشنواره واقع در بلوار ساحلی كروآزت فرانسه اعلام شد.
این فیلم درباره سفر دو جوان از مسکو به مورمانسک در اواخر دهه 90 است. نقش های اصلی فیلم را سِیدی هارلا، یوری بوریسوف، دینارا دروکاروا و یولیا آئوگ بازی کردند. تهیه کنندگان طرف روسی ناتالیا دروزد و سرگئی سلیانوف بودند. کشورهای فنلاند، استونی و آلمان نیز در ساخت این اثر شرکت داشتند.
اولگا لیوبیموا، وزیر فرهنگ روسیه ضمن تبریک به تیم این فیلم به خبرنگاران گفت: «کوپه شماره 6» مخاطبان خود را در روسیه و خارج از کشور پیدا خواهد کرد. این فیلم یک اثر احساسی و تأمل برانگیز است. ما بسیار خرسندیم که این اثر با حمایت وزارت فرهنگ روسیه ساخته شده است.
منبع: www.tass.ru

Туроператор назвал неочевидные направления для путешествий по России

مقاصد کمتر شناخته شده گردشگری در روسیه

ایلیا اومانسکی، مدیرعامل آژانس ملی گردشگری «آلیان» (Алеан) به ریا نووستی گفت: شرکت ما مقاصد گردشگری کمتر شناخته شده اما محبوب را که روس ها تابستان امسال به جای رفتن به کنار دریا انتخاب کرده اند، گردآوری کرده است.
وی در این خصوص گفت: «تقاضا برای مقاصد کمتر شناخته شده بیش از 3.5 برابر در مقایسه با سال 2019 رشد داشته است. قفقاز شمالی در صدر این رتبه بندی قرار دارد که توجه به آن 3.4 برابر رشد کرده است. صحبت از داغستان و اوستیای شمالی است. این مکان ها از پرطرفدارترین مقاصد سفر هستند. در مورد داغستان باید به عناصر گردشگری ساحلی آن در دریای خزر هم اشاره کنیم که فصل شنا در آنجا از ماه مه تا سپتامبر ادامه دارد.»
رئیس این کمپانی اشاره کرد که مهمترین نقاط دیدنی در قفقاز، «ساریکوم» (Сарыкум)، بزرگترین تپه شنی اوراسیا، دره عمیق سولاک (Сулакский каньон)، نیروگاه برق آبی و سد چیرکی (Чиркейская ГЭС) و همچنین بازارهای شرقی، شهرهای باستانی، قلعه ها، صومعه ها و روستاهای کوهستانی هستند. اوستیای شمالی نیز برای گردشگران، یک منطقه تقریباً ناشناخته است. این مکان ها هم از نظر محل اقامت و هم از نظر هزینه بسیار به صرفه هستند.
جایگاه دوم متعلق به باشقیرستان است. تقاضا برای آن از سال 2019 تقریبا 3.4 برابر افزایش یافته است. این مقصد برای نخستین بار در اولین مرحله برنامه پاداش نقدی همه را شگفت زده کرد. (برنامه پاداش نقدی، یک برنامه مشوق مالی است که توسط شرکت های اپراتور کارت های اعتباری بکار گرفته می شود و بر اساس آن درصدی از مبلغی که جا به جا می شود، به مالک کارت بازگردانده می شود). حدود 10 درصد از درخواست ها به آن اختصاص داشت. گردشگران نه تنها ویژگی های درمانی منحصر به فرد این منطقه، بلکه انواع منابع طبیعی آن مثل آبشارها، غارها، کوهها، رودخانه ها، دریاچه ها و جنگل ها را نیز تحسین کردند.
جمهوری کارِلیا در جایگاه سوم قرار دارد که توسط 5 درصد گردشگران روس انتخاب شد. تقاضا برای سفر به آنجا طی دو سال 2.3 برابر شده است. با گرم شدن هوا حداقل 15درصد تقاضا برای این منطقه افزایش می یابد. کارلیا یکی از مقاصد خنک برای سفر است. در ژوئیه دمای روز 22 درجه و در آگوست 20 درجه است. جوانان فعال و خانواده های دارای فرزند از طرفداران همیشگی این مقصد هستند.
جایگاه چهارم متعلق به آستراخان است که تقاضا برای آن از سال 2019 تقریبا 2.3 برابر افزایش یافته است. آستراخان یکی از پنج مقصد گردشگری غذا محسوب می شود. مزارع پرورش ماهیان خاویاری، طعم هندوانه و خربزه، ماهی های تازه، میوه ها و سبزیجات محلی همان چیزی است که باعث خوشحالی علاقمندان به غذا می شود. بازدید از کرمل آستراخان، نیلوفرهای آبی بر روی دلتای ولگا در ماه آگوست و دیدن «سرای باتو»، پایتخت حکومت اردوی زرین مغول ها را نیز می توان به آن افزود.

منبع: www.ria.ru

Правительство дополнило критерии создания особых экономических зон

دولت بر معیارهای ساخت مناطق ویژه اقتصادی افزود

سرویس مطبوعاتی کابینه وزیران گزارش داد که دولت روسیه معیارهای ساخت مناطق ویژه اقتصادی (ОЭЗ) را مشخص کرده است.
در این خبر آمده است: معیارهای ساخت مناطق ویژه اقتصادی با مقرراتی كه باعث كارآیی و اثربخشی ابزارهای توسعه این مناطق می شوند، کامل تر خواهند شد. این مصوبه توسط نخست وزیر میخائیل میشوستین امضا شد.
در این سند آمده است که نسبت سرمایه گذاری دولت به سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زیر ساخت ها باید 1 به 5 باشد. همچنین شرایط لازم برای حداقل تعداد ساکنان منطقه اقتصادی در این سند مشخص شده است. اگر حجم سرمایه گذاری ها از 8 تا 20 میلیارد روبل باشد، حداقل باید پنج شرکت در آن جا وجود داشته باشد.
در این پیام همچنین آمده است: تنظیم مجدد معیارها به اثربخشی بیشتر در استفاده از بودجه کمک می کند و امکان ایجاد نمونه کارهای متعادل تر از پروژه های سرمایه گذاری را با حفظ تولیدات در مقیاس بزرگ فراهم می کند.
مناطق اقتصادی برای توسعه صنایع مواد خام، بخشهای پیشرفته اقتصادی، گردشگری و زیرساختهای بنادر ایجاد شده است. قرار گرفتن در مناطق ویژه اقتصادی مزایای زیادی برای کسب و کارها از جمله در زمینه زیر ساخت ها و ارتباطات دارد. این امر به رفع موانع اداری و همچنین مشوق های مالیاتی و گمرکی نیز کمک می کند.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *