انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/04/29

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В России предложили ввести наказание за призыв к отказу от вакцинации

در روسیه پیشنهاد کردند با افرادی که مردم را به واکسن نزدن ترغیب می کنند، برخورد شود!

ولادیمیر پتروف، معاون اول رئیس اتاق امور اجتماعی استان لنینگراد، برخورد با افرادی را که مردم را به واکسن نزدن به دلایل غیرپزشکی ترغیب می کنند، ضروری می داند. خبرگزاری RT با استناد به نامه وی خطاب به وزیر دادگستری، کنستانتین چویچنکو خبر داد.
برخی روسها درباره ضرر و آسیب های واکسن ها تبلیغ می کنند. در همان زمان، برخی از کارکنان بخش بهداشت نیز به چنین شایعاتی دامن می زنند و مردم را از واکسیناسیون منصرف می کنند. وی همچنین از نگرانی خود در خصوص «بازار سیاه» فروش گواهینامه ها و کدهای QR برای واکسیناسیون گفت.
چویچنکو در این باره گفت: «در این راستا، من از شما می خواهم ایده اصلاح قانون کیفری را در خصوص رد واکسیناسیون با دلایل غیر پزشکی و ایجاد مسئولیت برای کارمندان بخش بهداشت که اطلاعات نادرست و مضر در مورد واکسیناسیون منتشر می کنند و همچنین برای شهروندانی که گواهینامه و سایر اسناد جعلی در مورد واکسیناسیون ارائه می دهند، در نظر بگیرید.»
پتروف نیز معتقد است که مجازات کردن در این خصوص به ریشه کن کردن «پدیده های غیر قابل قبول» در کشور کمک خواهد کرد.
روس ها این امکان را دارند که واکسن های «اسپوتنیک-وی»، «اپی واک کرونا» و «کوی واک»را به طور رایگان تزریق کنند. برای واکسیناسیون مجدد نیز می توانند از «اسپوتنیک لایت» استفاده کنند. مقامات قصد دارند تا پایان تابستان 70 درصد از جمعیت را واکسن بزنند. در برخی مناطق، واکسیناسیون برای گروه های خاصی از شهروندان اجباری است.

منبع: www.ria.ru

Врач назвал распространенную ошибку, которая может привести к раку

یک اشتباه رایج که می تواند منجر به سرطان شود!

آندری یارمنکو، دندانپزشک ارشد اهل سن پترزبورگ، در مصاحبه با پورتال «دکتر پیتر» گفت که پوسیدگی ناشی از مسواک زدن نادرست دندان ها می تواند منجر به سرطان شود.
یکی از عملکردهای اصلی سیستم ایمنی بدن، از بین بردن سلولهای تومور جهش یافته است که در هر ثانیه در بدن هر یک از ما متولد می شوند. یک سیستم ایمنی سالم معمولاً به سرعت این کار را انجام می دهد، اما اگر نیروهای آن صرف مبارزه با عفونت ناشی از دندانهای پوسیده شود، در آن صورت سلولهای جهش یافته به راحتی می توانند رشد کرده و پخش شوند.
وی همچنین خاطر نشان کرد که عوارض ناشی از پوسیدگی های درمان نشده می توانند منجر به آندوکاردیت باکتریایی شوند که موجب نارسایی قلبی، بیماری های سینوس های فک بالا و التهاب چرکی بافت های نرم شود.
یارمنکو همچنین رایج ترین اشتباهات مسواک زدن را نام برد. حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنید این کار را صبح بعد از صبحانه انجام دهید به جای مسواک زدن از دهان شویه استفاده نکنید. حداقل 20-15 دقیقه مسواک بزنید. در انتخاب مسواک های مناسب دقت کنید و حداکثر هر سه ماه یکبار آنها را عوض کنید.
دکتر یارمنکو همچنین در مورد استفاده از پودرهای دندان و انتخاب خمیر دندان مناسب هشدار داد. وی در آخر توصیه کرد که برای جرمگیری دندان ها نیز هر شش ماه یک بار باید به دندانپزشک مراجعه کرد.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *