انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/05/02

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Первый туристический поезд Москва – Байкал отправился с Казанского вокзала

اولین قطار گردشگری مسکو – بایکال از ایستگاه راه آهن کازانسکی حرکت کرد!

به گزارش خبرگزاری ریا نووستی، اولین قطار گردشگری در مسیر مسکو – بندر بایکال روز جمعه مورخ 23 ژوئیه 2021 از ایستگاه راه آهن کازانسکی حرکت کرد.
قطار شماره 928/927 «بایکالسکایا اسکازکا» (افسانه بایکال) از مسیرهای مسکو – نیژنی نوگورود – یکاترینبورگ – اسلاوگورود – کراسنویارسک – ایرکوتسک عبور خواهد کرد. زمان سفر هشت روز خواهد بود. برنامه حرکت قطار به گونه ای تنظیم شده است که قطار صبح به هر یک از این شهرها برسد و عصر حرکت کند.
در این مسیر، هر چهار نوع وسیله حمل و نقل یعنی قطار، اتوبوس، کشتی و هواپیما به طور هم زمان وجود دارند که به خوبی با یکدیگر اتصال پیدا کرده اند.
همانطور که از اطلاعات وب سایت راه آهن روسیه به دست می آید، این سفر با قطار دو طبقه جدید از مسکو به ایستگاه بندر بایکال صورت خواهد گرفت. از آنجا، به درخواست گردشگران، می تواند ترانسفری با کشتی بخار سریع السیر «کامِتا» به جزیره اولخون (Ольхон) نیز ترتیب داده شود.
منبع: www.ria.ru

Роспотребнадзор: не менее 80% сотрудников должны быть защищены от COVID-19

حداقل 80 درصد از کارکنان باید در برابر کووید-19 واکسینه شوند!

در بیانیه مشترک وزارت کار و سازمان خدمات فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسانی روسیه آمده است: برای تثبیت وضعیت کرونا، حداقل 80 درصد از کارکنان باید در برابر این بیماری واکسینه شوند.
در این سند آمده است: اطمینان از سطح ایمنی گله ای برای حداقل 80 درصد از حقوق بگیران دولت، با احتساب افرادی که یک بار مبتلا شده و افرادی که واکسینه شده اند، ضروری است.
بنابراین، کارکنانی که به دلایل پزشکی واکسینه نشده اند، نمی توانند بیش از 20 درصد از این افراد را تشکیل بدهند.
پیش از این، وزارت کار و حمایت اجتماعی به همراه سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسانی روسیه اعلام کرده بودند که اگر کارمندی بدون معافیت پزشکی از واکسیناسیون امتناع بورزد، کارفرما موظف است او را اخراج کند.
همچنین، وزارت کار تأیید کرد که کارفرما می تواند یک روز تعطیل برای واکسیناسیون در نظر بگیرد. روز اختصاص داده شده به کارمندان برای واکسیناسیون می تواند طبق صلاحدید خود کارفرما انتخاب شود. در این صورت، این روز، یک روز مرخصی اضافی در نظر گرفته می شود.

منبع: www.gazeta.ru

Россия возобновляет авиасообщение с Чехией и Францией

روسیه پروازهای خود با جمهوری چک و فرانسه را از سر می گیرد

روسیه روز شنبه 24 ژوئیه پروازهای خود را به جمهوری چک و فرانسه، که به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود، دوباره از سر گرفت. این پروازها در مسیرهای مسکو – پاریس، مسکو – نیس با چهار پرواز در هفته، سن پترزبورگ – پاریس و سن پترزبورگ – نیس با دو پرواز در هفته و مسکو – پراگ با چهار پرواز در هفته خواهند بود.
علاوه بر این، فدراسیون روسیه از 24 ژوئیه پروازهای خود به برخی از کشورهای دیگر را نیز افزایش خواهد داد. بنابراین، از روز شنبه تعداد پروازهای منظم به اتریش (سن پترزبورگ – وین دو پرواز در هفته)، بلژیک (سن پترزبورگ – بروکسل دو پرواز در هفته)، بلغارستان (مسکو – صوفیه، مسکو – وارنا، مسکو – بورگاس از چهار تا هفت پرواز در هفته در هر مسیر و سن پترزبورگ – صوفیه، سن پترزبورگ – وارنا، سن پترزبورگ – بورگاس با چهار پرواز در هفته در هر مسیر و یکاترینبورگ – وارنا با یک پرواز در هفته) افزایش خواهند یافت.
همچنین تعداد پروازها به مجارستان (مسکو – بوداپست از دو پرواز به چهار پرواز در هفته، سن پترزبورگ – بوداپست با دو پرواز در هفته)، به یونان (مسکو – سالونیک و مسکو – هراکلیون از پنج پرواز به هفت پرواز در هفته)، به لبنان (مسکو – بیروت از یک تا سه پرواز در هفته)، به کرواسی (مسکو – زاگرب از دو تا سه پرواز در هفته، مسکو – اسپلیت و مسکو – دوبروونیک از دو به پنج پرواز در هفته در هر مسیر) و به اتیوپی (مسکو – آدیس آبابا از سه تا چهار پرواز در هفته) افزایش می یابند.
علاوه بر این، روسیه پروازهای خارجی خود از آرخانگلسک، نووکوزنتسک و اورسک را از سر می گیرد.

منبع: www.ria.ru

Галашина завоевала серебро Олимпиады в стрельбе из винтовки с 10 метров

گالاشینا در تیراندازی با تفنگ از فاصله 10 متری به نقره المپیک دست یافت

آناستازیا گالاشینا در بازی های المپیک توکیو با کسب نقره در تیراندازی با تفنگ بادی از فاصله 10 متری اولین مدال تیم ملی روسیه را از آن خود کرد.
گالاشینا 251.1 امتیاز کسب کرد و در فینال مغلوب حریف چینی خود با امتیاز 251.8 شد که رکورد المپیک را ثبت کرد. نماینده سوئیس نیز با امتیاز 230.6 برنده مدال برنز شد. این اولین مجموعه جوایزی بود که در بازی های المپیک 2020 به برندگان اهدا گردید.
گالاشینای 24 ساله در ماه مه به همراه یولیا زیکووا و یولیا کریمووا مدال طلای رقابت تیمی را در مسابقات قهرمانی اروپا در کرواسی کسب کرده بودند.

منبع: www.rsport.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *