انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/05/09

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Минкультуры и Росмолодежь собираются запустить конкурс творческих проектов

برگزاری مسابقه پروژه های خلاقانه توسط وزارت فرهنگ و سازمان جوانان روسیه!

خبرگزاری تاس به نقل از وزارت فرهنگ روسیه اعلام کرد: این وزارتخانه به همراه سازمان جوانان روسیه قصد دارند مسابقه ای از پروژه های خلاقانه بر اساس طرح کتابخانه های مدرن و مجهز، در چارچوب پروژه ملی «فرهنگ»، برگزار کنند. برندگان کمک هزینه ای تا مبلغ 1.5 میلیون روبل دریافت خواهند کرد.
سرویس مطبوعاتی این وزارتخانه پس از دیدار اولگا لیوبیموا، وزیر فرهنگ روسیه با کِسِنیا رازووایوا، رئیس سازمان جوانان روسیه نوشت: «این دو نهاد چندین رشته را مشخص خواهند کرد که در چارچوب آن ها بتوان پروژه های خلاقانه را به اجرا درآورد. این طرح های مبتکرانه به زودی راه اندازی خواهند شد. امسال قرار است حداقل سه طرح انتخاب شود.»
لیوبیموا خاطرنشان کرد که کتابخانه های مدرن و مجهز در مناطق مختلف کشور در حال تبدیل شدن به مراکز هوشمند هستند. آنها برای مطالعه و گذراندن اوقات فراغت ساکنان محلی بسیار مناسب هستند. ما تلاش می کنیم علاقه جوانان به این دست کتابخانه ها را حفظ کنیم، بر همین اساس می خواهیم از تیم های خلاق دعوت کنیم تا پروژه های خلاقانه خود را در این کتابخانه ها به اجرا درآورند.
رازووایوا نیز پیشنهاد داد که امسال رقابتی در میان افراد در قالب پیتچینگ (معرفی پروژه با هدف یافتن سرمایه گزار) در جشنواره «Таврида.Арт» برگزار شود. بهترین ایده دهندگان می توانند تا 1.5 میلیون روبل کمک هزینه دریافت کنند. او در آخر افزود: «من مطمئن هستم که این امر به شکل گیری یک فضای خلاقانه در محل های مختلف کمک خواهد کرد.»
انتظار می رود این تیم های خلاق شامل نقاشان، طراحان، معماران، تهیه کنندگان، مدیران، حقوقدانان و سایر متخصصان باشند.

منبع : www.tass.ru

Проценко развеял миф о заболевании COVID-19 из-за вакцинации

رد شایعه ابتلا به کووید-19 به دلیل واکسیناسیون!

دنیس پروتسنکو، رئیس بیمارستان شماره 40 مسکو، در مصاحبه با خبرگزاری РБК گفت که استدلال ها مبنی بر اینکه واکسیناسیون می تواند منجر به کووید-19 شود، حتی با یک منطق پیش پا افتاده هم مغایرت دارد.
او گفت: «من نه با منطق پزشکی، حتی با منطق معمولی و انسانی خود نیز نمی توانم درک کنم چگونه می توان با ذره ای واکسن آلوده شد. این گفته ی افرادی است که مخالف واکسن هستند و از این راه سود می برند. نمی توان طور دیگری اظهار نظر کرد. مردم حتما با منطق پیش پا افتاده مخالف هستند.»
همانطور که پروتسنکو اشاره کرد، یک فرد را تنها پس از 14 روز از تزریق دز دوم می توان واکسینه شده در نظر گرفت. این در حالی است که افراد تمایل دارند بعد از اولین تزریق «خود را در یک زره احساس کنند» و خاطرشان آسوده گردد، در حالی که مصونیت در این مرحله هنوز شکل نگرفته است.
وی پیش از این گفته بود که واکسیناسیون کلید پیروزی بر همه گیری است. نمی توان از سرایت بیماری جلوگیری کرد، اما واکسیناسیون طول دوره وخیم بیماری را به حداقل می رساند. واکسیناسیون کلید توقف جهش های ویروس و پایان همه گیری است.
طی یک روز گذشته، 23564 مورد کرونا در روسیه ثبت شده است. روز قبل از آن 23270 مورد اعلام شده بود. نرخ رشد بدون تغییر 0.38 درصد باقی مانده است. دیروز 794 نفر و روز قبل 799 نفر فوت شدند. 20485 نفر دیروز و 20834 نفر روز پیش از آن بهبود یافته و مرخص شده اند.

منبع: www.ria.ru

Ученые описали шанс появления штамма коронавируса со смертностью 35%

احتمال ظهور گونه ای از ویروس کرونا با نرخ مرگ و میر 35 درصد!

بر اساس اسناد منتشر شده از گروه دولتی مشاوران اورژانس بریتانیا، کارشناسان در بریتانیا تعدادی سناریوی احتمالی برای توسعه انواع ویروس کرونا ارائه کرده اند كه یکی از آن ها نشان می دهد یک گونه بالقوه جدید می تواند حدود 35 درصد از مبتلایان را به کام مرگ بکشاند.
دانشمندان سناریوھای فرضی را توصیف کرده اند كه بر اساس آنھا ویروس کرونا می تواند تغییر کرده و توسعه پیدا کند، زیرا به نظر آن ها این ویروس ناپدید نمی شود، بلكه در انواع جدید و جدیدتر دچار جهش می شود.
در یکی از سناریوها، دانشمندان احتمال ایجاد نوعی از ویروس کرونا را با تعداد بیشتری از موارد شدید بیماری در جمعیت نسبت به قبل و میزان مرگ و میر بیشتر در بین افراد آلوده نشان می دهند. کارشناسان این گزینه را واقعاً امکان پذیر می دانند و می گویند تنها با تزریق دزهای اضافی واکسن، کاهش انتقال ویروس، به حداقل رساندن ورود گونه های جدید از کشورهای دیگر، ادامه تولید داروهای ضد کرونا و با کمک برخی اقدامات دیگر می توان از این اتفاق جلوگیری کرد.
دانشمندان بریتانیایی ظهور انواع ویروس کرونا را که ممکن است در برابر داروها و واکسن ها مقاوم باشند، یکی دیگر از سناریوھای احتمالی نامیدند.

منبع: www.ria.ru

В Гидрометцентре рассказали о погоде в России в август

وضعیت آب و هوای روسیه در ماه آگوست!

رامان ویلفاند، مدير علمی مرکز هواشناسی روسیه در گفتگو با ریا نووستی اظهار داشت: دمای هوا در ماه آگوست در سراسر روسيه تقریباً در حد نرمال یا بالاتر از آن خواهد بود. کمبود بارش ها در جنوب روسيه اروپایی و همچنین مناطق وسیعی در قسمت آسیایی این کشور در انتظار است.
وی تصریح کرد كه درجه حرارتی بالاتر از حد نرمال در شمال سرزمین کراسنویارسک، در استان های ایرکوتسک و آمور، در بوریاتیا، سرزمین زابایکالسکی، قسمت جنوبی یاکوتیا، در خاباروفسک و سرزمین های پریمورسکی پیش بینی می شود. در بقيه مناطق، دما تقریبا نرمال خواهد بود.
این دانشمند خاطرنشان کرد كه کمبود بارش ها در نیمه جنوبی قسمت اروپایی روسيه و در جنوب اورال خواهد بود. جنوب ناحيه فدرال سیبری شامل استان های تومسک، کِمِروو، سرزمین آلتای، جنوب سرزمین کراسنویارسک و استان ایرکوتسک است. همه جا کمبود بارش وجود خواهد داشت. ناحیه فدرال شرق دور و جنوب یاکوتیا نیز به همین صورت خواهد بود.
طبق پیش بینی های مرکز هواشناسی، بارش های مازاد در شمال سیبری مرکزی و یاکوتیا و همچنین در سرزمین های زابایکالسکی و پریمورسکی خواهند بود.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *