انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/05/10

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Туристы рассказали, почему им нравится отдыхать в Санкт-Петербурге

چرا گردشگران دوست دارند به سن پترزبورگ سفر کنند؟

به گزارش انجمن دفاتر خدمات گردشگری روسیه (АТОR)، کمیته توسعه گردشگری سن پترزبورگ یک نظرسنجی انجام داد تا بداند چگونه می توان پایتخت شمالی را برای میهمانان شهر جذاب تر کرد.
سه هزار نفر به سوالاتی که در سایت visit-petersburg.ru مطرح شده بود، پاسخ دادند. آنها هزار و پانصد ایده ارائه کردند که مقامات قول دادند که آنها را در نظر بگیرند.
نیمی از پاسخ دهندگان تابستان را بهترین زمان برای سفر به سن پترزبورگ می دانند. همین تعداد گردشگر گفتند که چندین بار به این شهر آمده اند و باز هم قصد آمدن به اینجا را دارند.
اکثر پاسخ دهندگان برای دیدن شبهای سفید به این شهر رویایی سفر می کنند. 19 درصد از آنها این تجربه را به یاد می آورند. 18 درصد از مسافران برای بازدید از موزه ها، همراه شدن با تورهای علمی-گردشگری و ثبت خاطرات خوش به شهر نِوا (سن پترزبورگ) می آیند.
بیش از نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی به قیمت مناسب موزه ها، سینماها و کنسرت ها اشاره کردند. در همان زمان، پیشنهاد کردند که یک بلیط برای تورهای علمی-گردشگری در نظر بگیرند و امکان خرید آنلاین آن را هم فراهم کنند.
گردشگران همچنین درخواست داشتند که در شهر مناطق تفریحی بیشتر و فضاهای عمومی جدید ساخته شوند و مناطق ساحلی مجهزتر باشند. آن ها همچنین به تعبیه شیرهای آب آشامیدنی در خیابان ها، افزایش تعداد مسیرهای دوچرخه سواری و مناطق مخصوص اسکوتر و گسترش مناطق عابر پیاده اشاره کردند. برای وسایل حمل و نقل عمومی نیز درخواست خطوط مشخص و اختصاصی داشتند.
علاوه بر این، پاسخ دهندگان از افزایش تعداد مسیرهای جدید گردشگری، توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه مناسب برای مسافران و معرفی کدهای QR با اطلاعات مربوط به مکان های دیدنی شهر گفتند.

منبع: www.ria.ru

На Кубани начинают действовать новые правила заселения

قوانين جديد برای اقامت در هتل های منطقه کوبان روسیه!

در کوبان، از اول آگوست، بدلیل تشدید وضعیت اپیدمی قوانین جدیدی برای مسافران در هتل ها وضع می شود. مقامات با جدیت بیشتری خواستار واکسیناسیون هستند.
حالت آماده باش تا اول اکتبر در کوبان ادامه خواهد داشت. پیشتر گزارش شده بود که در صورت وخامت اوضاع کرونا در منطقه، مقامات مقررات اسکان مسافران در هتل ها را تشدید می کنند. در ماه ژوئیه تنها با گواهی جدید تست منفی پي سي آر یا گواهی واکسیناسیون یا گواهی تزریق دز اول واکسیناسیون و یا گواهی ابتلا به کرونا طی شش ماه گذشته امکان سفر به این شهر وجود داشت.
از اول آگوست، در کوبان برای اقامت در هتل ها ارائه یکی از این گواهی ها ضروری است. البته می توان در این شهر نیز واکسن زد. برای این منظور، در زمان اقامت ظرف سه روز از تاریخ ورود باید تست منفی پی سی آر و رضایت نامه برای واکسیناسیون ارائه داد. این قوانین در مورد کودکان اعمال نمی شود. اما نوجوانان 15 تا 18 ساله باید تست منفی پی سی آر یا گواهی ابتلا در حداکثر شش ماه گذشته ارائه دهند.
این یعنی در مقایسه با مقررات ماه ژوئیه، تنها تست پی سی آر برای اقامت در هتل ها و مهمانسراها کافی نیست، بلکه به همراه داشتن گواهی معافیت پزشکی از واکسیناسیون نیز اجباری است.
مقامات کوبان قبلاً تأکید کردند اگر شخصی که در یک هتل اقامت داشته و رضایت خود را برای واکسیناسیون اعلام کرده باشد و بعد منصرف بشود، ممکن است طبق قانون تا 30 هزار روبل جریمه شود.

منبع: www.ria.ru

Российский космонавт опубликовал первое видео из модуля “Наука”

فضانورد روس اولین ویدئو را از ماژول «نائوکا» منتشر کرد!

اولگ نوویتسکی، فضانورد روس اولین ویدئو از فضای داخلی ماژول آزمایشگاهی چند منظوره جدید ساخت روسیه به نام «نائوکا» (به معنای علم) را از ایستگاه فضایی بین المللی منتشر کرد. این ماژول در 21 ژوئیه از پایگاه فضایی بایکونور توسط موشک حامل «پروتون-اِم» پرتاب شد و در 29 ژوئيه به ماژول «زِویزدا» (به معنای ستاره) در بخش روسي ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد. روز قبل، فضانوردان دریچه را به روی ماژول باز کرده بودند.
تصاویر منتشر شده در توییتر نشان می دهد که چگونه نوویتسکی و دوبروف دریچه را باز می کنند و فضای داخلی ماژول آزمایشگاهی چند منظوره را نشان می دهند كه با محموله های رسیده پر شده است.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *