انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/05/14

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Роспотребнадзор рекомендовал ревакцинироваться от COVID-19 каждые полгода

توصیه به تکرار واکسیناسیون هر شش ماه یکبار!

سرویس مطبوعاتی این سازمان در مصاحبه با ریا نووستی گفت: ممکن است اثر محافظتی واکسن ها در برابر کرونا از نوع دلتا ویروس کاهش یابد، بنابراین توصيه می شود هر شش ماه یکبار واکسیناسیون افراد تکرار شود.
در این پیام گفته شده است: تحقیقات و داده های مشاهدات فعلی نشان می دهد كه اثر محافظتی واکسن های کووید-19در برابر نوع دلتا در حال کاهش است. بنابراین، هر شش ماه یکبار برای محافظت کافی در برابر گونه هاي جدید، بر واکسیناسیون مجدد تاکید می شود.
این آژانس خبری خاطرنشان کرد كه واکسن هاي موجود هنوز خواص پیشگیرانه و محافظتی خوبی در برابر سويه دلتا دارند و همچنین از اشکال شدید بیماری کووید-19 محافظت می کنند. واکسیناسیون عليه ویروس کرونا در تمام مناطق کشور انجام می شود.
در تاریخ آگوست 2020 وزارت بهداشت اولین داروی جهان برای واکسیناسیون عليه کرونا را از مرکز تحقیقات الکتروشیمی گامالیا، تحت عنوان «اسپوتنیک» ثبت کرد. همچنین در روسيه واکسن های ضد ویروس کرونا با نام «اپی واک کرونا» از مرکز وکتور سازمان خدمات و دفاع از حقوق مصرف کنندگان ساخته شد. «کوی واک» كه توسط مرکز چوماکوف آکادمی علوم روسيه ساخته شد، در اوایل ماه مه به عنوان چهارمین داروی داخلی «اسپوتنیک لایت» اطلاع رسانی شد.

منبع: www.ria.ru

Ученые изучили эффективность вакцины “ЭпиВакКорона”

مطالعه اثربخشی واکسن «اپی واک کرونا» توسط محققان!

مجله روسی تحت عنوان ایزوستیا (اخبار) با اشاره به نتایج موقت آزمایشات بالینی دارو نوشت: در چهل و دومین روز پس از واکسیناسیون با واکسن «اپی واک کرونا» آنتی بادیIgG در 79 درصد از داوطلبان واکسینه شده پیدا شد. 2999 نفر در آزمون آزمایشگاه های تحقیقات بالینی شرکت کردند. از این تعداد، 2253 نفر با واکسن روسی واکسینه شدند و746 شرکت کنندگان دارو نوع پلاسیبو دریافت کردند. 9 جلسه با هر داوطلب برای نظارت بر وضعیت آن ها و نمونه برداری برگزار شد.
تاتیانا نِپومنیاشیخ، معاون رئیس مرکز وکتور وابسته به سازمان نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کنندگان و رفاه انسانی روسیه در مصاحبه ای با این نشريه، توجه را به این واقعیت جلب کرد كه نتایج اوليه این مطالعه اثر ایمنی زایی واکسن را نشان می دهد.
وی افزود: «نباید آن را با کارآیی اپیدمیولوژیکی كه از داده های دیگر و با استفاده از فرمول خاصی محاسبه می شود، اشتباه گرفت». به گفته این مجله، بیش از 40 درصد از افراد واکسینه شده، آنتی بادیIgG سطح بالایی (ده یا بیشتر) داشتند. سطح متوسط آنتی بادی از 3.5 تا 9.99 در 21 درصد از شرکت کنندگان ثبت شد. 1 تا 3.49 نیز در 15.3 درصد از افراد واکسینه شده مشاهده شد. متخصصان آزمایشگاه تحقیقات بالینی به این نتیجه رسیدند كه واکسن «اپی واک کرونا» کسی را آلوده نمی کند. با توجه به نتایج آزمایشات پردازش داده های داخلی، آنها واکسن را بی خطر و موثر تشخیص داد.
«اپی واک کرونا» واکسنی است كه توسط مرکز علمی دولتی «وکتور» ساخته شده است. به گفته سازمان نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کنندگان و رفاه انسانی، این واکسن به دلیل تکنولوژی تولید، دارای بالاترین درجه ایمنی است. حاوی ویروس زنده نیست و با استفاده از پپتید های مصنوعی سنتز شده، ایمنی ضد ویروسی ایجاد می کند.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *