انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/05/16

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В “Векторе” рассказали о суперраспространителях коронавируса в России

ابرناقلان ویروس کرونا چه کسانی هستند؟

روزنامه «راسیسکایا گازتا» به نقل از آلکساندر سمیونوف، رئیس مرکز علمی «وکتور» شعبه یکاترینبورگ نوشت: در برخی از مناطق روسیه که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در حال افزایش است، باید از ابرناقلان این ویروس نام برد. ابرناقلان افرادی هستند که خود علائم بیماری را ندارند، اما در عین حال به طور فعال دیگران را آلوده می کنند. افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند و فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند در معرض خطر هستند.
حتی در مناطقی که وضعیت اپیدمیولوژیک کرونا مطلوب است، تا نیمی از موارد ابتلا، با این ناقلان در ارتباط است. برخی از روس ها، حتی با احساس ناخوشی، به خیابان ها می روند، با دیگران در ارتباط هستند و در مراسم های دسته جمعی شرکت می کنند.
در برخی مناطق، سهم این ابرناقلان می تواند به 80 درصد برسد. سمیونوف در آخر با آوردن یک مثال صحبت های خود را به پایان برد: «چه تضمینی وجود دارد که یک صندوقدار در یک فروشگاه، با ماسکی که زیر چانه اش گذاشته است، یک ابرناقل نباشد؟»

منبع: www.rg.ru

В Сочи на набережной построят новый мост между морем и рекой

ساخت پل جدید بین دریا و رودخانه در ساحل شهر سوچی!

آلکسی کوپایگورودسکی، شهردار سوچی در کانال تلگرامی خود اعلام کرد: در سوچی، در چارچوب پروژه بازسازی پلاژ «ریویِرا»، یک پل جدید بین رودخانه سوچی و دریا ساخته خواهد شد.
ساخت این پل پس از پایان فصل تعطیلات آغاز می شود و حدود یک سال به طول می انجامد.
کوپایگورودسکی در پیام خود نوشت: «کارشناسی این پروژه به اتمام رسیده است. این پل به مسیر اصلی پیاده روی از سیرک تا ساحل ریویرا در سوچی تبدیل خواهد شد.»
شهردار شهر تاکید کرد که در کنار ساخت این پل، ساخت پارکینگ طبقاتی و محوطه سازی عمومی مناسب نیز در دستور کار خواهد بود.

منبع: www.ria.ru

В Переделкине открылась выставка памяти поэта 80-х Александра Еременко

افتتاح نمایشگاهی به یاد آلکساندر یریومنکو، شاعر معروف دهه 1980 روسیه در پردلکینو مسکو!

نمایشگاه هنرمندان معاصر روسیه با عنوان «سمت راست – جنگل سفید» به یاد شاعر مشهور دهه 1980 روسیه، آلکساندر یریومنکو در خانه خلاقیت شهرک پِرِدِلکینو در مسکو افتتاح شد.
دوازده هنرمند، از جمله مایانا نسیبولووا، آلکساندر پووزنر، آلیسا اسمورودینا و غیره، اشیاء هنری خود را در پارک خانه خلاقیت پردلکینو به نمایش گذاشتند. همه این اشیای هنری الهام گرفته از شعر «پردلکینو» اثر این شاعر هستند.
برگزارکنندگان این نمایشگاه خاص در این باره گفتند: «ما با دعوت از هنرمندان برای خلق اشیاء با الهام از شعر پردلکینو، از نظر بصری نتایج ظریفی را از معانی نهفته در این شعر دریافت کردیم. این آثار شبیه جملات طنزآمیز شاعر است. البته درک آنها در خارج از بافت مکان و تاریخ آن، ما در معرض یک نوع خطر «فریب سادگی آنها را خوردن» قرار می دهد.
این اشیا هنری از مواد مختلف ساخته شده اند. به عنوان مثال، آنیا موخووا مجسمه هایی از موم و لاک ساخته است، ناتالیا زینتسووا از ساعتهای قدیمی شوروی، لانه پرندگان ساخته است و داریا نِرِتینا از تکه های شکسته چینی آثار زیبایی خلق کرده که استعاره از کارهای ناموفق افراد خلاق و ایده های تجسم نایافته آن هاست.
آلکساندر یریومنکو (2021-1950) پس از انتشار شعر «پردلکینو» به عنوان «پادشاه شاعران» نامیده می شود و برای همیشه در حافظه این شهرک دنج و آرام باقی می ماند.
داریا بگلووا، رئیس خانه خلاقیت می گوید: «در دوازده رباعی این شاعر توانمند چنان حجمی از تصاویر، اسامی و اشارات مختلف به مکان ها و فضاهای گوناگون وجود دارد که می تواند نه تنها بازگو کننده تاریخ پردلکینو، بلکه تاریخ ادبیات قرن بیستم روسیه نیز باشد.»
بازدید از این نمایشگاه تا 30 نوامبر برای علاقمندان امکان پذیر است.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *