انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/05/18

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Россия возобновляет полеты на египетские курорты

از سرگیری پروازهای شرکت های هواپیمایی روسیه به تفریحگاه های مصر!

روسیه از امروز دوشنبه 9 آگوست پروازهای خود را به تفریحگاه های مصر از سر می گیرد: هفته ای پنج پرواز به مقصد غردقه و شرم الشیخ در هر یک از مسیرها انجام می شود.
پروازها از روسیه به قاهره که از نوامبر 2015 به دلیل سقوط هواپیمای مسافربری روسی در شبه جزیره سینا متوقف شده بود، در آوریل 2018 از سر گرفته شد. تفریحگاه های مصر به همین دلیل بسته باقی ماندند. ترددهای هوایی بین روسیه و مصر نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد. در سپتامبر 2020 بود که پروازهای مسکو به قاهره از سر گرفته شد.
ولادیمیر پوتین در اوایل ژوئیه سال جاری دستور ممنوعیت پروازها و فروش تورهای گردشگری به تفریحگاه های مصر را لغو کرد.
مجوزهای پروازهای منظم از مسکو به تفریحگاه های مصر به شرکت هواپیمایی «روسیه» که بخشی از گروه آئروفلوت است، واگذار شد. این پروازها از 9 آگوست آغاز می شوند. در حال حاضر، علاوه بر این شرکت هواپیمایی، شرکت Egypt Air مصر نیز پروازهایی را به این مقصد انجام می دهد.

منبع: www.ria.ru

В Москве начали тестировать открытую квантовую сеть

آغاز آزمایشی شبکه کوانتومی باز در مسکو!

دانشمندان روسی اولین شبکه کوانتومی با دسترسی آزاد را در مسکو راه اندازی کردند که در آن همه سازمان های علاقه مند می توانند مشارکت داشته باشند. اکنون این شبکه دانشگاه ملی علم و فناوری مسکو و دانشگاه فنی ارتباطات و انفورماتیک مسکو را به هم متصل کرده است.
یوری کوروچکین، مدیر مرکز ارزیابی ارتباطات کوانتومی دانشگاه ملی علم و فناوری مسکو در این باره گفت: مزیت اصلی شبکه کوانتومی ما باز بودن آن در مقایسه با موارد قبلی است. این می تواند بازار ارتباطات کوانتومی را به طور اساسی تغییر دهد. شرکت کنندگان این پروژه هم می توانند طراحان نرم افزار باشند و هم سازمان هایی که مایل به اتصال سایت های آزمایشی زیرساخت خود برای اجرای کوانتوم امن هستند.
سیستم های ارتباطی و رمزنگاری کوانتومی نشکن در ده سال گذشته به طور فعال در حال توسعه بوده است. در روسیه، اولین شبکه های تحقیقاتی از این دست در سال 2014 بوجود آمد و در سال های اخیر چندین شبکه کوانتومی بین شهری و درون شهری به طور همزمان ایجاد شده است که در چندین شعبه از بزرگترین بانک های روسیه به طور عملی در حال استفاده هستند. این شبکه توسط متخصصان دانشگاه ملی علم و فناوری مسکو و همچنین شرکت های «КуРэйт» (KuReyt) و «Код безопасности» (Kod bezopasnosti) طراحی شده است.
شبکه کوانتومی از پنج قسمت تشکیل می شود که در ساختمان های مختلف دانشگاه واقع شده اند. در آینده، می توان با پیوستن به پروژه دیگران، مثلاٌ موسسات آموزشی و همچنین سازمانهای تجاری و دولتی آن را گسترش داد.
شبکه به گونه ای پیکربندی شده است که مجاز است در درجه اول برای توسعه برنامه های نرم افزاری مدرن در زمینه امنیت اطلاعات بر اساس استفاده از کلیدهای کوانتومی، مورد استفاده سازمان های علاقمند قرار گیرد. علاوه بر این، پس از گسترش شبکه، دانشمندان قصد دارند چگونگی روند پشتیبان گیری از ظرفیت های آن را مورد مطالعه قرار دهند.

منبع: www.nauka.tass.ru

ВГИК впервые набрал актерскую мастерскую студентов из Узбекистана

کارگاه بازیگری برای هنرجویان ازبک در مؤسسه سینمایی گراسیموف مسکو!

ولادیمیر مالیشِف، رئیس مؤسسه سینمایی گراسیموف مسکو به خبرنگاران گفت: برای نخستین بار یک کارگاه بازیگری از هنرجویان کشور ازبکستان تشکیل داده ایم. انتخاب این افراد در تاشکند انجام شد.
مالیشف گفت: این گروه یکم سپتامبر به این جا می آیند و تحصیل خود را آغاز می کنند، اما بعد از آن، طبق توافق، به کشور خود باز می گردند و در آن جا فعالیت خواهند کرد.
رئیس این دانشگاه افزود که محبوب ترین زمینه ها برای متقاضیان همچنان همان بازیگری و کارگردانی است. ما برای انتخاب هنرجویان رشته بازیگری بیش از 2500 ویدئو تماشا کردیم و از میان آن ها 120 نفر را انتخاب کردیم. برای کارگردانی هم حدود 80-60 جا را در نظر گرفته ایم.
وی در آخر تأکید کرد: امسال نیز تعداد افراد انتخابی کمتر از سال گذشته نیست. ما امسال هنرجویان را از بیش از 50 منطقه مختلف و از 30 کشور دور و نزدیک انتخاب کرده ایم.
منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *