انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/05/25

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Врач рассказала о проблемах с постковидным
COVID-19синдромом у перенесших

مشکلات سندرم پسا کووید در بازماندگان ویروس کرونا!

رئیس بخش تحقیقات بالینی مرکز اپیدمیولوژی سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسانی روسیه به خبرگزاری ریا نووستی گفت: سندرم پساکووید باعث کاهش قابل توجه کیفیت زندگی می شود. حدود یک سوم از افرادی که از بیماری کووید -19 بهبود یافته اند، سه تا چهار ماه پس از بیماری، نمی توانند به طور کامل از خود مراقبت کرده و فعالیت های روزانه خود را انجام دهند.
او توضیح داد که با دوره خفیف کروناویروس، بیماران در حدود دو هفته بهبود می یابند، در حالت متوسط و شدید، در سه تا شش هفته. علاوه بر این، پس از منفی بودن آزمایش کرونا در بیمار، علائم همچنان می توانند برای چند هفته یا حتی یک ماه ادامه داشته باشند. در بیشتر موارد، سندرم پساکووید ظرف شش ماه به تدریج از بین می رود، اما در برخی موارد به مدت طولانی ادامه می یابد.
در عین حال، به گفته وی، ارتباط بین شدت دوره کووید-19 و فراوانی سندرم پساکووید همیشه قابل ردیابی نیست، بنابراین حتی بیمارانی که بیماری خفیفی داشته اند ممکن است با عوارض پساکووید مواجه شوند. توانبخشی پس از کووید برای همه ضروری است و مهم است که آن را در اسرع وقت شروع کنیم تا از ایجاد بافت فیبری در ریه ها جلوگیری شود. این توصیه به ویژه برای افرادی که دارای آسیب شدید ریه هستند و تحت تهویه مکانیکی قرار گرفته اند مناسب است.

منبع:www.ria.rul

Эксперт по инвестициям назвал способы выгодного вложения 10 тысяч рублей

راه های سرمایه گذاری سودآور با 10 هزار روبل!

اریک روزنفلد، کارشناس سرمایه گذاری در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک توضیح داد که کدام سرمایه گذاری ها بیشترین سود را دارند و کدامیک امن ترین هستند.
اولین قانون سرمایه گذاری پولی که باید بدانید این است که در جایی که سودآوری بیشتر است، ریسک هم بیشتر است. او چهار استراتژی احتمالی در مورد چگونگی سرمایه گذاری موثر برای مقادیر کم، به عنوان مثال، ده هزار روبل را نام برد.
روزنفلد گفت: مطمئن ترین سرمایه گذاری حساب سپرده و اوراق قرضه است. امن ترین استراتژی برای نگه داشتن پول و جلوگیری از کاهش ارزش آن به دلیل تورم، یک حساب سپرده کلاسیک در یک بانک است. اگر از سود حساب سپرده راضی نیستید، گزینه بعدی اوراق قرضه دولتی یا سازمانی است. در این جا سودآوری نه 5-4 درصد، بلکه تا حدودی بیشتر یعنی 7-6 درصد خواهد بود.
وی ادامه داد: سرمایه گذاری های جسورانه تر، سرمایه گذاری در صندوق ها یا خرید سهام است. یک سرمایه گذاری با سود دهی 15-10 درصد، وجوهی است که برای مثال، یک شرکت مالی سهام بزرگترین شرکت های روسی را جمع آوری کند، صندوق و سبد سهام ایجاد کند و امکان خرید یک قطعه کوچک از سهام یا سهمی از این صندوق را فراهم کند. یک استراتژی باز هم جسورانه تر، سهام است. این چیزی است که می تواند هم بالا برود و شاید هم سقوط کند. اگر می خواهید این 10 هزار روبل حداکثر سود را برایتان به همراه داشته باشد، باید سهام به اصطلاح کم ارزش بخرید که ارزش آن ها کمتر از آنچه باشد که در بازار است. با این حال، قبل از سرمایه گذاری هر مقدار در سهام، ارزیابی ریسک های آن بسیار مهم است.
اریک روزنفلد در پایان افزود: سرمایه گذاری راه از دست دادن سریع پول نیست. شما هرگز نباید برای سرمایه گذاری از آخرین دارایی خود استفاده کنید. اگر آن را از بودجه خانواده برداشته اید به امید آنکه 10 هزار تا را 100 هزار تا بکنید، به احتمال زیاد آن پول را از دست خواهید داد. اگر پولی است که بر زندگی شما تأثیر نمی گذارد و از دست دادن آن برایتان فاجعه نیست، آن وقت است که نگرش و رفتار شما نسبت به سهام متفاوت خواهد بود.
منبع: www.radiosputnik.ria.ru

В России изобрели алгоритм для поиска идеальной работы

ابداع الگوریتمی برای یافتن شغل مناسب در روسیه!

به گزارش ایزوستیا، متخصصان دانشگاه «نوآوری های فناوری ملی» («دانشگاه 20.35») با تجزیه و تحلیل بازار و ویژگی های متقاضیان کار، سیستمی را برای انتخاب شغل طراحی کردند.
به گفته طراحان، این سیستم به فرد امکان می دهد تا جهت فعالیت حرفه ای خود را سریعتر تعیین کند. تمرکز این برنامه بر روی سیستم ارزش ها، ترجیحات اخلاقی و رفتاری فرد خواهد بود، زیرا هر شغلی به مهارت های جهانی نیاز دارد که پیش از هر چیز به ویژگی های شخصیتی افراد بستگی دارد.
آندری کمیساروف، سرپرست اداره خدمات توسعه داده ها در «دانشگاه 20.35» گفت: مخیط کار، یک نکته بسیار مهم است؛ برای اینکه یک فرد در یک شرکت مثمر ثمر باشد، باید در آن جا احساس رضایت داشته باشد و فرد زمانی این گونه خواهد بود که در یک محیط راحت و قابل پیشرفت مشغول بکار شود.
علاوه بر این، این پلتفرم اطلاعات مربوط به تحصیل، مشاغل قبلی و مهارت های متقاضیان را جمع آوری می کند. سپس الگوریتم این داده ها را با مشاغل مورد تقاضا در بازار مقایسه می کند. یک سیستم دیگر بر روی این برنامه، نقشه روسیه را نشان می دهد که متقاضی به راحتی می تواند مشاغل خاص را با حقوق مشخص بر روی آن مشاهده کند. بنابراین، کاربر می تواند تجزیه و تحلیل کند که کار در کدام شهر سودآورتر است.
ارزش ویژه این پلتفرم این است که همه مهارت های حرفه ای یک فرد را در نظر می گیرد و همچنین فهرستی از مهارت های مورد نیاز برای یک کار خاص را ارائه می دهد.
این سرویس در حال حاضر در مرحله آزمایش است. بعد از آن به یک پروژه تجاری تبدیل می شود. کارشناسان معتقدند که تقاضا برای آن بستگی به کیفیت و راحتی برنامه دارد.

منبع: www.ria.ru

Специалист научил, как избавиться от ненужных
уведомлений на смартфоне

چگونه از شر اعلان های غیر ضروری در تلفن هوشمند خلاص شویم؟

نیکالای آنتیپوف، رئیس بخش مشاوره مرکز امنیت اطلاعات شرکت «Инфосистемы Джет» (Infosystem Jet) به آژانس خبری «پرایم» گفت: پیامهای مزاحم برنامه های موجود در تلفن هوشمند را می توان در قسمت تنظیمات «پیام خاموش» حذف کرد، اما گروه خاصی از آن ها وجود دارد که خلاص شدن از شر آنها آسان نیست.
به گفته وی، پیام هایی حاوی نرم افزارهای مخرب وجود دارد. آن ها زیر برنامه های ضروری پنهان شده و اغلب غیرفعال کردن آنها ممکن نیست. این متخصص توصیه می کند که یک آنتی ویروس روی تلفن هوشمند نصب کنید یا در موارد شدیدتر، گوشی را فرمت کرده و سیستم عامل را دوباره نصب کنید.
آنتیپوف اضافه کرد: خبر خوب این است که احتمال ابتلا به بدافزار در فروشگاه های رسمی خود برنامه ها، بسیار کم است. اگر تصمیم دارید برنامه ای را از منبع دیگری نصب کنید، اين موضوع را به خاطر داشته باشید.
منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *