انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/05/27

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В Роспотребнадзоре рассказали, когда COVID-19 станет сезонным заболеванием

 چه زمان کووید-19 به یک بیماری فصلی تبدیل می شود؟

 آلکساندر گورلوف، معاون علمی انستیتو تحقیقات اپیدمیولوژی سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسانی روسیه و عضو آکادمی علوم روسیه به ریا نووستی گفت: زمانی که سطح ایمنی به 80 درصد برسد، ویروس کرونا به بیماری فصلی تبدیل می شود.

گورلوف توضیح داد: اگر امکان دستیابی به ایمنی گله ای وجود داشته باشد، ویروس کمتر تغییر می کند، زیرا آن فقط در یک ارگانیسم غیر ایمن جهش می یابد، در حالی که ایمنی گله ای 80 درصد است.

وی خاطرنشان کرد: داده های اولیه درباره ویروس کرونا قبلاً به دست آمده است، اما ویروس دائما در حال تغییر است، بنابراین نمی توان گفت که مطالعه آن پایان یافته است.

گورلوف توضیح داد: ویروس، با تغییر، ویژگی های جدیدی به دست می آورد، بنابراین در بسیاری از کشورها، از جمله در روسیه گردش ژنوتیپ های مختلف، که تفاوت اساسی با یکدیگر دارند، دائماً در حال کنترل هستند.

این دانشمند در پایان گفت: تا زمانی که ایمنی گله ای ایجاد نشود، ویروس کرونا همچنان مرکز توجه خواهد بود.

پیش از این  ویکتور فیسنکو، معاون اول وزیر بهداشت روسیه گفته بود که در آینده نزدیک امکان ایجاد مصونیت جمعی از ویروس کرونا وجود دارد. یوگنی تیماکوف، پزشک متخصص بیماری های عفونی نیز در مصاحبه با ریا نووستی گفته بود که اجرای این کار به کنترل روند اپیدمیولوژیک و کاهش تعداد بیماران به طور زمان کمک می کند.

 منبع: www.ria.ru

 Решение о замене паспорта смарт-картой примут до конца года

جایگزینی پاسپورت با کارت هوشمند قبل از پایان سال در روسیه!

 مقصود شادایف، وزیر توسعه دیجیتال روسیه گفت که مقامات تصمیم دارند تا پایان سال 2021 پاسپورت های کاغذی را با کارت های هوشمند جایگزین کنند.

او در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «روسیه 24» گفت: از نظر تعویض پاسپورت کاغذی، واضح است که نیاز به تغییر آن به فرمت مدرن تر وجود دارد. منظورمان یک کارت هوشمند است. من فکر می کنم که ما تا پایان امسال این تصمیم را خواهیم گرفت.

وی افزود که این وزارتخانه قصد دارد این فرصت را برای روس ها فراهم کند که یک نسخه دیگر از پاسپورت دیجیتالی داشته باشند که بتواند در قالب یک کد QR در تلفن نشان داده شود.

همانطور که قبلاً وزارت کشور گزارش داده بود، در مسکو پاسپورت جدید از دسامبر 2021 و در مناطق دیگر به محض اعلام آمادگی های فنی توسط دولت آن منطقه، حداکثر تا ژوئیه 2023 صادر خواهد شد.

وزارت دیجیتال روسیه به ریا نووستی گفت که پاسپورت های الکترونیکی حاوی اثر انگشت دو دست و همچنین به درخواست صاحب آن دارای امضای الکترونیکی خواهد بود.

منبع:   www.ria.ru

 Россияне назвали любимые направления отдыха в бархатный сезон

 مقاصد گردشگری مورد علاقه روس ها در فصل پاییز!

 شرکت گردشگری OneTwoTrip در نظرسنجی جدید خود از مردم روسیه پرسید که ترجیح می دهند تعطیلات پاییزی خود را در کجا و چگونه بگذرانند.

کارشناسان این شرکت در بین 1580 کاربر تحقیقی انجام دادند و دریافتند 93 درصد از آن ها دوست دارند در فصل پاییز سفر کنند. در عین حال، 47 درصد اعلام کردند که حتی بیشتر از تابستان، در پاییز به سفر می روند.

اکثر پاسخ دهندگان (78 درصد) با اطمینان گفتند که بهتر است فصل پاییز را در خارج از کشور به سر برد. 13 درصد از پاسخ دهندگان ترکیه را انتخاب کردند. 10 درصد از سفر به ایتالیا و یونان خوشحال می شوند و 8 درصد نیز قبرس و اسپانیا را برگزیدند. سفر به مصر تنها 7 درصد از مسافران را به خود جلب می کند و کشورهای مونته نگرو و گرجستان نیز توسط 4 درصد از کاربران انتخاب شدند. پاسخ دهندگان از تایلند و آبخازیا هم نام بردند.

سفر در فصل پاییز بی شک مزایایی دارد. 95 درصد از شرکت کنندگان گفتند که برای آن ها مهم است که تعداد افراد کمتری در تفریحگاه ها وجود داشته باشد. آب و هوای مطبوع 81 درصد از پاسخ دهندگان را جذب می کند و 69 درصد هم به کاهش هزینه ها نسبت به تابستان  اشاره کردند.

 منبع:   www.ria.ru

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *