انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/05/28

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В Дагестане открыли первый в России туристический маршрут на ГЭС

اولین مسیر گردشگری به نیروگاه برق آبی داغستان و توریسم صنعتی در روسیه!

اولین مسیر گردشگری در تاریخ روسیه به مقصد نیروگاه برق آبی داغستان افتتاح شد. این مراسم چهارشنبه در نیروگاه برق آبی چیرکی برگزار شد.

به گفته سرویس مطبوعاتی شرکت برق «روس گیدرو» روسیه، قبل از افتتاح نیروگاه های برق آبی برای گردشگری یک نظرسنجی عمومی انجام شد که نشان می داد 78 درصد از روس ها مایل به بازدید از نیروگاه برق آبی هستند. این انگیزه ای شد برای اجرای یک پروژه گردشگری صنعتی در «روس گیدرو» که در آن می توان از زیباترین و قدرتمندترین ایستگاه های هلدینگ انرژی بازدید کرد.

این شرکت بزرگ برای نمایندگان مقامات فدرال و منطقه ای، آژانس های فعال در حوزه توسعه گردشگری، اپراتورهای گردشگری، رسانه ها، دانش آموزان و دانشجویان تور بازدید از ایستگاه ترتیب داده است.

نیروگاه برق آبی چیرکی قدرتمندترین نیروگاه برق آبی در قفقاز شمالی با ظرفیت 1000 مگاوات است. مخزن نیروگاه بزرگترین مخزن در داغستان و در کل قفقاز شمالی است. مساحت آن 42 کیلومتر مربع است. نیروگاه برق آبی چیرکی دارای بالاترین سد قوسی در روسیه است و در عین حال بعد از نیروگاه برق آبی سایانو-شوشِنسکایا دومین سد مرتفع کشور است.

  منبع: www.ria.ru

 Нижегородская область возглавила рейтинг доступности поддержки IT-компаний

 رتبه نخست استان نیژنی نووگورود در پشتیبانی از شرکت های فناوری اطلاعات!

 سرویس مطبوعاتی استان نیژنی نووگورود گزارش داد که استان نیژنی نووگورود در رتبه بندی در دسترس بودن اقدامات حمایتی برای شرکت های فناوری اطلاعات با استفاده از سیستم مالیاتی ساده شده (STS) رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

این مطالعه توسط انجمن iCluster شرکت های فناوری اطلاعات انجام شده است. برای مقایسه، 19 منطقه روسیه انتخاب شد که در آنها حمایت مالیاتی از مشاغل حوزه فناوری انجام می شود. هنگام جمع آوری رتبه بندی معیارهای کسب مزایای شرکت های فناوری اطلاعات و سطح کلی توسعه کسب و کار فناوری اطلاعات در آن منطقه مورد ارزیابی قرار گرفت.

سرگئی یفیموف، وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات استان نیژنی نووگورود خاطرنشان کرد که برای این استان ایجاد شرایط راحت برای توسعه تجارت فناوری اطلاعات بسیار مهم است. برای حمایت از این صنعت، در دسامبر 2020 قانونی را برای تعیین نرخ های مالیاتی ترجیحی برای سیستم مالیاتی ساده شده تصویب کردیم. مدت اعتبار مقرر در قانون  10 سال (تا 31 ژوئیه 2031) است که از نقطه نظر جابجایی مشاغل در نظر گرفته شده است و شرکت های فناوری اطلاعات می توانند برای پشتیبانی هر نوع سیستم مالیاتی ساده شده («درآمدی» ، «درآمدی – هزینه ای») را درخواست کنند. مقررات جدید مالیاتی با هدف کاهش هزینه های مشاغل کوچک وضع شده اند.

به گفته وی، اعتبارات آزاد شده یک شرکت برای توسعه پروژه هایی با فناوری پیشرفته و ایجاد مشاغل اضافی سرمایه گذاری می شوند.

بر اساس ارزیابی iCluster حدود 190 سازمان در منطقه با کارکنان 2.4 هزار نفر و گردش مالی 5.4 میلیارد روبل می توانند درخواست مزایا داشته باشند.

مارات موخاریاموف، رئیس انجمن  iClusterدر این خصوص گفت: از لحاظ تاریخی، تجارت فناوری اطلاعات در نیژنی نووگورود با تمرکز بر بازار بین المللی توسعه یافته است. این منطقه از نظر صادرات خدمات فناوری اطلاعات یکی از سه منطقه پیشرو کشور است. در نتیجه، یک جامعه فناوری اطلاعات قوی با تخصص بالا و تعداد زیاد تجمیع مشاغل داخلی در نیژنی نووگورود شکل گرفته است. بنابراین، اقدامات حمایتی بیشتر در سطح کیفی متفاوت در مقایسه با سایر مناطق، منطقه نیژنی نوگورود را به یکی از جذاب ترین مناطق برای تجارت فناوری اطلاعا تبدیل می کند.

انجمن iCluster یک انجمن بین المللی از شرکت های فناوری اطلاعات است که جامعه ای را برای تیم های طراح ایجاد می کند، به توسعه محصولات کمک کرده و آنها را به بازارهای جدید می رساند و بازیکنان برجسته این حوزه و متخصصان فناوری پیشرفته را معرفی می کند. دفتر مدیریت انجمن در نیژنی نووگورود واقع شده است.

 منبع:   www.ria.ru

 Московскую международную книжную ярмарку перенесли на конец сентября

 نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو به پایان ماه سپتامبر موکول شد!

 به گزارش سرویس خبری نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو، این نمایشگاه که هر ساله در اوایل سپتامبر برگزار می شد، امسال از 23 لغایت 26 سپتامبر برگزار خواهد شد.

سال گذشته، بیش از 300 ناشر از مناطق مختلف کشور در این نمایشگاه شرکت کردند.

در این پیام آمده است: با توجه به وضعیت اپیدمی موجود، کمیته برگزارکننده سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو تصمیم نه چندان آسانی گرفت و آن به تعویق انداختن تاریخ های سنتی نمایشگاه و موکول کردن آن به تاریخ 23 لغایت 26 سپتامبر در غرفه شماره 5 مجموعه نمایشگاهی «اکسپوسنتر» مسکو بود.

 منبع:   www.ria.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *