انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/05/30

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Все иностранные студенты смогут приехать в Россию на обучение

همه دانشجویان خارجی می توانند برای ادامه تحصیل به روسیه بازگردند!

 ستاد مبارزه با ویروس کرونا به روزنامه کامرسانت گفت: این ستاد با پیشنهاد وزارت آموزش و علوم مبنی بر اجازه ورود دانشجویان خارجی به روسیه از همه کشورها، بدون در نظر گرفتن از سرگیری پروازها با آنها موافقت کرد. این قوانین در حال حاضر در مرحله توافق است، اما در آینده نزدیک به تصویب می رسند.

طبق آمار وزارت آموزش و علوم روسیه، حدود 300 هزار دانشجوی خارجی در روسیه تحصیل می کنند. در پایان سال 2019 بسیاری از دانشجویان خارجی برای تعطیلات به خانه رفتند و پس از بسته شدن مرزها به دلیل ویروس کرونا نتوانستند برای ادامه تحصیل به روسیه بازگردند. این دانشجویان به دلیل بسته بودن مرزها از راه دور به تحصیل خود ادامه دادند که بارها از این موضوع شکایت کردند.

والری فالکوف، وزیر آموزش و علوم روسیه گفت: عملاً همه دانشگاه های روسیه سال تحصیلی جدید را به شکل سنتی آغاز می کنند. اما دانشجویان خارجی که به دلیل محدودیت های همه گیری مرزهایمان را با آن ها بسته ایم، نمی توانند وارد کشور شوند. در همین روسیه، محصلین اغلب در دسترسی به برنامه های تحصیلی خود از راه دور با مشکلاتی رو به رو هستند. در برخی از کشورها، اینترنت یا گران است یا به سادگی در دسترس نیست. اختلاف ساعت نیز تأثیر می گذارد: هنگامی که در روسیه دروس دانشگاهی ارائه می شود، در کشوری دیگر می تواند نصف شب باشد. طبیعتاً این موضوع یادگیری را دشوار می کند. ما به همراه وزارت امور خارجه و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسانی از ستاد عملیاتی درخواست کردیم تا مرزها را برای دانشجویان باز کند و آن ها نیز از ما حمایت کردند.

 منبع: www.kommersant.ru

 Биолог рассказал, когда смертность от COVID-19 пойдет вниз

چه زمان میزان مرگ و میر ناشی از کووید-19 کاهش می یابد؟

 سرگئی نتیوسوف، دکترای علوم زیستی و رئیس آزمایشگاه بیوتکنولوژی و ویروس شناسی دانشکده علوم طبیعی دانشگاه دولتی نووسیبیرسک در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک، زمان تقریبی کاهش تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در روسیه را پیش بینی کرد.

تعداد مرگ و میر بیماران مبتلا به کووید-19 در روسیه در هفته های اخیر به طور بی سابقه ای بالا بوده است: حدود 800 نفر در روز. این دانشمند معتقد است که یکی از دلایل آن گرمای غیر معمول در بسیاری از مناطق کشور بوده است.

وی یادآور شد که اوج شیوع قبلی (مه 2020، دسامبر 2020 و ژانویه 2021) با چنین میزان بالایی از مرگ و میر همراه نبود، اگرچه موارد جدید بیشتری از این بیماری در آن زمان وجود داشت. شاید گرما در این میان نقش داشته باشد و وضعیت بیماران را بدتر کند. من خودم در بیمارستان با دمای 32 درجه بدون کولر بستری بودم. هنگامی که دمای اتاق به مراتب بالاتر از 23-22 درجه مطبوع باشد و وقتی شما به عنوان یک بیمار دمای نزدیک 38 درجه دارید، بسیار مشکل است. بنابراین شخصاً اطمینان دارم که دمای اتاق می تواند سهم بسزایی در افزایش مرگ و میر داشته باشد.

از دیدگاه این دانشمند، یکی دیگر از دلایل بالای مرگ و میر می تواند نوع جدید ویروس کرونا یعنی «دلتا» باشد. به گفته وی، هنوز در این خصوص اختلاف نظر وجود دارد، یعنی یا علت افزایش مرگ و میر است یا اینطور نیست. به نظر من، این نیز می تواند دلیل باشد. در حال حاضر شاهد کاهش گرمای هوا در بیشتر مناطق کشور هستیم و به دنبال آن میزان ابتلا به بیماری نیز در حال کاهش است. وی مطمئن است که پس از مدتی آمار مرگ و میر نیز کاهش می یابد.

این زیست شناس در پایان گفت: منحنی مرگ و میر همیشه یک یا دو هفته از منحنی میزان ابتلا عقب تر است. بنابراین، اگر میزان ابتلا کاهش یابد، در دو هفته بعد از آن منحنی مرگ و میر نیز کاهش می یابد.

منبع:   www.ria.ru

 Глава Белгородской области рассказал жителям региона о повышении зарплат

فرماندار بلگورود از افزایش وجوه دریافتی ساکنان این استان گفت!

 ویاچسلاو گلادکوف، سرپرست فرمانداری استان بلگورود در یک ارتباط زنده رادیو و تلویزیونی گفت: خبر مربوط به افزایش وجوه دریافتی کارکنان بخش دولتی و همچنین پرداخت های عمومی دیگر در استان بلگورود را به اطلاع ساکنان این استان می رسانم.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در ارتباط زنده رادیو و تلویزیونی سالانه خود در 30 ژوئن توصیه کرده بود که فرمانداران حداقل سالی یک بار با مردم خود ارتباط مستقیم داشته باشند. فرماندار موقت استان بلگورود دیروز، 20 آگوست این جلسه را تشکیل داد.

در طول این ارتباط زنده موضوع افزایش وجوه دریافتی بخش دولتی چندین بار مطرح شد. گلادکوف در ماه ژوئیه نیز در نشست خبری خود در مورد افزایش 20 درصدی پایین ترین دستمزدهای کارکنان بخش دولتی به خبرنگاران گفت. تغییرات بودجه در یکی از جلسات آینده برای بررسی توسط دومای استان مطرح خواهد شد. به دستور فرماندار استان 3 میلیارد روبل برای این افزایش اختصاص خواهد یافت. حدود 55 هزار نفر دریافتی بیشتری خواهند داشت.

از اول ژانویه 2022 نیز وجوه دریافتی این دسته از کارمندان دولت 4 درصد دیگر افزایش خواهد یافت.

همچنین، مزایا و پرداخت های عمومی برای حمایت از شهروندان نیازمند از جمله جانبازان، افرادی که پشت جبهه جنگ بودند، کودکان جنگ و همچنین خانواده های پرجمعیت 20 درصد در نظر گرفته شده است.

 منبع:  www.ria.ru

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *