انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/05/31

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Россия отмечает День Государственного флага

 روسیه 22 آگوست «روز ملی پرچم » را جشن می گیرد!

 پرچم سه رنگ روسیه در نوامبر 1991 دوباره نماد ملی روسیه شد. در 20 آگوست 1994رئیس جمهور روسیه بوریس یلتسین فرمان «روز پرچم ملی فدراسیون روسیه» را صادر کرد. این جشن در سال 2019 به صورت ویژه برگزار شد، زیرا دقیقاً 350 سال پیش، این سه رنگ برای پرچم اولین بار به نمادی از روسیه تبدیل شد.

پرچم سفید-آبی-قرمز برای اولین بار بر روی کشتی جنگی روسیه به نام «آریول» (آریول به معنای عقاب است) در زمان سلطنت آلکسی میخاییلوویچ در سال 1669 برافراشته شد. بعدها پتر کبیر این پرچم را نماد کشتی های تجاری روسی کرد. این سه رنگ برای پرچم رسماً در سال 1896 به نماد ملی فدراسیون روسیه تبدیل شد. در سال 1918 بلشویک ها آن را با یک پرچم قرمز انقلابی جایگزین کردند.

هر ساله در 22 آگوست مراسم جشن و شادی در مناطق مختلف روسیه برگزار می شود. روز ملی پرچم یک روز تعطیل نیست، اما امسال استثنائا با روز یکشنبه منطبق شده است.

منبع: www.regnum.rul

Назван простой способ защитить номер банковской карты от мошенников

یک راه ساده برای محافظت از شماره کارت بانکی در برابر کلاهبرداران!

روانشناس آلکساندر فیودوروویچ در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک توضیح داد که چگونه می توان رفتار کرد تا در موقعیت های لازم دچار سردرگمی نشوید. برای محافظت از خود در برابر کلاهبرداران تلفنی، باید اصول امنیتی خاصی را به خاطر بسپارید.

علیرغم هشدارهای متعدد، بسیاری از افراد از الگوهای کلاهبرداران پیروی می کنند و شماره کارت بانکی، کد CVV و اطلاعات دیگر خود را از طریق تلفن در اختیار آن ها می گذارند. به گفته این کارشناس، این به این دلیل است که کلاهبرداران ماهر با کمک یک گفتگوی ماهرانه، قربانی احتمالی خود را مجبور می کنند که اصول امنیتی را برای مدتی فراموش کند.

فیودوروویچ گفت: برای محافظت در برابر کلاهبرداران بانکی، پیشنهاد می کنم هنگام صدور کارت روی آن ها با حروف بزرگ نوشته شود: «شماره کارت و به ویژه این کد را به هیچ کس نگویید». اگر کسی کارت را از بانک بگیرد و این جمله روی آن نوشته شده باشد، کمی تأمل خواهد کرد.

در حالی که چنین هشدارهایی روی کارت های بانکی وجود ندارد. شما می توانید خودتان آن را، به عنوان مثال با چسباندن یک برچسب انجام دهید. این تکنیک به افراد، به ویژه افراد مسن کمک می کند تا به موقع حواسشان را جمع کنند.

وی همچنین پیشنهاد کرد که بهتر است از تماس کارکنان بانک با مشتریان جلوگیری شود. اگر مردم بدانند که دیگر تماسی از جانب بانک صورت نمی گیرد، آنگاه در صورت چنین تماس هایی، فرد متوجه کلاهبرداری خواهد شد.

به گفته وی، افراد پس از رسیدن به یک سن خاص در رابطه با وسایل ارتباطی مدرن بسیار ضعیف عمل می کنند. آن ها همیشه در برابر مزاحمان اینترنتی و تلفنی آسیب پذیر خواهند بود. بنابراین کلاهبرداران باید از فرصت فریب سالمندان محروم شوند.

 منبع:   www.ria.ru

Фестиваль науки и технологий Geek Picnic решили провести на корабле

برگزاری جشنواره علم و فناوریGeek Picnic  در کشتی بخار در مسکو!

ریا نووستی به نقل از سرویس مطبوعاتی جشنواره علم و فناوری Geek Picnic نوشت: این جشنواره دیروز 21 آگوست در مسکو برگزار شد.

این رویداد که برای اولین بار در یک کشتی بخار برگزار شد، از خیابان ساحلی تاراس شوچنکو طبق برنامه هر سه ساعت یک بار از ساعت 12:30 تا 1:30 شب حرکت داشت.

بازدیدکنندگان در این جشنواره با ربات های مختلفی آشنا شدند: به عنوان مثال، با گربه ای که سفارش می گیرد و به جای انعام، کافی است فقط پشت گوشش را بخارانید!

یولیا بوروایا، ادوارد رحمانوف و آناستازیا کاراسوا شکل گیری «کریستال» بر روی بدن را نشان علاقمندان دادند. این یک پدیده است که از حساسیت فوق العاده بالا از طریق ایجاد و گسترش پیوند بین بدن انسان و یک ماده شیمیایی آشکار می شود. در طول اجرا، شخص خود را در محیط خاصی می بیند که کریستال های دندریتیک بر بدن او تشکیل می شوند.

یلنا دمیدووا و اولگ ماکاروف ربات خود به اسم Amorhpous را به نمایش گذاشتند: این موجود روباتیک لمس را حس می کند و حتی به آن واکنش نشان می دهد. حساس است و البته این حق انتخاب را دارد که به لمس پاسخ بدهد یا خیر.

در این جشنواره همچنین چهار شی هنری خاص وجود داشت که نشان دهنده نگرش غیرمسئولانه مردم نسبت به محیط زیست است.

 منبع: www.ria.ru

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *