انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/02

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Россия получила $18 млрд от МВФ

 روسیه 18 میلیارد دلار از صندوق بین المللی پول دریافت کرد!

روسیه 18 میلیارد دلار از صندوق بین المللی پول در قالب حق برداشت ویژه (SDR) در چارچوب طرح توزیع وجوه برای مقابله با بحران کرونا دریافت کرد. به گفته کارشناسان، مسکو می تواند آن ها را یا به ذخایر خود اضافه کند یا به کشورهای دیگر کمک کند.

روز دوشنبه، 23 آگوست توزیع تاریخی حق برداشت ویژه (SDR) به مبلغ 456 میلیارد SDR معادل 650 میلیارد دلار بین کشورهای عضو صندوق بین المللی پول به اجرا درآمد. شورای حکام صندوق بین المللی پول در اوایل ماه آگوست این طرح را تصویب کرده بود.

پیشنهادات تخصیص SDR به ارزش حداقل 500 میلیارد دلار برای اولین بار در بهار 2020 در اولین موج همه گیری ویروس کرونا مطرح شد. کریستالینا جورجیوا، مدیرعامل صندوق بین المللی پول این توزیع را «واکسنی برای اقتصاد جهان در این بحران بی سابقه» خواند. تخصیص این بودجه با افزایش نقدینگی ذخایر بین المللی باید به کشورها کمک کند تا از این بحران خارج شوند. کشورهای در حال توسعه حدود 275 میلیارد دلار از ذخایر جدید دریافت کردند که 25 میلیارد دلار آن به کشورهای مستقل مشترک المنافع و گرجستان اختصاص یافته است.

منبع: www.rbc.ru

 В России создадут модель туристического цифрового паспорта регионов

 صدور گذرنامه دیجیتال گردشگری برای مناطق مختلف روسیه!

 دمیتری چرنیشنکو، معاون نخست وزیر روسیه به خبرنگاران گفت که در آینده ای نزدیک یک مدل گذرنامه دیجیتال گردشگری برای مناطق فدراسیون روسیه با در نظر گرفتن پارامترهای اصلی توسعه گردشگری صادر می شود.

در جلسه هیئت رئیسه کمیسیون دولتی گردشگری با حضور معاون نخست وزیر تصمیماتی در زمینه دیجیتالی شدن گردشگری اتخاذ شد و پیشنهادهایی نیز برای سهولت اعطای وام با نرخ 5-3 درصد مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست اعلام شد: برای بهبود عملکرد و کارآیی مدیریت حوزه گردشگری به ابتکار سازمان اجتماعی «پشتیبان روسیه» و با مشارکت مرکز تجزیه و تحلیل دولت فدراسیون روسیه، کار بر روی دیجیتالی کردن ویژگی های گردشگری مناطق مختلف روسیه در حال انجام است.

چرنیشنکو در مورد اهمیت حمایت از سرمایه گذارانی که آماده سرمایه گذاری در حوزه زیر ساخت های گردشگری هستند، اشاره کرد و گفت: در تلاش برای کاهش مدت زمان اعطای تسهیلات در این زمینه هستیم. کمیته فرعی ارائه یارانه های دولتی در بخش گردشگری اصلاحاتی را در مصوبه شماره 141 در خصوص نحوه دریافت یارانه از سوی بانک ها برای پروژه های گردشگری ارائه کرده است. این اصلاحات به طور قابل توجهی باعث سهولت در روند کار خواهد شد و زمان صرف شده توسط بانک ها و وام گیرندگان از 194 به 87 روز کاهش خواهد یافت.

معاون نخست وزیر همچنین دستور داد که موضوع امکان پذیرش مجدد ثبت نام وام گیرندگان احتمالی در سال 2021، به منظور کمک به تعداد بیشتر سرمایه گذاران برای دریافت حمایت های دولتی بررسی شود.

منبع: www.ria.ru

Россияне рассказали, сколько тратят на еду и жилье

مردم روسیه چقدر برای غذا و مسکن هزینه می کنند؟

خبرگزاری ریا نووستی به نقل از آژانس کاریابی Rabota.ru نوشت: بیش از نیمی از شهروندان روسیه از 10 تا 20 هزار روبل در ماه هزینه مسکن و اکثراً نیز بین 5 تا 25 هزار روبل هزینه خورد و خوراک پرداخت می کنند.

در این مطالعه بیش از 5 هزار کاربر بالای 18 سال از تمام مناطق روسیه شرکت کردند.

اکثریت پاسخ دهندگان (59 درصد) ماهانه حدود 10 تا 20 هزار روبل برای مسکن (اجاره یا وام مسکن و هزینه های آب، برق و غیره) هزینه می کنند. 28 درصد از آن ها تا 10 هزار روبل، 7 درصد از 20 هزار تا 30 هزار روبل، 4 درصد از 30 تا 50 هزار روبل و یک درصد نیز از 50 تا 75 هزار روبل یا بیشتر به صورت ماهانه پرداخت می کنند.

در خصوص هزینه های خورد و خوراک نیز، 40 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که از 10 تا 25 هزار روبل در ماه برای آن هزینه می کنند. 29 درصد از شرکت کنندگان در این مطالعه از 5 تا 10 هزار روبل، 10 درصد از 3 تا 5 هزار روبل و 4 درصد از آن ها نیز تنها 3 هزار روبل برای این منظور هزینه می کنند. در عین حال 14 درصد اعلام کردند هزینه ماهانه خورد و خوراک برای آن ها 25 تا 50 هزار روبل و برای 3 درصد نیز بالای 50 هزار روبل است.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که 71 درصد از این افراد در رفتن به رستوران ها و کافه ها صرفه جویی می کنند. 69 درصد سعی می کنند هزینه کمتری را صرف تفریح و سرگرمی بکنند. 61 درصد از شرکت کنندگان در خرید وسایل الکترونیکی جدید و 60 درصد نیز در خرید لباس های جدید صرفه جویی می کنند.

علاوه بر این، نیمی از پاسخ دهندگان (54 درصد) در تلاش هستند هزینه های مربوط به تعطیلات خود را کاهش دهند، 52 درصد می خواهند هزینه کمتری برای اشتراک ها، 51 درصد برای خرید لوازم خانگی و 50 درصد در زمینه محصولات زیبایی هزینه کمتری بپردازند. 35 درصد نیز در خرید هدیه برای دوستان و بستگان و 18 درصد در اینترنت و تلفن همراه صرفه جویی می کنند.

 منبع: www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *