انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/03

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В Петербурге смягчили ограничения по коронавирусу

کاهش محدودیت های کرونا در سن پترزبورگ!

به گزارش فرمانداری سن پترزبورگ از روز 27 آگوست پارکهای آبی و همچنین اتاق های بازی در مراکز خرید مجدداً می توانند فعالیت کنند.

در این پیام آمده است: از 27 آگوست پارکهای آبی و اتاق های بازی و سرگرمی کودکان در مراکز خرید، به استثنای آن اتاق هایی که در غذاخوری ها واقع شده اند، اجازه فعالیت دارند. برای از سرگیری این فعالیتها شرایط خاصی برقرار است: علاوه بر به روز بودن استانداردهای ایمنی در این مراکز، تعداد بازدیدکنندگان باید محدود بوده و از واکسیناسیون کارکنان نیز اطمینان حاصل شود.

 منبع: www.ria.ru

 Стало известно, сколько россиян предпочитают отечественное кино

چند درصد از روس ها سینمای روسیه را ترجیح می دهند؟

بر اساس مطالعه انجام شده توسط هلدینگ رسانه ای Rambler&Co که نتایج آن در اختیار ریا نووستی قرار گرفت، مشخص شد که حدود نیمی از مردم روسیه فیلم های داخلی را ترجیح می دهند.

این مطالعه از 17 لغایت 22 آگوست 2021 در پورتال Rambler انجام شد و نزدیک به دو میلیون کاربر (63 درصد مردان و 37 درصد زنان) در آن شرکت کردند.

در این مطالعه آمده است: سینمای روسیه در صدر علاقه تماشاگران روس قرار گرفت: 47 درصد از پاسخ دهندگان سینمای میهنی را ترجیح می دهند. فیلم های سینمای هالیوود 36 درصد بینندگان را به خود جذب می کند و به دنبال آن فیلم های اروپایی با 9 درصد و فیلم های آسیایی 2 درصد قرار دارند. سینمای مستقل محلی نیز برای 6 درصد از تماشاگران جذاب بود.

طبق مطالعه، 27 درصد از پاسخ دهندگان هنگام انتخاب فیلم به بازیگران آن نگاه می کنند، یک چهارم به سوژه فیلم توجه می کنند، 18 درصد از آن ها به توصیه های دوستان و آشنایان خود گوش می دهند، برای 13 درصد از افراد نام کارگردان و 7 درصد نیز نظر منتقدان مهم است. و تنها 5 درصد از پاسخ دهندگان به سیستم توصیه سینماهای آنلاین اعتماد دارند.

تقریباً یک سوم شرکت کنندگان در نظرسنجی (31 درصد) فقط از خدمات آنلاین استفاده می کنند: از نظر 56 درصد از آن ها مزیت اصلی سینماهای آنلاین، راحتی آن هاست؛ 20 درصد از عدم وجود تبلیغات؛ 13 درصد از تنوع انتخاب فیلم ها؛ 7 درصد صرفه جویی در زمان و 4 درصد از هزینه پایین نسبت به سینماهای معمولی نام بردند.

اکثر پاسخ دهندگان (87 درصد) حدود 500 روبل در ماه برای تماشای فیلم های سینمایی هزینه می کنند که شامل یک یا دو بار اشتراک سینماهای آنلاین یا رفتن به سینما است. 7 درصد از آن ها 600 تا 1000 روبل در ماه، 3 درصد از 1100 تا 1500 و 3 درصد هم از 1600 روبل یا بیشتر برای این موضوع هزینه می کنند.

منبع:   www.ria.ru

Эксперт рассказал, как часто нужно выключать компьютер

هر چند وقت یکبار باید کامپیوتر خود را خاموش کنید؟

دنیس کوسکوف، مدیرعامل آژانس اطلاعاتی و تحلیلی TelecomDaily به رادیو اسپوتنیک گفت که هر چند وقت یکبار باید کامپیوتر خود را به طور کامل خاموش کنید و چه اتفاقی می افتد اگر دستگاه خود را همیشه در حالت خواب بگذارید.

بسیاری از کاربران با پایان کار کامپیوتر یا لپ تاپ خود را خاموش نمی کنند، اما دستگاه را در حالت خواب قرار می دهند تا دفعه بعد که آن را روشن می کنند در وقت خود صرفه جویی کنند. دنیس کوسکوف توضیح داد که چگونه این موضوع بر عملکرد دستگاه تأثیر می گذارد.

وی توضیح داد: بعید است کامپیوترتان در حالت خواب پس از رفتن از محل کار یا ترک آن در خانه دچار مشکل شود. تنها نکته ای که وجود دارد این است که با باز ماندن تعداد زیادی برنامه در پس زمینه، پردازنده مرکزی دستگاه شما در این حالت همچنان مشغول به کار است. البته اگر کامپیوتر را در تمام طول هفته کاری نیز در حالت خواب بگذارید، بعید است به آن آسیب برسد. اما حتی با این حال گاه گاهی به دستگاه خود استراحت بدهید. حداقل یک بار در هفته برای تنظیم مجدد باید آن را به طور کامل خاموش کنید. می توانید کامپیوتر را خاموش یا راه اندازی مجدد کنید. در این صورت با شروع مجدد سیستم، تنها اجزای اصلی مورد نیاز برای شروع، بارگیری می شوند.

وی افزود که اگر سیستم شما در محل کار بدون رمز عبور یا روش شناسایی دیگری باشد، بهتر است آن را در حالت خواب نگذارید. البته این هیچ ارتباطی با عملکرد نرم افزار ندارد، بلکه مربوط به امنیت است.

 منبع: www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *