انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/06

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В Роспотребнадзоре назвали способ победить постковидный синдром

 راهی برای غلبه بر سندرم پساکووید!

آلكساندر گورلوف، معاون علمی موسسه تحقیقاتی اپیدمیولوژی سازمان نظارت بر حقوق مصرف کننده و رفاه انسانی روسیه و عضو آکادمی علوم روسیه به خبرگزاری ریا نووستی گفت: واکسیناسیون ویروس کرونا در زمان سندرم پساکووید می تواند وضعیت بیماران را بهبود بخشد.

وی توضیح داد که واکسیناسیون شش ماه پس از بیماری توصیه می شود، زیرا تیتر آنتی بادی های خنثی کننده کاهش می یابد و در اکثر موارد پس از چهار تا شش ماه به حداقل می رسد، بنابراین منطقی است منتظر بمانید تا این روز فرا برسد و واکسن بزنید. با این حال، اگر فردی هم زودتر واکسن بزند، هیچ اتفاق بدی برای او نمی افتد.

به گفته وی، هر یک از واکسن های ثبت شده در روسیه می تواند در طول سندرم پساکووید تزریق شود.

 منبع: www.ria.ru

Фонду кино увеличат финансирование по поручению президента

افزایش بودجه بنیاد سینمایی روسیه به دستور رئیس جمهور!

سرگئی کیریِنکو، معاون اول رئیس جمهور فدراسیون روسیه در «هفته خلاقیت روسیه» که از 26 تا 29 آگوست در مسکو در حال برگزاری است، اعلام کرد: حمایت از صنایع خلاق در فدراسیون روسیه 35 تا 40 میلیارد روبل خواهد بود. ضمناً به دستور رئیس جمهور قرار است بودجه بنیاد سینمایی روسیه نیز افزایش یابد.

به گفته وی، حمایت دولت بر اساس رقابت خواهد بود و نه با تصمیم کارمندان دولت. طبق آمار ارائه شده توسط وی، صندوق حمایت ریاست جمهوری 11 میلیارد روبل کمک هزینه دریافت کرد، صندوق ابتکارات فرهنگی 3.5 میلیارد روبل در سال 2021 دریافت کرد و 8 میلیارد نیز در سال 2022 به آن اختصاص می یابد، موسسه توسعه اینترنت هم 10 میلیارد روبل دریافت کرد.

کیرینکو در پایان گفت: دستوری از سوی رئیس جمهور مبنی بر افزودن بودجه بیشتر به بنیاد سینما نیز وجود دارد. بله حمایت دولت در اجرا و عملی ساختن اهداف و برنامه های صنایع خلاق بسیار مهم است. به همین دلیل مقامات آن را همچون «مشق شب» می دانند. مردم نیز باید در جریان این برنامه ها بوده و آن را در زندگی خود احساس کنند.

منبع: www.ria.rul

 Эксперт рассказал, что будет с ценами на авиабилеты осенью

قیمت بلیط های هواپیما در پاییز برای گردشگران روس چگونه خواهد بود؟

دمیتری یاکوولف، کارشناس گردشگری در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک پیش بینی کرد که چگونه شروع پاییز بر هزینه بلیط هواپیما تأثیر می گذارد.

به دلیل همه گیری ویروس کرونا، هنوز تصویر کاملی از اینکه مردم روسیه در پاییز می توانند به کدام کشورها سفر کنند، وجود ندارد. با این حال، حدس و گمان هایی در مورد قیمت های آینده بلیط هواپیما می تواند از هم اکنون وجود داشته باشد.

وی توضیح داد: تا پاییز بلیط مقاصد گردشگری داخلی روسیه کاهش قیمت پیدا می کند. فصل تعطیلات و فصل گردشگری به پایان می رسد و آب و هوا آنقدر خوب نخواهد بود که گردشگران زیادی وجود داشته باشد. اما با این حال باز هم همه چیز به وضعیت باز شدن مرزها بستگی دارد.

یاکوولف در ادامه گفت: از مقاصد خارجی محبوب برای روس ها کشور ترکیه است که با پایان فصل تابستان، احتمال دارد قیمت بلیط به این کشور کاهش یابد. در خصوص مصر، بعید است قیمت ها ارزان تر شود، زیرا بهترین زمان سفر به آن جا در پاییز است. در بهترین حالت، بلیط ها در سطح فعلی باقی می مانند، اما به نظر من قیمت آن ها نیز افزایش خواهد داشت.

 منبع:   www.ria.ru

В России выросло число браков и разводов

افزایش تعداد ازدواج و طلاق در روسیه!

بر اساس داده های سازمان آمار روسیه، تعداد ازدواج ها در روسیه در ژوئیه 2021 به میزان 32.5 درصد در سال افزایش یافته و به 125 هزار نفر رسیده است. تعداد طلاق ها نیز 8.2 درصد افزایش داشته و به 62.9 هزار مورد رسیده است.

همانطور که در آمارهای این سازمان نشان داده می شود: در ژوئیه 2020، تقریبا 94.4 هزار ازدواج و 58.1 هزار طلاق به ثبت رسیده است.

از ژانویه تا ژوئیه امسال تعداد طلاق ها نیز در روسیه 32.9 درصد افزایش یافته است (370.5 هزار در مقابل 278.8 هزار مورد نسبت به مدت مشابه سال گذشته) و ازدواج سالانه 34 درصد افزایش داشته است (493.5 هزار نفر در برابر تقریبا 368.4 هزار نفر در مدت مشابه سال گذشته).

 منبع:   www.ria.ru

 

2 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *