انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/11

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

МГУ стал лучшим вузом России по версии THE World University Rankings 2022

بر اساس رتبه بندی جهانی دانشگاه ها در سال 2022 ، دانشگاه دولتی مسکو (МГУ) بهترین دانشگاه روسیه شد!

دانشگاه دولتی مسکو به نام دانشگاه لامانوسف، از بهترین دانشگاه های روسیه و صد و پنجاهمین در جهان، بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال 2022 شد.

دانشگاه دولتی مسکو موقعیت خود را نسبت به سال گذشته بهبود بخشید و با به دست آوردن بهترین نتایج در تمام زمان های شرکت در مطالعات، به رتبه 16 رسید.

موسسه فیزیک و فناوری مسکو، در جایگاه دوم در بین دانشگاه های روسی قرار گرفت که در گروه بین 201 تا250 جهانی وارد شد. بعد از آن دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ و دانشگاه تحصیلات تکمیلی اقتصاد که در گروه 301 تا 350 جهانی وارد شدند، قرار گرفتند.

لئونید گوخبرگ، معاون اول دانشکده عالی اقتصاد، این چنین در مورد نتایج اظهار نظر کرد: «بسیار خوب است بدانید که تلاش های گروهی ما در طول سال ها برای افزایش حجم تحقیق و توسعه به روش مستقیم و بدون واسطه، منجر به دریافت جایگاه های بالا بر اساس رتبه بندی تحصیلات عالیه (THE) شد. در حقیقت در طی 10 سال گذشته، این حجم، رشد تقریبا پنج برابری داشته است، در حدود 5.2 میلیارد روبل و این دانشگاه به درستی یکی از بزرگترین مراکز علمی در روسیه محسوب می شود.»

وی، استراتژی توسعه دانشکده عالی اقتصاد را برای دوره آینده، توسعه برنامه های یکپارچه و کامل، از ایده های اساسی تا ایجاد محصولات مورد نیاز، نه تنها به طور سنتی برای دانشگاه در علوم اجتماعی و انسانی، بلکه در کامپیوتر، علوم فنی و طبیعی و همچنین پشتیبانی از مراکز برتر تعالی و شکل گیری مکانیزم های موثر برای تجاری سازی و انتقال فناوری  پیش بینی می کند.

  منبع: www.ria.ru

 Врач рассказала, какие напитки противопоказаны после COVID-19

چه نوشیدنی هایی پس از کرونا منع مصرف دارند؟

بابالیکاشویلی متخصص قلب توصیه کرد که بعد از ابتلا به ویروس کرونا از قهوه و چای سیاه غلیظ استفاده نکنید.

آنا بابالیکاشویلی، متخصص قلب و رئیس شرکت  MISSADENAدر مصاحبه ای با رادیو اسپوتنیک توصیه کرد: پس از ابتلا به ویروس کرونا، باید مدتی از مصرف قهوه و چای سیاه غلیظ خودداری کرد.

به گفته این پزشک، این نوشیدنی ها باعث تپش قلب می شوند و پس از ابتلا به COVID-19، این امر نامطلوب است.

این متخصص قلب تصریح کرد: این امر برای همه کسانی که مبتلا به ویروس کرونا بوده اند صدق می کند و نه فقط برای کسانی که به شدت بیمار بوده اند. وی ادامه داد، بنابراین، پس از بیماری  بهتر است 2 تا 3 ماه مصرف این نوشیدنی ها را ترک کنند.

اما محدودیت ها در مورد چای سبز اعمال نمی شود.

آنا بابالیکاشویلی در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک توضیح داد: «می توانید چای سبز را در دوره پس از کرونا بنوشید. چای سبز حاوی موادی است که تأثیر بسیار خوبی بر روی عروق خونی دارند.»

در مورد چای سیاه و قهوه، این امکان وجود دارد که بعداً به تدریج و به صورت روزانه یک یا دو فنجان، مصرف آنها را شروع کرد. در روزهای اول شروع مصرف، این نوشیدنی ها، نباید به شکل غلیظ دم شوند.

 منبع:   www.ria.ru

Российские пенсионеры получат единовременную выплату

بازنشستگان روسی مبلغی را به صورت  یکجا دریافت خواهند کرد!

بازنشستگان روسی مبلغ ده هزار روبل را به صورت یکجا دریافت خواهند کرد.

مستمری بگیران روس که دارای کارت دریافت حقوق بازنشستگی هستند،  روز پنجشنبه، 2 سپتامبر، به یکباره مبلغ ده هزار روبل را دریافت می کنند.

این مساله قبلا توسط معاون نخست وزیر تاتیانا گولیکووا گزارش شده بود. پرداخت از طریق کارت حقوق بازنشستگی برای 30.7 میلیون مستمری بگیر صورت می گیرد و برای 12.7 میلیون مستمری بگیر دیگر که در خانه مستمری می گیرند، از طریق «پست روسیه» یا سایر شرکت های تحویل دهنده، انجام می شود. زمان پرداخت این پول در زمان واریز حقوق بازنشستگی خواهد بود.

پیش از این، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دستور پرداخت مبلغ 10 هزار روبل به بازنشستگان در ماه سپتامبر را  امضا کرد.

رئیس دولت در سخنرانی خود در کنگره حزب متحد روسیه تاکید کرد که همه بازنشستگان، از جمله کسانی که کار می کنند، باید این پول را دریافت نمایند. او نیاز به پرداخت مناسب با تورم را در توجیه این امر آورد.

منبع:   www.ria.ru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *