انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/13

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Юрист рассказала о штрафах для тех, кто живет не по прописке

جریمه برای کسانی که بدون اجازه اقامت زندگی می کنند!

 به نقل از یلنا کودرکو، وکیل، به آژانس پرایم: «مفهوم ثبت محل اقامت جایگزین مجوز اقامت شده است.  این محل اقامت خانه ای ویلایی یا  آپارتمانی است که شهروند به طور دایمی، در آن زندگی می کند.»

ثبت محل اقامت موقت زمانی لازم است که به طور معمول فرد بیش از 90 روز، در مکانی در منطقه ای دیگر، زندگی می کند.

ثبت محل اقامت موقتی جهت پیوند آدرسی برای ادارات دولتی مثل دادگاه ها لازم است.

آدرس ثبت شده محل اقامت، مکانی است جهت ثبت مالیات و سربازی، سازمانهای بازنشستگی، موسسات اجتماعی و تصدیق ضمنی دادگاه های منطقه ای، لازم است ثبت شود.

مسئولیت نقض قانون ثبت محل اقامت، برای شهروندان، مالکان و مستاجرانی است که در قرارداد، ثبت نام موقت نکرده اند و نیز اشخاص حقوقی است.

بند 19.15.1 قانون اداری برای شهروندان جریمه ای بین 2000 تا 3000 روبل و برای مالکان اماکن (شخص حقیقی)، بین 2000 تا 5000 روبل و برای اشخاص حقوقی  از 250000 تا 750000 روبل، پیش بینی می کند.

در مسکو و سن پترزبورگ جریمه ها بیشتر هستند: برای اشخاص حقیقی از 3000 تا 5000 روبل، برای مالکان اماکن از 5000 تا 7000 روبل و برای اشخاص حقوقی از 300000 تا 800000 روبل.

ثبت محل اقامت در یک منطقه و زندگی با خویشاوندان در محل دیگری در همان منطقه، تخلف محسوب نمی شود. خویشاوندان عبارتند از: همسران، فرزندان، شاگردان، همسران فرزندان، والدین، سرپرستان و افراد معتمد، همسران والدین، برادران و خواهران تنی، مادر بزرگ ها، پدر بزرگ ها و یا نوه ها. این وکیل تاکید کرد که همسران خویشان، خویشاوند محسوب نمی شوند.

منبع: www.realty.ria.ru

В России предложили увеличить размер прожиточного минимума

در روسیه افزایش میزان حداقل معیشتی را پیشنهاد کردند!

نیکالای عارف اف، معاون اول رئیس کمیته دومای دولتی در زمینه سیاست اقتصادی، صنعت، توسعه نوآورانه و کارآفرینی در مصاحبه با Ura.ru ، در بیانه ای اعلام کرد: «میزان حداقل معیشتی در روسیه باید تا 25000 روبل افزایش یابد».

طبق گفته های او اگر این مبلغ تا 50-100 هزار روبل افزایش یابد، ممکن است روی قیمت محصولات اثر بگذارد؛ در حالی که این افزایش تا سطح 25000 روبلی، روی قیمت ها و سرعت تورم تاثیری ندارد.

وی توضیح داد: « … هیچ کس برای خرید ماشین و واحد آپارتمان عجله نمی کند و دو برابر غذا نخواهد خورد.»

او افزود: «در حال حاضر حداقل میزان معیشتی در روسیه از تمام کشورهای اروپایی پایین تر است».

پیش از این، این نماینده مجلس پیشنهاد کرده بود که توجه بر حداقل دستمزد را کنار گذاشته و بر شاخص معیشتی معطوف شود.

منبع: www.ria.ru

Миллион человек оформили “Пушкинскую карту” за три дня

تنها در سه روز برای یک میلیون جوان روس «کارت پوشکین» صادر شد!

سرویس مطبوعاتی وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه به خبرگزاری ریا نووستی گفت: یک میلیون جوان روس تنها در طی سه روز «کارت پوشکین» دریافت کرده اند. این کارت امکان بازدید رایگان از موسسات فرهنگی کشور را فراهم می کند.

در این خبر آمده است: «کارت پوشکین» که با آن می توان از موسسات فرهنگی در سراسر کشور دیدن کرد، برای یک میلیون جوان 14 تا 22 ساله در مدت تنها سه روز از شروع برنامه صادر شده است.

تهیه بلیط رویدادها و مراسم های مرتبط با این برنامه نیز از طریق سایتКультура.рф  یا در اپلیکیشن Госуслуги.Культура و همچنین از طریق پلتفرم های اپراتورهای متصل به بلیط امکان پذیر است.

«کارت پوشکین»، برنامه ای برای رواج رویدادهای فرهنگی است که در 1 سپتامبر 2021 در فدراسیون روسیه راه اندازی شد. جوانان 14 تا 22 ساله می توانند از آن استفاده کنند. این برنامه به آن ها امکان می دهد با هزینه دولت بتوانند بلیط تئاتر، موزه و سالن های کنسرت را تهیه کنند.

منبع: www.ria.ru

 Россиян научили выбирать безопасную шаурму

انتخاب شاورمای سالم به روس ها آموزش داده شد!

سرگی سینیتسین، کارشناس تغذیه سالم، مجری تلویزیون  و سر آشپز، در مصاحبه ای با رادیو اسپوتنیک در مورد چگونگی انتخاب شاورما بدون خطر اختلال غذایی، توضیح داد: «شاورما یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی در روسیه است، اما خریدار همیشه در مورد کیفیت آن نمی تواند مطمئن باشد».

گوشت سرخ وخرد شده، که همراه با سبزیجات در نان لواش پیچیده شده است، احتمالاً در خیابان های تمام شهرهای روسیه، به فروش می رسد.

این محبوبیت شاورما با آوازه ای مبهم به دلیل خطر مسمویت غذایی نیز، همراهی می کند: خریدار نمی تواند مطمین باشد که گوشت کاملا تازه بوده و سبزیجات نیز به خوبی شسته شده باشند.

سرگئی سینیتسین متقاعد شده است، که هنوز هم می توان بدون خطر اختلال غذایی شاورما خرید.

او در نظر می گیرد که در وهله اول باید آن را از مکانهای معتبر خریداری کرد.

به گفته این کارشناس: «بسیاری از سرآشپزها مکان هایی دارند که از آن جا گوشت شاورمای با کیفیت می خرند».

او ادامه داد: «اگر این غذا را در جای دیگری خریداری می کنید، باید از قوانین ساده ای، پیروی کنید. برای انتخاب شاورما از مکانی ناآشنا، چندین روش وجود دارد. به عنوان مثال، اگر پلیس از این محل غذا بخرد، یا صف تشکیل شده باشد،  مشخص است که این محل قدمت دارد و جدید نیست، پس این مکان قابل اعتماد است».

او توضیح داد: «در این اماکن، مردم غذا را با اطمینان خود می خرند. همچنین علاوه بر سلامتی مزه شاورما نیز مورد توجه است».

سرگئی سینیتسین در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک این چنین ضمانت کرد: «من نزد فروشنده می روم و از او می خواهم که شاورما را همان طوری آماده کند که برای خود آماده می کند. همچنین آماده ام که از این بابت مبلغی کمی بیشتر بپردازم. اگر این حرف را بگوییم، فرد دیگر مجموعه ای از اقدامات استاندارد را نخواهد داشت و متصور می شود که چگونه سس و مواد دیگر را برای خود اضافه خواهد کرد. این سبک زندگی در مورد من جواب می دهد».

منبع:   www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *