انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/14

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Врач назвала опасный симптом, требующий немедленного обращения в больницу

نشانه ی خطرناکی که باید سریع به بیمارستان مراجعه کرد!

پروفسور اوکسانا دراپکینا، رئیس درمانگر مستقل وزارت بهداشت روسیه، در مصاحبه با روزنامه روسی گفت: «بروز درد در هنگام استنشاق هوای سرد می تواند سیگنالی برای پیشرفت بیماری های قلبی باشد».

به گفته وی: «این تصور غلط وجود دارد که افزایش فشار خون، یکی از اولین نشانه های مشکلات قلبی در نظر گرفته می شود؛ در حالی که این مساله نشان دهنده غفلت از روند پیشرفت بیماری است».

علاوه بر این، علائمی مانند درد هنگام استنشاق هوای سرد، درد شکم و همچنین درد همراه با انتشار به اندام ها، ممکن است نشان دهنده توسعه جدی مشکلات قلبی باشد».

این پزشک توضیح داد: «به طور خاص، شکل شکمی حمله قلبی، اغلب با تهوع، استفراغ و درد شکم همراه است».

همچنین او خواست که به احساسات ناخوشایند در قفسه سینه، مانند احساس سنگینی، سوزش یا فشار توجه کنند. این متخصص به این نتیجه رسید که تنگی نفس در حالت استراحت  از نگرانی های ویژه است.

دراپکینا یادآور شد: «افرادی که بستگان آنها با سن کمتر از 60 سال، دچار حملات قلبی و سکته مغزی یا ایست قلبی ناگهانی شده اند، همچنین افراد سیگاری و کسانی که علاقه شدید به نوشیدن الکل دارند، باید به طور منظم تحت معاینه پزشکی قرار بگیرند».

پیش از این، النا چرننکو درمانگر و متخصص تغذیه گفته بود، که ظهور تورم شدید در پاها ممکن است نشان دهنده آسیب های کلیوی و سیستم قلبی عروقی باشد.

 منبع: www.ria.ru

Эксперт объяснила, что делать, если вам не одобряют даже микрозайм

اگر حتی وامی کوچک را برای شما تایید نمی کنند، چه کار باید کرد؟

به نقل از یوگنیا لازاروا، رئیس پروژه جبهه مردمی «حقوق وام گیرندگان» به آژانس خبرگزاری پرایم گفت: «دلیل اصلی امتناع از وام خرد، عدم اطمینان وام دهنده در مورد بازگشت پول خود است».

این کارشناس اشاره کرد: «سابقه اعتباری بد، فقدان سابقه اعتباری، بدهکاری، نداشتن کار، همگی عواملی هستند که در گرفتن تصمیم تاثیر گذارند».

او گفت: «اگر یک سازمان وام شما را تأیید نمی کند، باید به دنبال سازمان دیگری باشید، زیرا امروزه سازمان های تأمین مالی تفکر کافی در بازار با معیارهای مختلف، برای ارزیابی وام گیرندگان، وجود دارد.

همچنین مطلوب است که بر سابقه اعتباری خود توجه داشته باشید. در خصوص مشکل موجود با نشان دادن خود به عنوان وام گیرنده ای منظم آن را بهبود بخشید. نکته اصلی در این مورد این است که گرفتار کلاهبردارانی نشوید که قول می دهند تاریخ اعتباری شما را به سرعت اصلاح کنند یا صدور وامی بزرگتر را ضمانت می کنند. لازاروا هشدار داد که در این صورت خطر دریافت بدهی های بزرگتر به جای پول، وجود دارد.

منبع: www.ria.ru

На МКС в 2023 году испытают защиту от радиации в дальнем космосе

در سال 2023 در ایستگاه فضایی بین المللی حفاظت در برابر اشعه در اعماق فضا را آزمایش می کنند!

 به نقل از ایگور میتروفانوف، رئیس گروه سیاره شناسی هسته ای موسسه تحقیقات فضایی آکادمی علوم روسیه، در گفتگو با ریانوستی: «محافظت از فضانوردان در برابر تابش ها در پروازهای بین سیاره ای در پایگاه جدید «علم» در ایستگاه فضایی بین المللی (МКС) در سال 2023، برنامه ریزی می شود که مورد آزمایش قرار گیرد».

از سال 2006 در بیرون از پایگاه «ستاره» ایستگاه فضایی بین المللی، تجهیزات علمی БТН-М1 برای تحقیق در مورد توزیع شار نوترون که در اجسام ایستگاه فضایی بین المللی، تحت تاثیر اشعه های کیهانی و یا در طول شعله های خورشیدی پدیدار می شوند و سنجش تجمع آنها در قالب دوز تشعشعاتی که توسط فضانوردان در زمان خروج آنها به فضای باز به دست آمده است، در همسایگی ایستگاه ها کار می کند.

میتروفانوف گفت: «ما اکنون طراحی ساخت و تکمیل نمونه تجهیزات علمی БТН-М2 (تلسکوپ نوترون پردازنده) را به اتمام می رسانیم. این معادل کامل ابزار پرواز در آینده است. امیدوارم که در سال 2023 نمونه تابستانی БТН-М2 با سفینه باری «پیش بینی» به داخل مدار ارسال شده و در ایستگاه فضایی بین المللی، کار کند».

به گفته ی او: «БТН-М2» در افتراق از«БТН-М1» در داخل ایستگاه در واحد آزمایشگاهی چند منظوره «علم» مستقر می شود. این امر اجازه می دهد که تغییرات جریان نوترون در بیرون و درون ایستگاه فضایی بین المللی به یک میزان شود و مدل کامل مهندسی تشعشع نوترون در ایستگاه ساخته می شود».

همچنین این دانشمند اشاره کرد که: «نمونه جدید در میان آشکارسازهای نوترون برای ثبت جریانات اشعه گاما، طیف سنج گاما خواهد داشت».

БТН-М2 به مجموعه ای از صفحه های محافظ در برابر نوترون مجهز است که فضانوردان می توانند آنها را در هر دستگاه برای مطالعه اثر محافظتی و توزیع زاویه ای تابش نوترون پس زمینه ای در شرایط مختلف پرواز فضایی حذف و یا نصب کنند.

میتروفانوف توضیح داد: «به خاطر وجود این آزمایش ما به این نتیجه می رسیم که تا چه اندازه می توان اشعاه های نوترونی پس زمینه را در مدار ایستگاه با استفاده از این صفحات محافظتی، کاهش داد. برای ایستگاه فضایی بین المللی در مدار پایین زمین این امر خیلی مهم نیست و برای پروازهای آینده فراتر از مگنتوسفر زمین در فضای دور، جایی که نوترون ها توسط پرتوهای کیهانی و خورشیدی تولید می شوند و خطر تشعشعات برای گروه بسیار جدی خواهد بود، ما می توانیم گزینه های حفاظتی در برابر اشعه نوترون را، درست در حال حاضر در هیئت مدیره کارکنان پیشنهاد کنیم».

پایگاه «علم» از کاسمودروم بایکونور به وسیله راکت حامل پروتون اِم در 21 جولای پرتاب شد و در 29 جولای به پایگاه «ستاره» بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد.

 منبع:   www.ria.ru

 Россия заняла четвертое место в итоговом медальном зачете Паралимпиады

 روسیه جایگاه چهارم در جدول رده بندی مدال نهایی پارالمپیک را اشغال کرد!

ورزشکاران روسی در مجموع 36 مدال طلا، 33 نقره و 49 مدال برنز دریافت کردند. در جدول رده بندی مدالها، تیم چینی به پیروزی و کسب مقام اول رسید (96 -60-51). جایگاه دوم متعلق به تیم بریتانیا بود (41-38-45) و تیم ایالات متحده آمریکا در مقام سوم از بهترین تیم ها قرار گرفت (37-36-31).

تیم ملی روسیه دستاورد قبلی خود را در تعداد جوایز برنده شده در پارالمپیک تابستانی، یعنی 118 مدال، به روز رسانده است. پر نتیجه ترین بازی برای روس ها در گذشته بازی در لندن بود، جایی که آنها موفق به گرفتن 102 مدال شدند: 36 طلا، 38 نقره و 28 برنز.

علاوه بر این، پارالمپیک روسیه در توکیو، بهترین نتیجه خود در تعداد مدال طلا در پارالمپیک را تکرار کرد.

بازی های پارالمپیک از 24 آگوست تا 5 سپتامبر برگزار شد.

 منبع:   www.rsport.ria.ru

Синоптик рассказал, когда в Москву придет бабье лето

پیش بینی آب و هوا: چه زمانی تابستان هندی به مسکو می آید؟

کارشناس هواشناسی تیشکووِتس: تابستان هندی (бабье лето یک دوره طولانی از آب و هوای گرم و خشک در پایان ماه سپتامبر و یا در نیمه اول ماه اکتبر، در اروپا و شمال آمریکا)، تنها در نیمه دوم ماه سپتامبر، به مسکو می آید.

یِوگنی تیشکووتس، کارمند مرکز آب و هوای فوبوس، به ریا نوستی گفت: «باید انتظار داشت تابستان هندی، که در آن آب و هوا، پاییزی و خنک است، تنها در نیمه دوم ماه سپتامبر، به مسکو خواهد آمد. بنابراین ما منتظر نیمه دوم سپتامبر خواهیم بود و پیش از آن چنین آب و هوایی وجود نخواهد داشت».

در روز یکشنبه در پایتخت انتظار آب و هوای اکتبر، ماهی همراه با باد و باران اندک و با درجه حرارت 5 درجه پایین تر از میزان نرمال، در مسکو بین مثبت 9-11 و در اطراف مسکو بین مثبت 7 تا 12 درجه  انتظار می رود.

منبع:   www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *