انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/15

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В МВД рассказали, из-за чего чаще всего запрещали въезд в Россию

وزارت کشور روسیه از دلیل ممنوعیت ورود اغلب خارجی ها به روسیه گفت!

 این وزارتخانه به ریا نووستی می گوید: «بیشتر اوقات، وزارت کشور روسیه، ورود اتباع خارجی را به جرم تخلفات اداری متعدد، ممنوع کرده است.«

با توجه به پاسخ مرکز مطبوعاتی وزارت کشور به پرسش مربوطه از جانب ریا نوستی: «در سال 2021 مانند سالهای قبل، دلایل اساسی ممنوعیت ورود به فدراسیون روسیه، بر اساس گزارشهای وزارت کشور روسیه و ارگانهای وابسته آن در ارتباط با ارتکاب مکرر جرائم اداری اتباع خارجی در قلمروی فدراسیون روسیه بوده است».

به طور ویژه، یک دلیل رایج برای جلوگیری از ورود به روسیه، نقض شرایط تعیین شده برای اقامت موقت در این کشور، در طول مدت اقامت قبلی، توسط خارجی ها بود.

این وزارتخانه یادآور شد که قوانین روسیه 22 مورد را برای ممنوعیت موقت ورود شهروندان سایر کشورها به روسیه، پیش بینی کرده است.

منبع: www.ria.ru

Шойгу рассказал, где в Сибири могут построить новые города

شایگو توضیح داد که در چه مکان هایی در سیبری می توان شهرهای جدید ساخت!

سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه در مصاحبه ای با شبکه خبر ربکا گفت: «بین براتسک و کراسنایارسک در سیبری و همچنین در منطقه «کانسک» و «لسوسیبیرسک»، میتوان شهر جدیدی ساخت».

وی اطلاع داد: «به عنوان مثال، یک مرکز صنعتی با اقتصاد جذاب و پتانسیل بلند مدت توسعه مس و مهندسی برق می تواند بین براتسک و کراسنایارسک، ایجاد شود».

وزیر دفاع روسیه معتقد است در این مکانها فرصت هایی نه فقط برای استخراج، بلکه پردازش عمیق مس و فلزات مختلف کمیاب خاکی برای تولید بعدی محصولات داخلی با ارزش افزوده بالا، وجود دارد.

وی افزود: «علاوه بر این، در همان منطقه، امکان ایجاد یک واحد مستقل «دره آلومینیوم» در جهت تولید محصولات با ارزش افزوده بالا برای پردازش آلومینیوم وجود دارد».

در منطقه کانسک پتانسیل تولید مواد شیمیایی زغال سنگی از پلاستیک های مورد نیاز از مواد خام غیر مایع وجود دارد.

وزیر دفاع تاکید کرد که در اطراف لسوسیبیرسک پتانسیل کافی برای ساخت یک واحد مستقل «چوب و مصالح ساختمانی» با سهم بالایی از تولید مراحل پردازش فوقانی و اقتصاد جذاب وجود دارد.

نقاط مثبت و جدید جهت جذب:

وزیر، پیشنهاد کرد: «شهرهای جدید در سیبری به جذب هموطنان خارج از کشور کمک می کند».

شویگو تاکید کرد: «آنها فقط باید قطب های جذاب و جدیدی برای همه مردم روسیه و هموطنان متعدد ما در کشورهای مستقل مشترک المنافع و خارج از کشور شوند».

وی افزود که این مراکز انگیزه ای قوی برای توسعه منطقه و متعاقباً توسعه پایدار اقتصاد کشور به طور کلی، خواهد بود. علاوه بر این، به گفته وزیر، ابتکار وی، برای کاهش نابرابری ها در توسعه مناطق غربی و شرقی کشور، طراحی شده است. وزیر دفاع مطمئن است، که به ویژه سیبری، پتانسیل اقتصادی خود را به طور کامل نشان نداده است.

توسعه و سرمایه مادی:

شویگو همچنین اقدامات متعددی را برای جذب مردم به سیبری به عنوان بخشی از پروژه های زیربنایی جدید، در جهت توسعه این منطقه پیشنهاد کرد. به ویژه، او معتقد است که باید برای کسانی که آماده حرکت به این مکان ها هستند، لازم است مزایایی در نظر گرفته شود.

به گفته شایگو، برای پیاده سازی ایده توسعه سیبری، ارزش دارد که در مورد «بالابردن و  لیفتینگ»، وام های مساعد برای کسانی که به این منطقه می آیند تخصیص داده شود، همچنین باید در در باره ارائه مسکن راحت یا قطعه ای زمین به عنوان وام مسکن «سیبری» برای ساختن خانه، در جهت جذب مردم به این منطقه، فکر کرد. علاوه بر این، وزیر تأکید کرد که افزایش کمک هزینه زایمان نیز امکان پذیر است.

شایگو مطمئن است که همه این موارد به ایجاد تأثیر تجمع ها کمک می کند. پس از ورود و تمرکز افراد جدید به یک منطقه، در قالب مصرف کننده، تجارت هم برای ارائه خدمات مختلف لازم به ورود افراد جدید، به دنبال آنها می آید.

ایده ای درباره شهرهای جدید:

در ماه آگوست، شایگو در ملاقات با جامعه علمی در «آکادمگورودوک» نووسیبیرسک، این نظر را ابراز کرد که باید در این قسمت از کشور، سه و ترجیحاً پنج شهر بزرگ با جمعیت سیصد هزار تا یک میلیون نفر، ساخته شود. در عین حال، وزیر معتقد است، این شهرها باید در زمینه خاصی از فعالیت تخصصی شوند، به عنوان مثال، در مهندسی برق، پردازش چوب یا پتروشیمی.

رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، در مورد ابتکار وزیر، در دیدار با نمایندگان حزب متحد روسیه، اظهار داشت که ضرورت نیاز به آماده سازی و رسمی شدن پیشنهادات برای توسعه منطقه سیبری، وجود دارد.

 منبع: www.ria.ru

Бочкарев: cтроительство московского “Эрмитажа” начнется в ближайшее время

بوچکارف: ساخت ارمیتاژ مسکو به زودی آغاز می شود!

آندری بوچکارف، معاون شهرداری در امور توسعه و ساخت و ساز شهری گفت: ساخت شعبه ای از ارمیتاژ در مسکو ممکن است در اواسط پاییز 2021 آغاز شود. این یک چیز بسیار جالب است، به طور کامل با بودجه و سرمایه گذاری، بدون مشارکت بودجه شهر اجرا می شود. یک ساختمان بزرگ، که در آن سالن های نمایشگاهی، سالن های کنفرانس، سالن هایی برای نمایشگاه وجود خواهد داشت. در پاییز امسال، کار مقدماتی لازم برای ساخت و ساز آن آغاز می شود. به گفته وی اگر درباره تاریخ اتمام کار صحبت کنیم تقریبا در عرض ۲ الی ۲ و نیم سال زمان می برد.

 منبع:   russian.rt.com

 Солодов рассказал о стоимости путешествия на Камчатку

هزینه سفر به کامچاتکا چقدر است؟

ولادیمیر سولودوف، فرماندار سرزمین کامچاتکا در مصاحبه با خبرگزاری ریا نووستی در مجمع اقتصادی شرق (EEF) گفت: هزینه تورهای سفر به کامچاتکا از مسکو با احتساب محل اقامت و برنامه های ویژه آن از 35 هزار روبل شروع خواهد شد.

وی در این خصوص توضیح داد: ما در حال حاضر برنامه های چارتر را با یک اپراتور بزرگ آغاز کرده ایم که امیدواریم سال آینده راه اندازی شود. طبق این برنامه، هزینه تور از 35 هزار روبل شروع می شود که شامل پرواز مسکو – پتروپاولوفسک، یک هفته اقامت در هتل و برنامه اصلی گردشگری است… البته تورهای گردشگری 50 و 80 هزار روبلی نیز با برنامه های مختلف دیگر نیز موجود است. در هر صورت، می توان گفت که این تورها مقرون به صرفه است.

فرماندار همچنین افزود که جزئیات کار در حال انجام است و پارامترهای دقیق تورها در پاییز اعلام می شود.

مجمع اقتصادی شرق (EEF) در تاریخ 4-2 سپتامبر در دانشگاه فدرال شرق دور در ولادی واستوک روسیه برگزار شد و موضوع اصلی آن فرصت های جدید پیش رو برای شرق دور بود.

منبع:   www.ria.rul

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *