انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/16

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В России назвали условие для снижения платы за ЖКХ

شرط کاهش هزینه ی مسکن و خدمات عمومی در روسیه!

ناتالیا ترونوا، حسابرس «اتاق حساب های روسیه» در مصاحبه با ریا نووستی گفت: «برای کاهش هزینه ی مسکن و خدمات عمومی، لازم است سیستم حساب بهره وری انرژی مسکن و هزینه ی آن تغییر کند».

ترونوا در حاشیه ی مجمع اقتصادی شرق توضیح داد: «در روسیه، گرما در ورودی ساختمان تنظیم می شود و نه در ورودی آپارتمان».

وی به عنوان مثال، از کشورهای اروپایی نام برد که استانداردهای دما در زمستان بیش از مثبت 18 درجه و در تابستان کمتر از مثبت 25 درجه نیست.

ناتالیا ترونوا افزود: «شما می توانید درجه حرارت را کمتر یا بیشتر نمایید، اما هزینه بیشتری برای این تأثیر بر روی آب و هوا خواهید پرداخت. همانطور که چند سال پیش کنتورهای آب و یا برق را راه اندازی کردیم و اکنون همه برای صرفه جویی در هزینه ها طبق این کنتورها پرداخت می کنند. شهروندان باید در این خصوص انگیزه داشته باشند».

این حسابرس، صورت حساب های روس ها، آمریکایی ها و همچنین انگلیسی ها را در این خصوص مقایسه کرد.

به گفته وی، میانگین قبض مسکن و خدمات عمومی در روسیه برای یک آپارتمان حدود پنج هزار روبل در ماه است. وی افزود که با در نظر گرفتن متوسط ​​حقوق، روس ها حدود 11.5 درصد حقوق خود را برای این امر هزینه می کنند. علاوه بر این، در فرانسه و انگلستان، این سهم حدود 14 درصد است. در ایالات متحده، شهروندان حدود 9 درصد حقوق خود را صرف چنین خدماتی می کنند.

 منبع: www.lenta.ru

Опасную форму рака можно лечить эффективнее, считают ученые

دانشمندان می گویند شکل خطرناک سرطان را می توان به طور موثرتری درمان کرد!

دانشمندان دانشگاه فدرال اورال به نام اولین رئیس جمهور روسیه یلتسین، به عنوان بخشی از یک تیم بین المللی، چگونگی افزایش اثربخشی درمان سرطان مثانه را یافته اند. آنها ویژگی های مولکولی جدیدی از انواع خطرناک این بیماری را کشف کردند. به گفته ی کارشناسان، این داده ها امکان انتخاب موثرترین روش درمانی را برای هر بیمار فراهم می کند و خطرات عود سرطان مثانه را به حداقل می رساند. این تحقیق در مجله هردیتاس منتشر شده است.

به گفته کارشناسان، سرطان مثانه یکی از شایع ترین و کشنده ترین بیماری ها در جهان است. با توجه به داده های MEDLINE (تجزیه و تحلیل ادبیات پزشکی و سیستم بازیابی آنلاین)، میزان عود تقریبا 80 درصد است. علاوه بر این، این نوع از سرطان بالاترین هزینه درمان را برای هر بیمار دارد.

به گفته ی متخصصان، سرطان مثانه معمولاً روی پوشش مثانه تأثیر می گذارد. مرسوم است که بین دو نوع سرطان مثانه تمایز قائل شویم: نوع سطحی (عضلانی-غیر تهاجمی) که خطر کمتری دارد و نوع عضلاتی تهاجمی، که تهاجمی تر بوده و متاستاز فعال میدهد.

نویسندگان این مطالعه، دو ویژگی مهم نوع سرطان تهاجمی عضلات را پیدا کردند. در ابتدا مشخص شد که دو زیرگونه این نوع سرطان مثانه دارای تفاوت های ملکولی ظریفی هستند. دوم اینکه، اختلافی در رفتار و خواص سلول های این زیرگروه ها یافت شد. شناسایی و مطالعه ی این تفاوتها به فرد این امکان را می دهد که پیش آگهی سیر بیماری را با دقت بیشتری مشخص کند، تاکتیک های درمان را تغییر دهند و می تواند در جستجوی داروهای جدید، کمک کننده باشد.

میخائیل بولکوف، محقق ارشد گروه ایمونوشیمی در دانشگاه فدرال اورال گفت: «ما محاسبه کردیم که کدام مولکولها کم و بیش در مراحل متفاوت و با اشکال مختلف سرطان به طور نسبی در بیماران وجود دارد. بر اساس این داده ها، ما می توانیم خفیف یا شدید بون دوره ی بیماری را پیش بینی کنیم، و همچنین مشخص کنیم که چه ویژگی هایی در بیماران مبتلا به یک نوع فرعی از سرطان مثانه وجود دارد، برای مثال: جنسیت، سن، سیگار کشیدن، دوره بیماری، شکل سرطان و پارامترهای مختلف بالینی».

دانشمندان دانشگاه فدرال اورال، توانستند تعیین کنند که کدام مولکولها در این دو نوع سرطان وجود دارند، کدام ژنها بیشتر کار کرده و در خواب نیستند. علاوه بر این، متخصصان فرآیندهای متقابل مولکولهای درون سلولی را مطالعه کردند و ژنها و سلولهای سیستم ایمنی بدن را که در روند آسیب شناسی ژنها، دخیل بودند، یافتند.

دانشمندان در کار خود، از روش های بیوانفورماتیک استفاده کردند. روش بیوانفورماتیک یک تجزیه و تحلیل ریاضی از حجم عظیمی از داده های جمع آوری شده توسط محققان مختلف پزشکی در پایگاه های داده های بین المللی است که امکان آن برای محققان فراهم شده است.

نتایج این مطالعه را می توان برای جستجوهای آزمایشگاهی در جهت یافتن نشانگرهای کشف شده استفاده کرد تا از قبل بدانیم که آیا روش ایمونوتراپی که گران قیمت نیز هست، یک روش سنتی یا جایگزین برای درمان نوع سرطان و کمک دهنده به بیمار می باشد یا خیر. در آینده، نویسندگان قصد دارند در این زمینه تحقیق کنند و سعی کنند استراتژی کار شده را برای سایر بیماری ها نیز به کار گیرند.

 منبع: www.ria.ru

МВД объяснило, как снимается запрет на въезд иностранцам в Россию

وزارت کشور روسیه از چگونگی رفع ممنوعیت های ورود اتباع خارجی به این کشور گفت!

وزارت کشور فدراسیون روسیه نحوه رسیدگی به درخواست های خارجی ها برای لغو ممنوعیت ورود به این کشور را توضیح داد: همه شرایطی که به موجب آن چنین تصمیمی گرفته شده است و همچنین شخصیت شهروند خارجی مورد نظر و میزان تهدید ارزش های کشور مطابق قانون اساسی در نظر گرفته می شود.

به گفته مرکز مطبوعاتی وزارت کشور، این وزارتخانه به طور مرتب درخواست های خارجیان را برای رفع محدودیت های اعمال شده برای ورود به روسیه بررسی می کند.

در صورت اثبات دلایل گفته شده و همچنین در شرایط بشردوستانه که به موجب آن ورود یک شهروند خارجی به فدراسیون روسیه ضروری باشد، چنین محدودیت هایی برداشته می شود: در 7 ماه نخست سال 2021 حدود 400 تصمیم مبنی بر عدم اجازه ورود در رابطه با خارجی ها و افراد بدون تابعیت لغو شد.

منبع:   www.ria.rul

 Названы самые популярные направления для отдыха с детьми осенью

محبوب ترین مقاصد گردشگری برای خانواده های روس دارای کودک در فصل پاییز!

سرویس مطبوعاتی خدمات رزرو محل اقامت سایت tvil.ru در روسیه از مقاصد گردشگری مورد علاقه برای خانواده های روس دارای کودک در فصل پاییز گزارش داد.

طبق تحقیقات انجام شده، گردشگران روس با کودکان خود بیشتر از همه یالتا را ترجیح می دهند. در رتبه دوم سوچی و در رتبه سوم شهر کوچک گاگرا در جمهوری آبخازیا قرار دارد.

در فهرست، شهرهای سن پترزبورگ، کیسلوودسک، مسکو، راستوف-نا-دانو، کالینینگراد، کازان و لاخدِنپوخیا (شهر کوچکی در جمهوری کارِلیا در شمال غربی روسیه) نیز به چشم می خورد.

به گفته این سرویس، خانواده ها معمولاً یک محل اقامت را برای مدت یک تا نه روز رزرو می کنند و برای آن به طور متوسط ​​روزانه 1.9 تا شش هزار روبل هزینه می کنند.

منبع:   www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *